Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

door
Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

KRC Genk neemt het vanavond op tegen Olympiacos. Dat is een zware dobber in de voorrondes van de Europa League. Wat mogen ze bij Genk verwachten van de Griekse topclub? VoetbalNieuws ging ten rade bij de Griekse journalist Johnny Georgopoulos.


Olympiacos is een heel andere weg ingeslagen. “Ze hebben met Diego Martinez (ex-Espanyol) een nieuwe manager en met Antonio Cordon (ex-Betis) een nieuwe sportief directeur. Na het mislukte seizoen van vorig jaar is het nog een team in opbouw. Ze wisten de afgelopen dagen nog een aantal interessante spelers aan de kern toe te voegen met de Marokkaanse aanvaller Ayoub El Kaabi en de Ecuadoriaanse verdediger Jackson Porozo (enkele jaren geleden nog gewild door Club, RSCA en Beerschot, nvdr.). Daarnaast strikten ze met ‘Quini’ (33) en Iborra (35) ook twee heel ervaren spelers. Ze hebben zeker geen zotte bedragen gespendeerd en dit seizoen blijven ze weg van gearriveerde topvedetten als James Rodriguez of Marcelo”, klinkt het. Beiden verlieten de club.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Ander beleid

Het valt op dat Olympiacos het dus anders aanpakt op de transfermarkt. “Ze verloren goede spelers zoals Bakambu (topschutter van vorig jaar), M’Vila (een geweldige defensieve middenvelder) en Reabciuk (verkocht aan Spartak Moskou). Ze hebben een aantal nuttige spelers aangetrokken, maar geen dure vogels. Het beleid is nu anders onder Cordon.”

Olympiacos is nog niet aan de competitie begonnen en speelt tegen KRC Genk zijn eerste officiële match. De Limburgers hebben dus meer ritme in de benen. “In de voorbereiding toonden ze wel dat ze achteraan wat kwetsbaar zijn. Ze wisten wél in elk duel te scoren en vooral de 1-3-zege op het veld van Rangers FC gaf een goed gevoel. Alleen stelden ze nadien wel teleur tijdens de 2-0-nederlaag tegen Norwich City.”

Opletten voor Fortounis

Toch zal Genk een taaie klant hebben aan Olympiacos. “Genk mag zich aan een ervaren team verwachten dat aanvallend voetbal probeert te spelen.” Er liggen dus kansen om via de counter de snelheid van spelers als Sor en Paintsil te gebruiken.

Olympiacos is echter nog steeds een ploeg met veel kwaliteiten. “Sterkhouders zoals de Griekse internationals Fortounis, Masouras en de teruggekeerde Mady Camaray (vorig jaar op huurbasis bij AS Roma) en de aanwezigheid van El Arabi zorgen ervoor dat er toch nog wel de nodige kwaliteit rondloopt. Fortounis is de beste speler van de ploeg. Hij is technisch zeer begaafd en heeft een bijzonder goed inzicht. Hij kan openingen forceren én zelf scoren. Tot slot heb je dus ook nog El Arabi. Hij mag dan wel al 36 jaar zijn, maar hij blijft een constante dreiging en iemand die je niet uit het oog mag verliezen."

CR

Gaat Genk winnen in Athene?

Meest recent

Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

14
14
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

32
32
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

210
210
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

55
55
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

84
84
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

253
253
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

305
305
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

809
809
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

231
231
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

96
96
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

88
88
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

158
158
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

251
251
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

129
129
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

106
106
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

398
398
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

366
366
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

213
213
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

250
250
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

352
352
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

73
73

Meer sportnieuws