Leegloop duurt voort: Union zwaait volgende steunpilaar uit

301 stemmen
Leegloop duurt voort: Union zwaait volgende steunpilaar uit

Met een zes op zes is Union SG opnieuw goed aan het seizoen begonnen, maar de vraag is of de Brusselaars die goede prestaties kunnen blijven bevestigen. Zo blijven de Unionisten maar sterkhouders verliezen. Bart Nieuwkoop is de volgende sleutelpion die het Dudenpark uitzwaait.

Ondanks de successen van in de voorbije jaargang, ontstond in de voorbije weken een heuse leegloop bij de Unionisten. Vlak na het seizoen werd verrassend genoeg afscheid genomen van coach Karel Geraerts. Vervolgens waren de spelers aan de beurt. Aanvoerder Teddy Teuma trok naar het Franse Stade Reims, terwijl Ismaël Kandouss naar AA Gent verkaste. Victor Boniface werd dan weer voor een recordbedrag aan Bayer Leverkusen verpatst. En Siebe Van der Heyden kreeg zijn gedroomde overstap naar La Liga (RCD Mallorca).

LEES OOK: 'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Lijstje blijft groeien

Daarnaast kregen de huurbeurten van Simon Adingra en Yorbe Vertessen geen vervolg. Begin deze week werd Senne Lynen op zijn beurt uitgezwaaide. De middenvelder greep zijn kans om in de Bundesliga te gaan spelen en tekende bij Werder Bremen. En aan dat lijstje met vertrekkers mag nu dus ook de naam van Nieuwkoop toegevoegd worden. De rechtervleugelback keert terug naar de Nederlandse kampioen Feyenoord.

Beperkte transfersom

In de zomer van 2021 werd Nieuwkoop transfervrij overgenomen van de Rotterdammers. Zijn komst werd een groot succes, in het typische systeem van Union voelde hij zich als een vis in het water op de rechterflank. Na meer dan 90 matchen bij de Brusselse club keert hij nu dus terug naar de Kuip. Hij tekende voor vier seizoenen bij Feyenoord, dat volgens VI een 'kleine transfersom' betaalde voor de 27-jarige.

Union heeft té veel sterkhouders verloren om voor de titel te strijden ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

53
53
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

39
39
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

78
78
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

107
107
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

25
25
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

42
42
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

244
244
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

148
148
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

37
37
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

197
197
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

137
137
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

413
413
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

326
326
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

128
128
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

162
162
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

194
194
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws