Sonck velt duidelijk verdict over penalty Anderlecht

door
Sonck velt duidelijk verdict over penalty Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg zondagmiddag een uitgelezen kans om zich te herpakken na de slipper op Union. En Paars-Wit kon in de thuismatch tegen titelverdediger Antwerp FC ook met een 1-0-voorsprong de rust induiken. Al zorgde die openingstreffer hier en daar wel voor discussie.

De eerste helft was niet bepaald hoogstaand. De bezoekers vertoonden weinig intentie om de partij in handen te nemen en Anderlecht kon zijn balbezit onvoldoende omzetten in doelgevaar. Desondanks kon Paars-Wit toch op een voorsprong gaan rusten. In de extra tijd van de eerste helft trapte Kasper Dolberg een strafschop immers netjes voorbij Jean Butez.

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Alderweireld laat zich vangen

De bal was uiteindelijk op de stip gelegd na een overtreding van Toby Alderweireld op Moussa Ndiaye. Veel leek er nochtans niet aan de hand, maar in de herhaling was wel te zien toen de Antwerpse aanvoerder met zijn knie de knie van zijn tegenstander aantikte. Scheidsrechter Jasper Vergoote vond dit voldoende was om een strafschop te fluiten en werd niet gecorrigeerd door de VAR.

Heel makkelijk gegeven

Analist Wesley Sonck had echter toch wat bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissing. "Toby gooit er zich in en doet niks, maar Ndiaye gaat erover. En als er contact is wordt het nooit herbekeken door de VAR", klonk het bij Eleven Sports. "Het is wel makkelijk hoor, dit is knie tegen knie. Ze gaan het nooit terugroepen, maar dit vind ik wel heel makkelijk. Er gebeurt niks, maar er is wel contact en dan is het tegenwoordig penalty."

De strafschop voor Anderlecht was terecht ...

Meest recent

Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

14
14
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

17
17
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

79
79
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

11
11
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

133
133
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

188
188
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

51
51
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

149
149
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

146
146
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

126
126
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

279
279
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

96
96
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

243
243
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

82
82
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

138
138
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

34
34
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

103
103
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

62
62
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

189
189
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

229
229
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

80
80
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

168
168
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

558
558
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

384
384
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

45
45

Meer sportnieuws