Sonck velt duidelijk verdict over penalty Anderlecht

2409 stemmen
Sonck velt duidelijk verdict over penalty Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg zondagmiddag een uitgelezen kans om zich te herpakken na de slipper op Union. En Paars-Wit kon in de thuismatch tegen titelverdediger Antwerp FC ook met een 1-0-voorsprong de rust induiken. Al zorgde die openingstreffer hier en daar wel voor discussie.

De eerste helft was niet bepaald hoogstaand. De bezoekers vertoonden weinig intentie om de partij in handen te nemen en Anderlecht kon zijn balbezit onvoldoende omzetten in doelgevaar. Desondanks kon Paars-Wit toch op een voorsprong gaan rusten. In de extra tijd van de eerste helft trapte Kasper Dolberg een strafschop immers netjes voorbij Jean Butez.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Alderweireld laat zich vangen

De bal was uiteindelijk op de stip gelegd na een overtreding van Toby Alderweireld op Moussa Ndiaye. Veel leek er nochtans niet aan de hand, maar in de herhaling was wel te zien toen de Antwerpse aanvoerder met zijn knie de knie van zijn tegenstander aantikte. Scheidsrechter Jasper Vergoote vond dit voldoende was om een strafschop te fluiten en werd niet gecorrigeerd door de VAR.

Heel makkelijk gegeven

Analist Wesley Sonck had echter toch wat bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissing. "Toby gooit er zich in en doet niks, maar Ndiaye gaat erover. En als er contact is wordt het nooit herbekeken door de VAR", klonk het bij Eleven Sports. "Het is wel makkelijk hoor, dit is knie tegen knie. Ze gaan het nooit terugroepen, maar dit vind ik wel heel makkelijk. Er gebeurt niks, maar er is wel contact en dan is het tegenwoordig penalty."

🚀

De strafschop voor Anderlecht was terecht ...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

18
18
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

114
114
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

87
87
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

85
85
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

273
273
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

156
156
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

155
155
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

347
347
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

603
603
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

306
306
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3427
3427
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

204
204
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

223
223
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws