Union speelt exodus van zich af: "Dat is het belangrijkste"

167 stemmen
Union speelt exodus van zich af:

Voor aanvang van het seizoen stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Union SG. Niet onlogisch: naast trainer Karel Geraerts zagen de Brusselaars een waslijst aan sterkhouders vertrekkers. Maar na drie speeldagen staan de Unionisten met het maximum van de punten aan de leiding in de Jupiler Pro League.

Union nam eerder deze week nog afscheid van twee steunpilaren, zo trokken Bart Nieuwkoop (Feyenoord) en Senne Lynen (Werder Bremen) naar het buitenland. De lijst met vertrekkers blijft dus maar groter worden. Maar voorlopig wordt dat perfect opgevangen. Zaterdagavond werd immers ook OH Leuven over de knie gelegd met duidelijke 5-1-cijfers. En bij momenten liet de ploeg van coach Alexander Blessin weer uitstekend voetbal zien.

LEES OOK: Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Topmentaliteit

De Duitse oefenmeester was achteraf dan ook zeer te spreken over de prestatie van zijn manschappen. "De score is misschien wat hoog opgelopen, ik weet niet of dat helemaal verdiend is", klonk het bij Sporza. "Maar ik ben heel trots op mijn ploeg, ze hebben zich uitstekend aangepast aan de nieuwe situatie. We weten dat we jonge talentvolle spelers hebben, maar dat is niet genoeg. De mentaliteit is het belangrijkste."

Collectieve kracht

Eén van de nieuwkomers is Charles Vanhoutte, die zich al snel wist te verzekeren van een basisplaats nadat hij de overstap maakte van Cercle Brugge. "De vervangers van de vertrokken spelers weten dat ze er meteen moeten staan en ze staan er ook. Onze sterkte is vooral ons collectief. Met Nieuwkoop en Lynen hebben we natuurlijk wel twee belangrijke spelers verloren, maar Lazare Amani en Casper Terho hebben het top gedaan als vervangers", aldus de middenvelder.

Union heeft teveel spelers laten gaan om voor de titel te gaan ...

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

38
38
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

143
143
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

69
69
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

242
242
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

258
258
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

73
73
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

299
299
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

39
39
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

452
452
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

319
319
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

398
398
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

151
151
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

227
227
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

290
290
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

138
138
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

303
303

Meer sportnieuws