Orban én Cuypers weg bij Gent? Vanhaezebrouck reageert

door
Orban én Cuypers weg bij Gent? Vanhaezebrouck reageert

AA Gent heeft een geweldige start van het nieuwe seizoen gemaakt en wist tot dusver al zijn wedstrijden te winnen, zowel in eigen land als op Europees niveau. Maar dat succes heeft ook een keerzijde voor de Buffalo's. Bepaalde spelers hebben zich met hun goede prestaties immers in de kijker geplaatst van buitenlandse ploegen.

Indien Gent zijn huidige selectie intact kan houden, zouden de Oost-Vlamingen dit seizoen wel eens erg ver kunnen geraken op verschillende fronten. Maar dat zal allesbehalve evident worden. Zo zou er nu ook één en ander bewegen rond Hugo Cuypers. De Gentse topschutter zou kunnen rekenen op concrete interesse van het Italiaanse Bologna en zou openstaan voor een overgang naar de Serie A-middenmoter. Al zullen de Buffalo's pas genoegen nemen met een vaste transfersom van 18 miljoen euro, liefst nog aangevuld met bonussen.

LEES OOK: 'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

Hein wacht af

En ook die andere topspits aan boord houden wordt geen gemakkelijke opdracht. Zo wordt ook Gift Orban al sinds het begin van de zomermercato gelinkt aan een vertrek. Met name Tottenham Hotspur toont belangstelling, al zou Gent wel zo'n 30 miljoen euro verlangen. En zo dreigt coach Hein Vanhaezebrouck dus twee van zijn belangrijkste krachten te verliezen. "Of ik niet kan zeggen dat zeker één spits moet blijven? Daar ga ik niet op antwoorden. Misschien heb ik wel gezegd dat ze allebei moeten blijven", reageerde hij woensdag op zijn persbabbel.

Vervangers klaar houden

In ieder geval hoopt Vanhaezebrouck dat er gepast gereageerd wordt indien Cuypers en/of Orban vertrekken. "Het heeft geen zin om zenuwachtig te worden. We moeten gewoon klaar zijn voor als er een speler vertrekt. En dat zijn we. Voorlopig is de transferperiode goed verlopen. Laat ons hopen dat dat de komende weken ook het geval zal zijn. Kijk, wij hebben profielen in het vizier. Maar die transfers kunnen wij nu nog niet doen, niet zolang er niemand weg is. Maar voor alles zijn er oplossingen", aldus de Gentse trainer bij Het Laatste Nieuws.

Cuypers én Orban vertrekken deze zomer ...

Meest recent

Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

3
3
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

54
54
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

17
17
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

7
7
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

314
314
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

159
159
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

180
180
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

58
58
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

212
212
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

110
110
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

17
17
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

273
273
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

110
110
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

93
93
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

234
234
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

133
133
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

169
169
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

411
411
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

329
329
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

321
321
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

351
351
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

570
570
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

93
93
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

166
166
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

421
421

Meer sportnieuws