RWDM nuchter: "We kunnen op niks aanspraak maken"

198
RWDM nuchter:

RWDM heeft de 0-4 pandoering van KRC Genk op de openingsspeeldag kunnen doorspoelen met een 1-2 overwinning op het veld van OH Leuven. De Brusselse promovendus kent heel wat problemen binnenshuis, al hoopt Alexis De Sart dat zijn ploeg kan bewijzen dat ze thuishoren in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. 


De 0-4 nederlaag tegen Genk heeft heel wat losgemaakt bij de spelers van RWDM. De Brusselse club werd meteen afgeschreven en er werd zelfs al gesproken over een mogelijke degradatie. "Het stond vast dat we een ander gezicht moesten tonen dan tegen Genk. Ik verzeker je dat het niet voor iedereen even makkelijk is geweest om de nieuwe situatie te aanvaarden", legt De Sart uit aan Het Nieuwsblad. 

Want achter de schermen gaat het moeilijk op de Brusselse traditieclub. De Amerikaanse eigenaar John Trextor besloot om, ondanks de titel in 1B, heel wat mensen aan de deur te zetten. Zo kregen voorzitter Thierry Dailly en trainer Vince Euvrard hun C4 voorgeschoteld, maar werden er amper versterkingen gehaald. 

HUIDIGE KERN

De Sart beseft dat de spelersgroep waarop RWDM nu kan rekenen, niet sterk genoeg is. "Momenteel is het wel nog niet zo dat we met onze huidige kern aanspraak kunnen maken op wat dan ook. We doen ons best met de spelers waarover we nu beschikken, maar als je ziet dat we met jongens zitten die vorig seizoen weinig speelminuten kregen...", besloot hij twijfelachtig. 

Speelt RWDM volgend seizoen ook nog in de Jupiler Pro League?

Meest recent

"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

53
53
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

9
9
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

128
128
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

365
365
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

190
190
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

127
127
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

131
131
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

272
272
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

290
290
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

273
273
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

185
185
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

551
551
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

446
446
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

176
176
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

135
135
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

134
134
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

31
31
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

102
102
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

40
40
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

81
81
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

140
140
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

36
36
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

268
268
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

119
119

Meer sportnieuws