Genk haalt uit na intimidatie en provocatie supporters

door
Genk haalt uit na intimidatie en provocatie supporters

KRC Genk ging met 1-0 de boot in tegen het Griekse Olympiakos in de derde voorronde van de Europa League. De Limburgers waren echter niet te spreken over hoe hun meegereisde supporters werden behandeld voor aanvang van de partij. Volgens Genk werden heel wat fans in het bezoekersvak geïntimideerd en geprovoceerd door de Griekse veiligheidsdiensten. 

KRC Genk wist te vertellen dat het de laatste dagen heel wat inspanningen heeft geleverd, samen met UEFA en Olympiakos, om alle supporters de wedstrijden veilig te laten beleven. Nadat de meegereisde Limburgse fans toekwamen in het stadion van het Griekse team werd al snel duidelijk dat er enkele afspraken niet werden nageleefd. 

POLITIE

Want een politiemacht wachtte de supporters van Genk op in het bezoekersvak. Niet volgens de afspraken zegt Genk. “Die dreef onze supporters zonder aanleiding in eerste instantie hoger in het bezoekersvak, waarna verschillende supporters, stewards en clubafgevaardigden ook fysiek werden belaagd”, schreef de Limburgse club in een persbericht. 

“Absoluut ontoelaatbaar gedrag waar we als club zwaar aan tillen. We zijn meteen in overleg gegaan met Olympiakos en hebben reeds klacht neergelegd bij de UEFA. De onregelmatigheden werden ook opgenomen in het officiële wedstrijdverslag. De club beraadt zich over verdere te nemen stappen. Tot slot willen we onze supporters, de meegereisde stewards en onze clubafgevaardigden bedanken om in deze moeilijke omstandigheden het hoofd koel te houden. Hun beheerste houding heeft verdere escalatie en potentiële veel grotere schade voorkomen.” 

Volgende week donderdag volgt de terugwedstrijd in Genk. Hopelijk kan deze wel zonder enige vorm van incidenten verlopen. 

Moet Olympiakos bestraft worden volgens jou?

Meest recent

Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

1
1
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

14
14
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

90
90
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

22
22
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

31
31
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

41
41
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

118
118
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

65
65
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

88
88
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

560
560
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

106
106
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

427
427
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

64
64
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

553
553
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

74
74
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

126
126
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

244
244
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

115
115
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

110
110
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

134
134
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

197
197
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

258
258
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

104
104

Meer sportnieuws