RWDM nuchter: "We kunnen op niks aanspraak maken"

door
RWDM nuchter:

RWDM heeft de 0-4 pandoering van KRC Genk op de openingsspeeldag kunnen doorspoelen met een 1-2 overwinning op het veld van OH Leuven. De Brusselse promovendus kent heel wat problemen binnenshuis, al hoopt Alexis De Sart dat zijn ploeg kan bewijzen dat ze thuishoren in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. 


De 0-4 nederlaag tegen Genk heeft heel wat losgemaakt bij de spelers van RWDM. De Brusselse club werd meteen afgeschreven en er werd zelfs al gesproken over een mogelijke degradatie. "Het stond vast dat we een ander gezicht moesten tonen dan tegen Genk. Ik verzeker je dat het niet voor iedereen even makkelijk is geweest om de nieuwe situatie te aanvaarden", legt De Sart uit aan Het Nieuwsblad. 

Want achter de schermen gaat het moeilijk op de Brusselse traditieclub. De Amerikaanse eigenaar John Trextor besloot om, ondanks de titel in 1B, heel wat mensen aan de deur te zetten. Zo kregen voorzitter Thierry Dailly en trainer Vince Euvrard hun C4 voorgeschoteld, maar werden er amper versterkingen gehaald. 

LEES OOK: SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

HUIDIGE KERN

De Sart beseft dat de spelersgroep waarop RWDM nu kan rekenen, niet sterk genoeg is. "Momenteel is het wel nog niet zo dat we met onze huidige kern aanspraak kunnen maken op wat dan ook. We doen ons best met de spelers waarover we nu beschikken, maar als je ziet dat we met jongens zitten die vorig seizoen weinig speelminuten kregen...", besloot hij twijfelachtig. 

Speelt RWDM volgend seizoen ook nog in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

79
79
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

106
106
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

158
158
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

329
329
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

119
119
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

57
57
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

572
572
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

325
325
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

138
138
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

314
314
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

868
868
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

138
138
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

329
329
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

343
343
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

345
345
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

174
174
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws