Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

door
Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

KRC Genk neemt het vanavond op tegen Olympiacos. Dat is een zware dobber in de voorrondes van de Europa League. Wat mogen ze bij Genk verwachten van de Griekse topclub? VoetbalNieuws ging ten rade bij de Griekse journalist Johnny Georgopoulos.


Olympiacos is een heel andere weg ingeslagen. “Ze hebben met Diego Martinez (ex-Espanyol) een nieuwe manager en met Antonio Cordon (ex-Betis) een nieuwe sportief directeur. Na het mislukte seizoen van vorig jaar is het nog een team in opbouw. Ze wisten de afgelopen dagen nog een aantal interessante spelers aan de kern toe te voegen met de Marokkaanse aanvaller Ayoub El Kaabi en de Ecuadoriaanse verdediger Jackson Porozo (enkele jaren geleden nog gewild door Club, RSCA en Beerschot, nvdr.). Daarnaast strikten ze met ‘Quini’ (33) en Iborra (35) ook twee heel ervaren spelers. Ze hebben zeker geen zotte bedragen gespendeerd en dit seizoen blijven ze weg van gearriveerde topvedetten als James Rodriguez of Marcelo”, klinkt het. Beiden verlieten de club.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Ander beleid

Het valt op dat Olympiacos het dus anders aanpakt op de transfermarkt. “Ze verloren goede spelers zoals Bakambu (topschutter van vorig jaar), M’Vila (een geweldige defensieve middenvelder) en Reabciuk (verkocht aan Spartak Moskou). Ze hebben een aantal nuttige spelers aangetrokken, maar geen dure vogels. Het beleid is nu anders onder Cordon.”

Olympiacos is nog niet aan de competitie begonnen en speelt tegen KRC Genk zijn eerste officiële match. De Limburgers hebben dus meer ritme in de benen. “In de voorbereiding toonden ze wel dat ze achteraan wat kwetsbaar zijn. Ze wisten wél in elk duel te scoren en vooral de 1-3-zege op het veld van Rangers FC gaf een goed gevoel. Alleen stelden ze nadien wel teleur tijdens de 2-0-nederlaag tegen Norwich City.”

Opletten voor Fortounis

Toch zal Genk een taaie klant hebben aan Olympiacos. “Genk mag zich aan een ervaren team verwachten dat aanvallend voetbal probeert te spelen.” Er liggen dus kansen om via de counter de snelheid van spelers als Sor en Paintsil te gebruiken.

Olympiacos is echter nog steeds een ploeg met veel kwaliteiten. “Sterkhouders zoals de Griekse internationals Fortounis, Masouras en de teruggekeerde Mady Camaray (vorig jaar op huurbasis bij AS Roma) en de aanwezigheid van El Arabi zorgen ervoor dat er toch nog wel de nodige kwaliteit rondloopt. Fortounis is de beste speler van de ploeg. Hij is technisch zeer begaafd en heeft een bijzonder goed inzicht. Hij kan openingen forceren én zelf scoren. Tot slot heb je dus ook nog El Arabi. Hij mag dan wel al 36 jaar zijn, maar hij blijft een constante dreiging en iemand die je niet uit het oog mag verliezen."

CR

Gaat Genk winnen in Athene?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

18
18
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

40
40
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

22
22
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

42
42
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

44
44
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

109
109
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

81
81
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

67
67
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

85
85
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

47
47
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

232
232
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

266
266
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

125
125
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

78
78
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

42
42
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

302
302
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

87
87
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

122
122
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

345
345
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

202
202
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

113
113
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

443
443
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

191
191

Meer sportnieuws