Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

470 stemmen
Waarom KRC Genk plots een heel ander Olympiacos treft

KRC Genk neemt het vanavond op tegen Olympiacos. Dat is een zware dobber in de voorrondes van de Europa League. Wat mogen ze bij Genk verwachten van de Griekse topclub? VoetbalNieuws ging ten rade bij de Griekse journalist Johnny Georgopoulos.


Olympiacos is een heel andere weg ingeslagen. “Ze hebben met Diego Martinez (ex-Espanyol) een nieuwe manager en met Antonio Cordon (ex-Betis) een nieuwe sportief directeur. Na het mislukte seizoen van vorig jaar is het nog een team in opbouw. Ze wisten de afgelopen dagen nog een aantal interessante spelers aan de kern toe te voegen met de Marokkaanse aanvaller Ayoub El Kaabi en de Ecuadoriaanse verdediger Jackson Porozo (enkele jaren geleden nog gewild door Club, RSCA en Beerschot, nvdr.). Daarnaast strikten ze met ‘Quini’ (33) en Iborra (35) ook twee heel ervaren spelers. Ze hebben zeker geen zotte bedragen gespendeerd en dit seizoen blijven ze weg van gearriveerde topvedetten als James Rodriguez of Marcelo”, klinkt het. Beiden verlieten de club.

LEES OOK: Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

Ander beleid

Het valt op dat Olympiacos het dus anders aanpakt op de transfermarkt. “Ze verloren goede spelers zoals Bakambu (topschutter van vorig jaar), M’Vila (een geweldige defensieve middenvelder) en Reabciuk (verkocht aan Spartak Moskou). Ze hebben een aantal nuttige spelers aangetrokken, maar geen dure vogels. Het beleid is nu anders onder Cordon.”

Olympiacos is nog niet aan de competitie begonnen en speelt tegen KRC Genk zijn eerste officiële match. De Limburgers hebben dus meer ritme in de benen. “In de voorbereiding toonden ze wel dat ze achteraan wat kwetsbaar zijn. Ze wisten wél in elk duel te scoren en vooral de 1-3-zege op het veld van Rangers FC gaf een goed gevoel. Alleen stelden ze nadien wel teleur tijdens de 2-0-nederlaag tegen Norwich City.”

Opletten voor Fortounis

Toch zal Genk een taaie klant hebben aan Olympiacos. “Genk mag zich aan een ervaren team verwachten dat aanvallend voetbal probeert te spelen.” Er liggen dus kansen om via de counter de snelheid van spelers als Sor en Paintsil te gebruiken.

Olympiacos is echter nog steeds een ploeg met veel kwaliteiten. “Sterkhouders zoals de Griekse internationals Fortounis, Masouras en de teruggekeerde Mady Camaray (vorig jaar op huurbasis bij AS Roma) en de aanwezigheid van El Arabi zorgen ervoor dat er toch nog wel de nodige kwaliteit rondloopt. Fortounis is de beste speler van de ploeg. Hij is technisch zeer begaafd en heeft een bijzonder goed inzicht. Hij kan openingen forceren én zelf scoren. Tot slot heb je dus ook nog El Arabi. Hij mag dan wel al 36 jaar zijn, maar hij blijft een constante dreiging en iemand die je niet uit het oog mag verliezen."

CR

Gaat Genk winnen in Athene?

Meest recent

'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

18
18
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

83
83
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

166
166
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

80
80
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

212
212
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

84
84
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

167
167
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

251
251
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

63
63
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

540
540
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

213
213
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

96
96
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

102
102
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

50
50
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

41
41
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

452
452
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

49
49
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

239
239
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

91
91
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

77
77
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

403
403
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

520
520
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

552
552

Meer sportnieuws