Union speelt exodus van zich af: "Dat is het belangrijkste"

167 stemmen
Union speelt exodus van zich af:

Voor aanvang van het seizoen stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Union SG. Niet onlogisch: naast trainer Karel Geraerts zagen de Brusselaars een waslijst aan sterkhouders vertrekkers. Maar na drie speeldagen staan de Unionisten met het maximum van de punten aan de leiding in de Jupiler Pro League.

Union nam eerder deze week nog afscheid van twee steunpilaren, zo trokken Bart Nieuwkoop (Feyenoord) en Senne Lynen (Werder Bremen) naar het buitenland. De lijst met vertrekkers blijft dus maar groter worden. Maar voorlopig wordt dat perfect opgevangen. Zaterdagavond werd immers ook OH Leuven over de knie gelegd met duidelijke 5-1-cijfers. En bij momenten liet de ploeg van coach Alexander Blessin weer uitstekend voetbal zien.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Topmentaliteit

De Duitse oefenmeester was achteraf dan ook zeer te spreken over de prestatie van zijn manschappen. "De score is misschien wat hoog opgelopen, ik weet niet of dat helemaal verdiend is", klonk het bij Sporza. "Maar ik ben heel trots op mijn ploeg, ze hebben zich uitstekend aangepast aan de nieuwe situatie. We weten dat we jonge talentvolle spelers hebben, maar dat is niet genoeg. De mentaliteit is het belangrijkste."

Collectieve kracht

Eén van de nieuwkomers is Charles Vanhoutte, die zich al snel wist te verzekeren van een basisplaats nadat hij de overstap maakte van Cercle Brugge. "De vervangers van de vertrokken spelers weten dat ze er meteen moeten staan en ze staan er ook. Onze sterkte is vooral ons collectief. Met Nieuwkoop en Lynen hebben we natuurlijk wel twee belangrijke spelers verloren, maar Lazare Amani en Casper Terho hebben het top gedaan als vervangers", aldus de middenvelder.

Union heeft teveel spelers laten gaan om voor de titel te gaan ...

Meest recent

Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

1
1
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

1
1
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

66
66
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

143
143
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

204
204
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

234
234
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

282
282
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

102
102
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

101
101
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

536
536
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

222
222
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

624
624
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

565
565
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

130
130
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

750
750
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

467
467
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

116
116
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

45
45
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

689
689
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

737
737
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

201
201
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

791
791
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

79
79
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

101
101
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

205
205

Meer sportnieuws