KRC Genk klopt zich op de borst: "Uniek in de wereld"

737
KRC Genk klopt zich op de borst:

Jong Genk knokte vorig jaar voor het behoud en het was duidelijk dat een aantal spelers geen toekomst hadden voor de hoofdmacht. Er werd een schoonmaak doorgevoerd en Racing Genk verjongde zijn kern. De eerste wedstrijd van het seizoen werd met 1-0 gewonnen van SK Beveren. Genk is trots.

Karetsas en Manguelle

"Nieuwbakken trainer Jelle Coen zorgde bij zijn eerste officiële aantreden meteen voor een primeur in het Belgisch profvoetbal. Sinds dit seizoen mogen spelers aantreden in het professioneel voetbal vanaf 15 jaar. Een jaar vroeger dus dan afgelopen seizoenen. De Genkse oefenmeester maakte meteen gebruik van die mogelijkheid door Konstantinos Karetsas (19/11/2007) en Brad Manguelle (27/11/2007) de wei op te sturen", deelt Genk mee.

"Karetsas gaf meteen zijn visitekaartje af met een splijtende doorsteekpass op Kelvin John die tekende voor de 1-0 en de match zo besliste. Zo werd Kos in één beweging de jongste speler ooit betrokken bij een doelpunt in de Challenger Pro League. Leuk weetje: de gemiddelde leeftijd van het basiselftal van Jong Genk bedroeg 17,5 jaar. Daarmee is het de jongste profploeg ooit in het Belgische profvoetbal", klinkt het nog.

Haeldermans trots

"Het is geen geheim dat wij grote pleitbezorger waren om de leeftijdsgrens naar 15 jaar te verlagen. Bij deze voegen we de daad meteen bij het woord", knipoogt Stijn Haeldermans, technisch coördinator Jong Genk, via de clubkanalen. “Jonge spelers opleiden en kansen geven om zichzelf te ontplooien bij de grote jongens is de kern van onze visie bij KRC Genk. Dat Kos vandaag meteen zijn waarde voor de ploeg bewijst, maakt het eens zo mooi."

Knap van Genk?

Meest recent

Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

5
5
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

2
2
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

6
6
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

13
13
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

81
81
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

17
17
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

171
171
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

79
79
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

178
178
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

63
63
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

59
59
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

213
213
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

51
51
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

103
103
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

49
49
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

253
253
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

52
52
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

210
210
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

143
143
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

83
83
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

216
216
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

37
37
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

279
279

Meer sportnieuws