Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

470 stemmen
Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

KRC Genk neemt het vanavond op tegen Olympiacos. Dat is een zware dobber in de voorrondes van de Europa League. Wat mogen ze bij Genk verwachten van de Griekse topclub? VoetbalNieuws ging ten rade bij de Griekse journalist Johnny Georgopoulos.


Olympiacos is een heel andere weg ingeslagen. “Ze hebben met Diego Martinez (ex-Espanyol) een nieuwe manager en met Antonio Cordon (ex-Betis) een nieuwe sportief directeur. Na het mislukte seizoen van vorig jaar is het nog een team in opbouw. Ze wisten de afgelopen dagen nog een aantal interessante spelers aan de kern toe te voegen met de Marokkaanse aanvaller Ayoub El Kaabi en de Ecuadoriaanse verdediger Jackson Porozo (enkele jaren geleden nog gewild door Club, RSCA en Beerschot, nvdr.). Daarnaast strikten ze met ‘Quini’ (33) en Iborra (35) ook twee heel ervaren spelers. Ze hebben zeker geen zotte bedragen gespendeerd en dit seizoen blijven ze weg van gearriveerde topvedetten als James Rodriguez of Marcelo”, klinkt het. Beiden verlieten de club.

LEES OOK: 'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Ander beleid

Het valt op dat Olympiacos het dus anders aanpakt op de transfermarkt. “Ze verloren goede spelers zoals Bakambu (topschutter van vorig jaar), M’Vila (een geweldige defensieve middenvelder) en Reabciuk (verkocht aan Spartak Moskou). Ze hebben een aantal nuttige spelers aangetrokken, maar geen dure vogels. Het beleid is nu anders onder Cordon.”

Olympiacos is nog niet aan de competitie begonnen en speelt tegen KRC Genk zijn eerste officiële match. De Limburgers hebben dus meer ritme in de benen. “In de voorbereiding toonden ze wel dat ze achteraan wat kwetsbaar zijn. Ze wisten wél in elk duel te scoren en vooral de 1-3-zege op het veld van Rangers FC gaf een goed gevoel. Alleen stelden ze nadien wel teleur tijdens de 2-0-nederlaag tegen Norwich City.”

Opletten voor Fortounis

Toch zal Genk een taaie klant hebben aan Olympiacos. “Genk mag zich aan een ervaren team verwachten dat aanvallend voetbal probeert te spelen.” Er liggen dus kansen om via de counter de snelheid van spelers als Sor en Paintsil te gebruiken.

Olympiacos is echter nog steeds een ploeg met veel kwaliteiten. “Sterkhouders zoals de Griekse internationals Fortounis, Masouras en de teruggekeerde Mady Camaray (vorig jaar op huurbasis bij AS Roma) en de aanwezigheid van El Arabi zorgen ervoor dat er toch nog wel de nodige kwaliteit rondloopt. Fortounis is de beste speler van de ploeg. Hij is technisch zeer begaafd en heeft een bijzonder goed inzicht. Hij kan openingen forceren én zelf scoren. Tot slot heb je dus ook nog El Arabi. Hij mag dan wel al 36 jaar zijn, maar hij blijft een constante dreiging en iemand die je niet uit het oog mag verliezen."

CR

Gaat Genk winnen in Athene?

Meest recent

Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

2
2
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

111
111
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

152
152
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

53
53
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

94
94
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

341
341
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

74
74
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

68
68
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

164
164
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

97
97
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

99
99
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

385
385
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

124
124
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1096
1096
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

72
72
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

57
57
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

106
106
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

245
245
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

175
175
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

407
407
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

334
334
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

507
507
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

259
259
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

283
283

Meer sportnieuws