Zomertransfer onder immense druk bij Antwerp FC

door
Zomertransfer onder immense druk bij Antwerp FC

Na maanden van intensief zoeken heeft Antwerp FC eindelijk een vervanger voor Willian Pacho gevonden. Alle details zijn afgerond voor de huurtransfer van Soumaila Coulibaly (Borussia Dortmund), en hij heeft een eenjarig huurcontract ondertekend bij RAFC. Coulibaly wordt al jaren beschouwd als een veelbelovend Europees toptalent en hij wordt zelfs vergeleken met Dayot Upamecano. Dit maakt zijn komst naar Antwerp FC een toptransfer op papier. Desondanks heeft Coulibaly zijn status als Europees toptalent absoluut niet kunnen waarmaken tijdens zijn periode bij Dortmund. Antwerp biedt hem nu de kans om op zoek te gaan naar eerherstel.

Het plan B van Overmars

Mark van Bommel heeft het lange tijd moeten doen zonder een directe vervanger voor Willian Pacho, maar Marc Overmars heeft de voorbije maanden al stappen ondernomen om een geschikte kandidaat te vinden. De zoektocht naar een waardige opvolger voor de Ecuadoriaanse verdediger liep al lang en was allesbehalve eenvoudig. Logisch, gezien de enorme uitdaging die Overmars en zijn scoutingsteam hebben om opnieuw een opkomend en kwalitatief talent van hetzelfde kaliber zoals Pacho te ontdekken. Het is namelijk niet eenvoudig om een jonge, linksvoetige centrale verdediger te vinden met fysieke onverwoestbare capaciteiten en die tegelijkertijd ook over een goede inspeelpass beschikt. Willian Pacho was bovendien erg leergierig ingesteld en op 21-jarige leeftijd heeft hij nog een ruime progressiemarge voor zich. Marc Overmars en zijn scoutingsteam zullen dus hun kunde en expertise moeten aanspreken om een vervanger te vinden die gelijkwaardig is, want zulke spelers blijken uiterst zeldzaam op de huidige transfermarkt. Gustaf Lagerbielke, vorig seizoen nog de ploegmaat van Jacob Ondrejka bij IF Elfsborg, was tot voor kort de prioriteit van Antwerp FC, maar de 23-jarige Zweed lijkt naar Celtic Glasgow te trekken. De Great Old mikte daarna op Soumaila Coulibaly van Borussia Dortmund, wat ook bevestigd wordt door zijn officiële transfer.

Absoluut toptalent

Antwerp FC en Borussia Dortmund vonden een akkoord omtrent een huurdeal met een aankoopoptie van 10 miljoen euro. De 19-jarige centrale verdediger toonde zich zelf ook erg bereid om naar Antwerp te verhuizen want hij wil dringend meer aan spelen toekomen. De komst van Coulibaly naar Antwerp betekent een kleine stunt voor de club, want de Franse verdediger geldt als een enorm groot talent. Coulibaly verhuisde twee jaar geleden van Paris Saint-Germain, waar hij toen als een toptalent van de jeugdacademie gold, naar Borussia Dortmund, dat destijds meerdere Europese topclubs aftroefde zoals onder meer FC Barcelona, Juventus en Manchester United.

Soumaila Coulibaly wordt qua speelstijl en intrinsieke kwaliteiten vergeleken met zijn landgenoot Dayot Upamecano van Bayern München. De 19-jarige combineert power, atletisch vermogen, en voetballende skills. Hij is comfortabel en elegant in het balbezit, waarbij hij de ideale centrale verdediger is voor een ploeg die graag vanuit achteruit wil opbouwen en een dominante speelstijl wil hanteren. Bovendien brengt Coulibaly op jonge leeftijd al veel présence. Toen hij slechts 16 jaar oud was, draaide hij moeiteloos mee tijdens trainingen met de sterren van Paris Saint-Germain. Zijn imposante lengte van 1 meter 91 en zijn gespierde lichaam hebben daar natuurlijk aan bijgedragen. Soumaila Coulibaly combineert een arsenaal van hoogwaardige kwaliteiten waar zelfs Vincent Kompany van onder de indruk is. Kompany wilde de 19-jarige Fransman dolgraag naar Burnley FC halen en in de voorbije weken leek een deal in de maak te zijn. Coulibaly zou voor één jaar gehuurd worden van Borussia Dortmund, met een verplichte aankoopoptie van 15 miljoen euro. Helaas voor Kompany sprong deze deal in extremis af, nadat Coulibaly zelfs al zijn medische testen had doorstaan bij Burnley. Volgens Fabrizio Romano ontstond er op het laatste moment onenigheid over de exacte voorwaarden van de verplichte aankoopoptie in het huurcontract.

Coulibaly ter discussie bij Dortmund

Borussia Dortmund koesterde de hoop dat Soumaila Coulibaly een vergelijkbare stormachtige ontwikkeling zou doormaken zoals Erling Haaland, Jadon Sancho, Gio Reyna en Jude Bellingham, maar uiteindelijk heeft hij slechts twee keer in actie gekomen voor het eerste elftal. De jonge Fransman heeft te maken gehad met blessures en zware concurrentie op zijn positie, wat resulteert dat hij zijn wedstrijden doorgaans speelt voor de U23 van Borussia Dortmund in de 3. Liga. Coulibaly kreeg aan het einde van vorig seizoen wel een unieke kans om zich te bewijzen in het eerste elftal tijdens de wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Edin Terzic bracht hem in tijdens de rust, met Dortmund in een 0-2 voorsprong, maar die kans greep hij helemaal niet.

VfB Stuttgart vocht zich terug naar 3-3, waarbij Soumaila Coulibaly een fout maakte die leidde tot de cruciale gelijkmaker van Silas in de absolute slotfase van de match. Dat resulteerde uiteindelijk in een kostbaar puntenverlies voor Borussia Dortmund in de strijd om de titel. Der Westen stelde dat het bestuur van de Borussen mede daarom twijfelt over de toekomst van Coulibaly bij de club, want volgens hetzelfde medium bleek hij bij de U23 in de 3. Liga ook niet klaar te zijn voor de top. Dit seizoen zou hij in het eerste elftal van Dortmund bovendien moeten concurreren met toppers zoals Mats Hummels, Niklas Süle en Nico Schlotterbeck, wat een bijna onmogelijke opdracht was voor Coulibaly. Anderzijds beweren verschillende analisten en media dat Soumaila Coulibaly nooit echt de kans heeft gekregen om zich te bewijzen bij Borussia Dortmund, afgezien van zijn veelbesproken invalbeurt tegen VfB Stuttgart in de Bundesliga en een andere invalbeurt tegen FC Kopenhagen in de Champions League. Anderzijds gaan er geluiden rond dat Dortmund de jonge verdediger naar de uitgang duwt en een transfer probeert te forceren. Desondanks suggereert journalist Ben McFadyean dat het eigenlijk Coulibaly zelf is die sterk verlangt naar een vertrek bij de club. De 19-jarige realiseert zich dat hij dringend speelminuten op het hoogste niveau nodig heeft om zijn reputatie als aanstormend talent, die hij al drie jaar met zich meedraagt, te bevestigen. Hij voelt de druk om zijn talent waar te maken en beseft dat dit alleen mogelijk is door speelminuten te maken op het hoogste niveau.

POLL: Zal Coulibaly knallen bij Antwerp?

Meest recent

Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

62
62
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

37
37
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

61
61
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

149
149
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

88
88
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

247
247
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

164
164
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

128
128
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

205
205
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

196
196
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

150
150
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

86
86
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

121
121
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

118
118
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

166
166
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

214
214
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

231
231
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

87
87
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

261
261

Meer sportnieuws