Genk haalt uit na intimidatie en provocatie supporters

door
Genk haalt uit na intimidatie en provocatie supporters

KRC Genk ging met 1-0 de boot in tegen het Griekse Olympiakos in de derde voorronde van de Europa League. De Limburgers waren echter niet te spreken over hoe hun meegereisde supporters werden behandeld voor aanvang van de partij. Volgens Genk werden heel wat fans in het bezoekersvak geïntimideerd en geprovoceerd door de Griekse veiligheidsdiensten. 

KRC Genk wist te vertellen dat het de laatste dagen heel wat inspanningen heeft geleverd, samen met UEFA en Olympiakos, om alle supporters de wedstrijden veilig te laten beleven. Nadat de meegereisde Limburgse fans toekwamen in het stadion van het Griekse team werd al snel duidelijk dat er enkele afspraken niet werden nageleefd. 

POLITIE

Want een politiemacht wachtte de supporters van Genk op in het bezoekersvak. Niet volgens de afspraken zegt Genk. “Die dreef onze supporters zonder aanleiding in eerste instantie hoger in het bezoekersvak, waarna verschillende supporters, stewards en clubafgevaardigden ook fysiek werden belaagd”, schreef de Limburgse club in een persbericht. 

“Absoluut ontoelaatbaar gedrag waar we als club zwaar aan tillen. We zijn meteen in overleg gegaan met Olympiakos en hebben reeds klacht neergelegd bij de UEFA. De onregelmatigheden werden ook opgenomen in het officiële wedstrijdverslag. De club beraadt zich over verdere te nemen stappen. Tot slot willen we onze supporters, de meegereisde stewards en onze clubafgevaardigden bedanken om in deze moeilijke omstandigheden het hoofd koel te houden. Hun beheerste houding heeft verdere escalatie en potentiële veel grotere schade voorkomen.” 

Volgende week donderdag volgt de terugwedstrijd in Genk. Hopelijk kan deze wel zonder enige vorm van incidenten verlopen. 

Moet Olympiakos bestraft worden volgens jou?

Meest recent

Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

75
75
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

87
87
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

15
15
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

58
58
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

98
98
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

215
215
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

168
168
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

20
20
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

270
270
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

65
65
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

20
20
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

171
171
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

60
60
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

92
92
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

56
56
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

192
192
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

71
71
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

385
385
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

61
61
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

44
44
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

41
41
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

48
48
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

41
41
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

715
715
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

179
179

Meer sportnieuws