KRC Genk klopt zich op de borst: "Uniek in de wereld"

737
KRC Genk klopt zich op de borst:

Jong Genk knokte vorig jaar voor het behoud en het was duidelijk dat een aantal spelers geen toekomst hadden voor de hoofdmacht. Er werd een schoonmaak doorgevoerd en Racing Genk verjongde zijn kern. De eerste wedstrijd van het seizoen werd met 1-0 gewonnen van SK Beveren. Genk is trots.

LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Karetsas en Manguelle

"Nieuwbakken trainer Jelle Coen zorgde bij zijn eerste officiële aantreden meteen voor een primeur in het Belgisch profvoetbal. Sinds dit seizoen mogen spelers aantreden in het professioneel voetbal vanaf 15 jaar. Een jaar vroeger dus dan afgelopen seizoenen. De Genkse oefenmeester maakte meteen gebruik van die mogelijkheid door Konstantinos Karetsas (19/11/2007) en Brad Manguelle (27/11/2007) de wei op te sturen", deelt Genk mee.

"Karetsas gaf meteen zijn visitekaartje af met een splijtende doorsteekpass op Kelvin John die tekende voor de 1-0 en de match zo besliste. Zo werd Kos in één beweging de jongste speler ooit betrokken bij een doelpunt in de Challenger Pro League. Leuk weetje: de gemiddelde leeftijd van het basiselftal van Jong Genk bedroeg 17,5 jaar. Daarmee is het de jongste profploeg ooit in het Belgische profvoetbal", klinkt het nog.

Haeldermans trots

"Het is geen geheim dat wij grote pleitbezorger waren om de leeftijdsgrens naar 15 jaar te verlagen. Bij deze voegen we de daad meteen bij het woord", knipoogt Stijn Haeldermans, technisch coördinator Jong Genk, via de clubkanalen. “Jonge spelers opleiden en kansen geven om zichzelf te ontplooien bij de grote jongens is de kern van onze visie bij KRC Genk. Dat Kos vandaag meteen zijn waarde voor de ploeg bewijst, maakt het eens zo mooi."

Knap van Genk?

Meest recent

Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

2
2
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

74
74
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

27
27
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

67
67
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

162
162
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

19
19
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

92
92
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

154
154
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

105
105
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

138
138
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

96
96
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

503
503
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

54
54
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

131
131
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

140
140
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

380
380
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

221
221
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

517
517
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

50
50
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

321
321
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

104
104
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

84
84
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

617
617
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

119
119
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

69
69

Meer sportnieuws