Orban én Cuypers weg bij Gent? Vanhaezebrouck reageert

871 stemmen
Orban én Cuypers weg bij Gent? Vanhaezebrouck reageert

AA Gent heeft een geweldige start van het nieuwe seizoen gemaakt en wist tot dusver al zijn wedstrijden te winnen, zowel in eigen land als op Europees niveau. Maar dat succes heeft ook een keerzijde voor de Buffalo's. Bepaalde spelers hebben zich met hun goede prestaties immers in de kijker geplaatst van buitenlandse ploegen.

Indien Gent zijn huidige selectie intact kan houden, zouden de Oost-Vlamingen dit seizoen wel eens erg ver kunnen geraken op verschillende fronten. Maar dat zal allesbehalve evident worden. Zo zou er nu ook één en ander bewegen rond Hugo Cuypers. De Gentse topschutter zou kunnen rekenen op concrete interesse van het Italiaanse Bologna en zou openstaan voor een overgang naar de Serie A-middenmoter. Al zullen de Buffalo's pas genoegen nemen met een vaste transfersom van 18 miljoen euro, liefst nog aangevuld met bonussen.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Hein wacht af

En ook die andere topspits aan boord houden wordt geen gemakkelijke opdracht. Zo wordt ook Gift Orban al sinds het begin van de zomermercato gelinkt aan een vertrek. Met name Tottenham Hotspur toont belangstelling, al zou Gent wel zo'n 30 miljoen euro verlangen. En zo dreigt coach Hein Vanhaezebrouck dus twee van zijn belangrijkste krachten te verliezen. "Of ik niet kan zeggen dat zeker één spits moet blijven? Daar ga ik niet op antwoorden. Misschien heb ik wel gezegd dat ze allebei moeten blijven", reageerde hij woensdag op zijn persbabbel.

Vervangers klaar houden

In ieder geval hoopt Vanhaezebrouck dat er gepast gereageerd wordt indien Cuypers en/of Orban vertrekken. "Het heeft geen zin om zenuwachtig te worden. We moeten gewoon klaar zijn voor als er een speler vertrekt. En dat zijn we. Voorlopig is de transferperiode goed verlopen. Laat ons hopen dat dat de komende weken ook het geval zal zijn. Kijk, wij hebben profielen in het vizier. Maar die transfers kunnen wij nu nog niet doen, niet zolang er niemand weg is. Maar voor alles zijn er oplossingen", aldus de Gentse trainer bij Het Laatste Nieuws.

Cuypers én Orban vertrekken deze zomer ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

11
11
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

29
29
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

79
79
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

96
96
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

138
138
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

470
470
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

249
249
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

127
127
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

142
142
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

107
107
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

143
143
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

128
128
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

52
52
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

359
359
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

215
215
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

234
234
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

378
378
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

522
522
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

109
109
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

307
307
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

180
180
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

296
296
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

185
185
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

504
504

Meer sportnieuws