Sonck velt duidelijk verdict over penalty Anderlecht

door
Sonck velt duidelijk verdict over penalty Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg zondagmiddag een uitgelezen kans om zich te herpakken na de slipper op Union. En Paars-Wit kon in de thuismatch tegen titelverdediger Antwerp FC ook met een 1-0-voorsprong de rust induiken. Al zorgde die openingstreffer hier en daar wel voor discussie.

De eerste helft was niet bepaald hoogstaand. De bezoekers vertoonden weinig intentie om de partij in handen te nemen en Anderlecht kon zijn balbezit onvoldoende omzetten in doelgevaar. Desondanks kon Paars-Wit toch op een voorsprong gaan rusten. In de extra tijd van de eerste helft trapte Kasper Dolberg een strafschop immers netjes voorbij Jean Butez.

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Alderweireld laat zich vangen

De bal was uiteindelijk op de stip gelegd na een overtreding van Toby Alderweireld op Moussa Ndiaye. Veel leek er nochtans niet aan de hand, maar in de herhaling was wel te zien toen de Antwerpse aanvoerder met zijn knie de knie van zijn tegenstander aantikte. Scheidsrechter Jasper Vergoote vond dit voldoende was om een strafschop te fluiten en werd niet gecorrigeerd door de VAR.

Heel makkelijk gegeven

Analist Wesley Sonck had echter toch wat bedenkingen bij de scheidsrechterlijke beslissing. "Toby gooit er zich in en doet niks, maar Ndiaye gaat erover. En als er contact is wordt het nooit herbekeken door de VAR", klonk het bij Eleven Sports. "Het is wel makkelijk hoor, dit is knie tegen knie. Ze gaan het nooit terugroepen, maar dit vind ik wel heel makkelijk. Er gebeurt niks, maar er is wel contact en dan is het tegenwoordig penalty."

De strafschop voor Anderlecht was terecht ...

Meest recent

'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

31
31
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

13
13
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

120
120
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

54
54
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

270
270
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

80
80
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

151
151
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

121
121
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

316
316
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

253
253
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

136
136
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

361
361
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

160
160
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1166
1166
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

194
194
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

133
133
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

31
31
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

633
633
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

833
833
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

425
425
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

454
454
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

157
157
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

253
253
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

419
419

Meer sportnieuws