Sonck velt duidelijk verdict over penalty Anderlecht

door
Sonck velt duidelijk verdict over penalty Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg zondagmiddag een uitgelezen kans om zich te herpakken na de slipper op Union. En Paars-Wit kon in de thuismatch tegen titelverdediger Antwerp FC ook met een 1-0-voorsprong de rust induiken. Al zorgde die openingstreffer hier en daar wel voor discussie.

De eerste helft was niet bepaald hoogstaand. De bezoekers vertoonden weinig intentie om de partij in handen te nemen en Anderlecht kon zijn balbezit onvoldoende omzetten in doelgevaar. Desondanks kon Paars-Wit toch op een voorsprong gaan rusten. In de extra tijd van de eerste helft trapte Kasper Dolberg een strafschop immers netjes voorbij Jean Butez.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

Alderweireld laat zich vangen

De bal was uiteindelijk op de stip gelegd na een overtreding van Toby Alderweireld op Moussa Ndiaye. Veel leek er nochtans niet aan de hand, maar in de herhaling was wel te zien toen de Antwerpse aanvoerder met zijn knie de knie van zijn tegenstander aantikte. Scheidsrechter Jasper Vergoote vond dit voldoende was om een strafschop te fluiten en werd niet gecorrigeerd door de VAR.

Heel makkelijk gegeven

Analist Wesley Sonck had echter toch wat bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissing. "Toby gooit er zich in en doet niks, maar Ndiaye gaat erover. En als er contact is wordt het nooit herbekeken door de VAR", klonk het bij Eleven Sports. "Het is wel makkelijk hoor, dit is knie tegen knie. Ze gaan het nooit terugroepen, maar dit vind ik wel heel makkelijk. Er gebeurt niks, maar er is wel contact en dan is het tegenwoordig penalty."

De strafschop voor Anderlecht was terecht ...

Meest recent

'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

7
7
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

17
17
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

94
94
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

48
48
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

30
30
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

164
164
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

19
19
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

17
17
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

62
62
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

24
24
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

55
55
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

39
39
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

112
112
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

58
58
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

181
181
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

194
194
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

77
77
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

112
112
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

119
119
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

89
89
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

206
206
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

179
179
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

270
270
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

444
444
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

149
149

Meer sportnieuws