'Ongezien: Union verliest daags na Lynen wéér sterkhouder'

door
'Ongezien: Union verliest daags na Lynen wéér sterkhouder'

Alles staat te koop bij Union, zo lijkt het wel. Er is deze zomer een nooit eerder vertoonde exodus aan de gang in het Dudenpark en dat lijkt stilaan zelfs een understatement te worden. Intussen werd meer dan de helft van het elftal dat vorig seizoen hoge ogen gooide in België en Europa verkocht en nu is er nog maar eens een sterkhouder op weg naar de uitgang.


Trainer Karel Geraerts werd ontslagen nadat er geen akkoord gevonden werd over een nieuw contract en vervolgens vertrok ook de ene na de andere basisspeler. Aanvoerder Teddy Teuma forceerde een transfer naar Stade Reims, Victor Boniface trok voor meer dan 20 miljoen euro naar Bayer Leverkusen, Ismaël Kandouss en Siebe Van der Heyden kozen voor AA Gent en Mallorca en dinsdag zette Senne Lynen nog zijn handtekening bij Werder Bremen. Een dag later is het alweer prijs;

VI meldt immers dat nu ook Bart Nieuwkoop Union zal verlaten. De rechtsachter staat op het punt om terug te keren naar Feyenoord, waar hij zijn jeugdopleiding genoot en van 2015 tot 2021 al deel uitmaakte van de A-kern. In Rotterdam zal hij de concurrentie aan moeten gaan met Marcus Pedersen. Voor Union was het de laatste kans om een transfersom te vangen, want Nieuwkoop zat in zijn laatste contractjaar.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Versterking lijkt nodig

De Nederlander neemt zo na twee jaar alweer afscheid van Union, dat hem in 2021 gratis overnam van Feyenoord. Hij kwam in het Dudenpark 92 keer in actie, waarin hij acht doelpunten en elf assists liet optekenen. Union lijkt nu op zoek te moeten gaan naar een nieuwe rechtsachter, want trainer Alexander Blessin kan daar momenteel enkel rekenen op Guillaume François en eventueel de jonge Noah Sadiki.

Moet Union zo snel mogelijk een vervanger voor hem halen?

Meest recent

AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

52
52
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

46
46
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

45
45
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

179
179
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

40
40
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

49
49
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

101
101
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

48
48
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

190
190
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

215
215
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

41
41
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

134
134
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

50
50
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

198
198
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

85
85
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

307
307
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

315
315
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

488
488
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

140
140
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

525
525
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

274
274
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106

Meer sportnieuws