Antwerp voor de gek gezet: stunttransfer gaat compleet fout

door
Antwerp voor de gek gezet: stunttransfer gaat compleet fout

Steven Berghuis heeft zijn ongenoegen geuit over de huidige situatie bij Ajax en hij heeft blijkbaar zijn conclusies getrokken. Volgens journalist Sacha Tavolieri is Antwerp FC geïnteresseerd in zijn diensten en heeft de club zelfs al gesprekken gevoerd met Berghuis over zijn salariswensen. Vreemd genoeg heeft Ajax-trainer Maurice Steijn zondag nog benadrukt dat er geen sprake is van een vertrek van Berghuis bij Ajax. Vorig weekend zou Berghuis de coach expliciet gezegd hebben dat hij wil blijven in Amsterdam. Het begin van een nieuwe zomersoap op de Bosuil?

Twee jaar geleden al gehaald door Overmars

Mark van Bommel heeft meermaals aangegeven dat hij dringend versterking nodig heeft bij Antwerp FC. En snel. De huidige ploeg mankeert duidelijk kwaliteit om een rol van betekenis te spelen in de Belgische titelstrijd, en is verre van klaar voor de aanstaande play-offs in de Champions League tegen AEK Athene of Dinamo Zagreb. In de zoektocht naar versterkingen kijkt de Great Old naar de Nederlandse markt. Vorige week meldden Turkse bronnen dat RAFC een oogje had laten vallen op Steven Berghuis van Ajax, een nieuwtje dat dinsdag werd bevestigd door Sacha Tavolieri.

De journalist weet zelfs dat Antwerp FC vastberaden is om de 31-jarige naar de Bosuil te halen, want de club zou al in gesprek zijn gegaan met Steven Berghuis om zijn salarisvoorwaarden te bespreken. Zowel Marc Overmars als Mark van Bommel zouden zich al verdiepen in het dossier van de Nederlandse aanvaller. Overmars spreekt zijn eigen netwerk aan met de concrete interesse in Berghuis, want samen met Edwin van der Sar en Erik ten Hag, haalde hij Berghuis twee jaar geleden van Feyenoord naar Ajax - wat toen op z’n minst een veelbesproken transfer was in Nederland.

Mark van Bommel heeft ook een goede band met Steven Berghuis. De huidige coach van Antwerp FC toonde in het verleden interesse in zijn landgenoot bij zijn vorige clubs PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg. Nu rijst de vraag of de Nederlandse enclave binnen RAFC Berghuis kan overhalen om zich bij de club aan te sluiten. In een interview eind mei in het programma ‘Inside Ajax’ gaf Berghuis aan dat hij niet van plan was om nog een transfer naar het buitenland te maken, omdat hij zich erg op zijn gemak voelt in Amsterdam. Hij zei: “Of ik nog naar het buitenland wil? Ik denk het niet.”

Berghuis wil blijven, Berghuis wil weg

Ondertussen zijn we twee maanden verder en lijkt Steven Berghuis blijkbaar op zijn stappen teruggekomen te zijn. De voorbereiding bij Ajax verloopt uiterst chaotisch en het duurde erg lang voordat de nieuwe technisch directeur Sven Mislintat actief kon zijn op de transfermarkt. Op minder dan een week voor de start van de Eredivisie is de selectie niet op orde en is de ploeg verre van klaar. Berghuis vreest daarom dat Ajax dit jaar nóg slechter zal presteren dan in het voorbije horrorseizoen. Hoewel hij naar verluidt wil blijven in Amsterdam, is hij terughoudend om opnieuw zo’n seizoen meemaken zoals het vorige. Om dat te vermijden, zal er nog erg veel moeten gebeuren bij de Ajacieden.

“De verwachtingen bij Ajax zijn hoog, dat hoort bij deze club. Maar ik denk niet dat het met deze groep realistisch is. De spelers moeten het doen, zij staan straks in dat stadion met vijftigduizend mensen. Geef ons een solide selectie”, luidde Steven Berghuis vorige week zélf nog de alarmbel in de Nederlandse pers. Ajax-coach Maurice Steijn heeft echter aangegeven dat er deze zomer geen sprake is van een vertrek van Berghuis bij Ajax. “Met Berghuis heb ik gisteren gesproken. Die is supertrots dat hij het Ajax-shirt draagt. Die wil super graag bij Ajax blijven”, zei Steijn na de oefenmatch tegen Borussia Dortmund afgelopen zondag. “Steven heeft dat gister expliciet tegen mij gezegd, dat hij wil blijven.”

Rechtsbuiten én nummer 10

Net als Ajax had ook Steven Berghuis zélf geen goed seizoen achter de rug. In De Telegraaf merkte Wim Kieft zelfs op dat Berghuis, samen met Steven Bergwijn en Mohammed Kudus, het afgelopen seizoen “niets heeft gepresteerd.” Binnen een wankelend team en een club in crisis is het begrijpelijk dat het moeilijk is om jezelf te onderscheiden, maar intrinsiek gezien blijft Berghuis een fantastische voetballer. Tijdens zijn eerste seizoen bij Ajax toonde Berghuis zijn beste spel als nummer 10 onder de leiding van Erik ten Hag. Hij is ook zeer bedreven als rechtsbuiten, waarbij hij naar binnen snijdt en een soort ‘verkapte’ nummer 10 wordt. Volgens analist Kenneth Perez komt Berghuis zelfs het beste tot zijn recht als rechtsbuiten.

“Het is een hele fijne speler als rechtsbuiten”, zo zei de analist van ESPN tijdens Dit was het Weekend. “Hij had bij Ajax eerst een beetje pech dat Antony daar stond en nu Kudus, maar ik vind dat Berghuis natuurlijker oogt en gewoon beter speelt als buitenspeler. Je ziet ook dat hij vaker in de zestien komt en daar is hij toch handiger.” Aron Jóhannsson, voormalig AZ Alkmaar-speler en Amerikaans international, die met Berghuis heeft samengespeeld, deelde zijn lof over zijn ex-ploegmaat in Voetbal International. “Steven heeft ontzettend veel talent, hij is een van de beste linkspoten met wie ik in mijn carrière heb gespeeld. Het verbaast mij totaal niet dat hij dit niveau aantikt.”

Magistrale linkervoet, maar te traag voor de absolute top

De meest uitgesproken kwaliteit van Steven Bergwijn is zijn fantastische passing en fabuleuze traptechniek. NRC omschrijft hem als een man met ideeën. “De voetballende versie van een kantoormedewerker die altijd wel een goede ingeving heeft, hoe saai een vergadering verder ook was.” Erik ten Hag zei dat Berghuis de ploeg beter laat voetballen en dat hij een hoog rendement haalt. “Zijn linkervoet is simpelweg magistraal”, schreef het Nederlandse tijdschrift Panorama over hem, dat er tegelijk ook bij vermeldde dat Berghuis snelheid en diepgang mist voor de absolute top in het voetbal. Daarom floreert de 45-voudige Oranje-international specifiek bij dominante ploegen die niet op de counter speculeren.

POLL: Gaat Berghuis naar Antwerp of blijft hij bij Ajax?

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

57
57
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

20
20
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

171
171
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

73
73
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

169
169
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

228
228
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

133
133
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

38
38
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1374
1374
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

122
122
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

145
145
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

252
252
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

97
97
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

74
74
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

96
96
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

151
151
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

331
331
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

615
615

Meer sportnieuws