Orban én Cuypers weg bij Gent? Vanhaezebrouck reageert

871 stemmen
Orban én Cuypers weg bij Gent? Vanhaezebrouck reageert

AA Gent heeft een geweldige start van het nieuwe seizoen gemaakt en wist tot dusver al zijn wedstrijden te winnen, zowel in eigen land als op Europees niveau. Maar dat succes heeft ook een keerzijde voor de Buffalo's. Bepaalde spelers hebben zich met hun goede prestaties immers in de kijker geplaatst van buitenlandse ploegen.

Indien Gent zijn huidige selectie intact kan houden, zouden de Oost-Vlamingen dit seizoen wel eens erg ver kunnen geraken op verschillende fronten. Maar dat zal allesbehalve evident worden. Zo zou er nu ook één en ander bewegen rond Hugo Cuypers. De Gentse topschutter zou kunnen rekenen op concrete interesse van het Italiaanse Bologna en zou openstaan voor een overgang naar de Serie A-middenmoter. Al zullen de Buffalo's pas genoegen nemen met een vaste transfersom van 18 miljoen euro, liefst nog aangevuld met bonussen.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Hein wacht af

En ook die andere topspits aan boord houden wordt geen gemakkelijke opdracht. Zo wordt ook Gift Orban al sinds het begin van de zomermercato gelinkt aan een vertrek. Met name Tottenham Hotspur toont belangstelling, al zou Gent wel zo'n 30 miljoen euro verlangen. En zo dreigt coach Hein Vanhaezebrouck dus twee van zijn belangrijkste krachten te verliezen. "Of ik niet kan zeggen dat zeker één spits moet blijven? Daar ga ik niet op antwoorden. Misschien heb ik wel gezegd dat ze allebei moeten blijven", reageerde hij woensdag op zijn persbabbel.

Vervangers klaar houden

In ieder geval hoopt Vanhaezebrouck dat er gepast gereageerd wordt indien Cuypers en/of Orban vertrekken. "Het heeft geen zin om zenuwachtig te worden. We moeten gewoon klaar zijn voor als er een speler vertrekt. En dat zijn we. Voorlopig is de transferperiode goed verlopen. Laat ons hopen dat dat de komende weken ook het geval zal zijn. Kijk, wij hebben profielen in het vizier. Maar die transfers kunnen wij nu nog niet doen, niet zolang er niemand weg is. Maar voor alles zijn er oplossingen", aldus de Gentse trainer bij Het Laatste Nieuws.

Cuypers én Orban vertrekken deze zomer ...

Meest recent

"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

8
8
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

49
49
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

313
313
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

261
261
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

98
98
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

563
563
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

191
191
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

141
141
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

190
190
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

134
134
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

52
52
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

47
47
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

71
71
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

152
152
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

126
126
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

531
531
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

100
100
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

186
186
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

365
365
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

68
68
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1074
1074
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

512
512
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

36
36
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

13
13
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

188
188

Meer sportnieuws