Union speelt exodus van zich af: "Dat is het belangrijkste"

door
Union speelt exodus van zich af:

Voor aanvang van het seizoen stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Union SG. Niet onlogisch: naast trainer Karel Geraerts zagen de Brusselaars een waslijst aan sterkhouders vertrekkers. Maar na drie speeldagen staan de Unionisten met het maximum van de punten aan de leiding in de Jupiler Pro League.

Union nam eerder deze week nog afscheid van twee steunpilaren, zo trokken Bart Nieuwkoop (Feyenoord) en Senne Lynen (Werder Bremen) naar het buitenland. De lijst met vertrekkers blijft dus maar groter worden. Maar voorlopig wordt dat perfect opgevangen. Zaterdagavond werd immers ook OH Leuven over de knie gelegd met duidelijke 5-1-cijfers. En bij momenten liet de ploeg van coach Alexander Blessin weer uitstekend voetbal zien.

LEES OOK: Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Topmentaliteit

De Duitse oefenmeester was achteraf dan ook zeer te spreken over de prestatie van zijn manschappen. "De score is misschien wat hoog opgelopen, ik weet niet of dat helemaal verdiend is", klonk het bij Sporza. "Maar ik ben heel trots op mijn ploeg, ze hebben zich uitstekend aangepast aan de nieuwe situatie. We weten dat we jonge talentvolle spelers hebben, maar dat is niet genoeg. De mentaliteit is het belangrijkste."

Collectieve kracht

Eén van de nieuwkomers is Charles Vanhoutte, die zich al snel wist te verzekeren van een basisplaats nadat hij de overstap maakte van Cercle Brugge. "De vervangers van de vertrokken spelers weten dat ze er meteen moeten staan en ze staan er ook. Onze sterkte is vooral ons collectief. Met Nieuwkoop en Lynen hebben we natuurlijk wel twee belangrijke spelers verloren, maar Lazare Amani en Casper Terho hebben het top gedaan als vervangers", aldus de middenvelder.

Union heeft teveel spelers laten gaan om voor de titel te gaan ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

42
42
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

38
38
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

168
168
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

63
63
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

118
118
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

429
429
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

400
400
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

67
67
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

113
113
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

213
213
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

63
63
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

226
226
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

52
52
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

218
218
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

110
110
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

176
176
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

257
257
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

150
150
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

183
183
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

316
316
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

231
231
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

605
605

Meer sportnieuws