Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

door
Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

KRC Genk neemt het vanavond op tegen Olympiacos. Dat is een zware dobber in de voorrondes van de Europa League. Wat mogen ze bij Genk verwachten van de Griekse topclub? VoetbalNieuws ging ten rade bij de Griekse journalist Johnny Georgopoulos.


Olympiacos is een heel andere weg ingeslagen. “Ze hebben met Diego Martinez (ex-Espanyol) een nieuwe manager en met Antonio Cordon (ex-Betis) een nieuwe sportief directeur. Na het mislukte seizoen van vorig jaar is het nog een team in opbouw. Ze wisten de afgelopen dagen nog een aantal interessante spelers aan de kern toe te voegen met de Marokkaanse aanvaller Ayoub El Kaabi en de Ecuadoriaanse verdediger Jackson Porozo (enkele jaren geleden nog gewild door Club, RSCA en Beerschot, nvdr.). Daarnaast strikten ze met ‘Quini’ (33) en Iborra (35) ook twee heel ervaren spelers. Ze hebben zeker geen zotte bedragen gespendeerd en dit seizoen blijven ze weg van gearriveerde topvedetten als James Rodriguez of Marcelo”, klinkt het. Beiden verlieten de club.

Ander beleid

Het valt op dat Olympiacos het dus anders aanpakt op de transfermarkt. “Ze verloren goede spelers zoals Bakambu (topschutter van vorig jaar), M’Vila (een geweldige defensieve middenvelder) en Reabciuk (verkocht aan Spartak Moskou). Ze hebben een aantal nuttige spelers aangetrokken, maar geen dure vogels. Het beleid is nu anders onder Cordon.”

Olympiacos is nog niet aan de competitie begonnen en speelt tegen KRC Genk zijn eerste officiële match. De Limburgers hebben dus meer ritme in de benen. “In de voorbereiding toonden ze wel dat ze achteraan wat kwetsbaar zijn. Ze wisten wél in elk duel te scoren en vooral de 1-3-zege op het veld van Rangers FC gaf een goed gevoel. Alleen stelden ze nadien wel teleur tijdens de 2-0-nederlaag tegen Norwich City.”

Opletten voor Fortounis

Toch zal Genk een taaie klant hebben aan Olympiacos. “Genk mag zich aan een ervaren team verwachten dat aanvallend voetbal probeert te spelen.” Er liggen dus kansen om via de counter de snelheid van spelers als Sor en Paintsil te gebruiken.

Olympiacos is echter nog steeds een ploeg met veel kwaliteiten. “Sterkhouders zoals de Griekse internationals Fortounis, Masouras en de teruggekeerde Mady Camaray (vorig jaar op huurbasis bij AS Roma) en de aanwezigheid van El Arabi zorgen ervoor dat er toch nog wel de nodige kwaliteit rondloopt. Fortounis is de beste speler van de ploeg. Hij is technisch zeer begaafd en heeft een bijzonder goed inzicht. Hij kan openingen forceren én zelf scoren. Tot slot heb je dus ook nog El Arabi. Hij mag dan wel al 36 jaar zijn, maar hij blijft een constante dreiging en iemand die je niet uit het oog mag verliezen."

CR

Gaat Genk winnen in Athene?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

13
13
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

63
63
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

63
63
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

38
38
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

89
89
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

126
126
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

192
192
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

73
73
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

433
433
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

130
130
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

155
155
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

296
296
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

135
135
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

135
135
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

319
319
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

242
242
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

159
159
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

169
169
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

257
257
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

37
37
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

177
177
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws