KRC Genk klopt zich op de borst: "Uniek in de wereld"

door
KRC Genk klopt zich op de borst:

Jong Genk knokte vorig jaar voor het behoud en het was duidelijk dat een aantal spelers geen toekomst hadden voor de hoofdmacht. Er werd een schoonmaak doorgevoerd en Racing Genk verjongde zijn kern. De eerste wedstrijd van het seizoen werd met 1-0 gewonnen van SK Beveren. Genk is trots.

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Karetsas en Manguelle

"Nieuwbakken trainer Jelle Coen zorgde bij zijn eerste officiële aantreden meteen voor een primeur in het Belgisch profvoetbal. Sinds dit seizoen mogen spelers aantreden in het professioneel voetbal vanaf 15 jaar. Een jaar vroeger dus dan afgelopen seizoenen. De Genkse oefenmeester maakte meteen gebruik van die mogelijkheid door Konstantinos Karetsas (19/11/2007) en Brad Manguelle (27/11/2007) de wei op te sturen", deelt Genk mee.

"Karetsas gaf meteen zijn visitekaartje af met een splijtende doorsteekpass op Kelvin John die tekende voor de 1-0 en de match zo besliste. Zo werd Kos in één beweging de jongste speler ooit betrokken bij een doelpunt in de Challenger Pro League. Leuk weetje: de gemiddelde leeftijd van het basiselftal van Jong Genk bedroeg 17,5 jaar. Daarmee is het de jongste profploeg ooit in het Belgische profvoetbal", klinkt het nog.

Haeldermans trots

"Het is geen geheim dat wij grote pleitbezorger waren om de leeftijdsgrens naar 15 jaar te verlagen. Bij deze voegen we de daad meteen bij het woord", knipoogt Stijn Haeldermans, technisch coördinator Jong Genk, via de clubkanalen. “Jonge spelers opleiden en kansen geven om zichzelf te ontplooien bij de grote jongens is de kern van onze visie bij KRC Genk. Dat Kos vandaag meteen zijn waarde voor de ploeg bewijst, maakt het eens zo mooi."

Knap van Genk?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

23
23
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

42
42
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

83
83
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

87
87
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

69
69
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

39
39
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

202
202
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

317
317
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

75
75
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

500
500
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

266
266
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

101
101
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

118
118
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

387
387
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

328
328
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

800
800
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

298
298
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

294
294
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

283
283
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

43
43
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws