KRC Genk klopt zich op de borst: "Uniek in de wereld"

door
KRC Genk klopt zich op de borst:

Jong Genk knokte vorig jaar voor het behoud en het was duidelijk dat een aantal spelers geen toekomst hadden voor de hoofdmacht. Er werd een schoonmaak doorgevoerd en Racing Genk verjongde zijn kern. De eerste wedstrijd van het seizoen werd met 1-0 gewonnen van SK Beveren. Genk is trots.

Karetsas en Manguelle

"Nieuwbakken trainer Jelle Coen zorgde bij zijn eerste officiële aantreden meteen voor een primeur in het Belgisch profvoetbal. Sinds dit seizoen mogen spelers aantreden in het professioneel voetbal vanaf 15 jaar. Een jaar vroeger dus dan afgelopen seizoenen. De Genkse oefenmeester maakte meteen gebruik van die mogelijkheid door Konstantinos Karetsas (19/11/2007) en Brad Manguelle (27/11/2007) de wei op te sturen", deelt Genk mee.

"Karetsas gaf meteen zijn visitekaartje af met een splijtende doorsteekpass op Kelvin John die tekende voor de 1-0 en de match zo besliste. Zo werd Kos in één beweging de jongste speler ooit betrokken bij een doelpunt in de Challenger Pro League. Leuk weetje: de gemiddelde leeftijd van het basiselftal van Jong Genk bedroeg 17,5 jaar. Daarmee is het de jongste profploeg ooit in het Belgische profvoetbal", klinkt het nog.

Haeldermans trots

"Het is geen geheim dat wij grote pleitbezorger waren om de leeftijdsgrens naar 15 jaar te verlagen. Bij deze voegen we de daad meteen bij het woord", knipoogt Stijn Haeldermans, technisch coördinator Jong Genk, via de clubkanalen. “Jonge spelers opleiden en kansen geven om zichzelf te ontplooien bij de grote jongens is de kern van onze visie bij KRC Genk. Dat Kos vandaag meteen zijn waarde voor de ploeg bewijst, maakt het eens zo mooi."

Knap van Genk?

Meest recent

Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

14
14
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

20
20
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

77
77
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

47
47
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

58
58
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

218
218
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

59
59
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

60
60
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

445
445
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

170
170
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

198
198
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

148
148
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

65
65
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

85
85
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

57
57
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

276
276
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

391
391
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

164
164
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

87
87
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

59
59
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

279
279
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

516
516
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

269
269

Meer sportnieuws