'Mbokani wijst Belgisch aanbod naar de prullenmand'

936 stemmen
'Mbokani wijst Belgisch aanbod naar de prullenmand'

In de Jupiler Pro League zijn we intussen al toe aan de tweede speeldag, terwijl volgende week ook het seizoen in de Challenger Pro League op gang getrapt wordt. Dat lijkt te gaan gebeuren zonder Dieumerci Mbokani, want de intussen al 37-jarige spits zit nog steeds zonder club nadat zijn contract bij SK Beveren eind juni afliep.


Vorig seizoen liet de Congolees nochtans nog zien dat hij nog steeds van grote waarde kan zijn voor een Belgische club. Hij scoorde aan de lopende band op de Freethiel en liet in 24 wedstrijden maar liefst zestien goals en acht assists optekenen. Gemiddeld was hij dus elke wedstrijd bij een doelpunt betrokken. Dat hij nog steeds zonder werkgever zit, lijkt echter vooral zijn eigen keuze te zijn.

Het Nieuwsblad weet dat Beveren de voormalige Gouden Schoen een nieuw voorstel gedaan heeft voor één seizoen, met optie op nog een extra jaar. Daar ging Mbokani echter niet op in, al lijkt de deur voorlopig nog niet helemaal gesloten te zijn. Hij heeft nog andere voorstellen uit het buitenland achter de hand en lijkt die in overweging te nemen.

LEES OOK: SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

Indrukwekkende carrière

Het einde is dus nog zeker niet in zicht voor Mbokani, die nu al kan terugblikken op een mooi parcours. Hij was actief bij TP Mazembe, Anderlecht, Standard, AS Monaco, VfL Wolfsburg, opnieuw Anderlecht, Dynamo Kiev, Norwich City, Hull City, Antwerp en Kuwait SC, alvorens vorige zomer opnieuw in België neer te strijken in Beveren. Hij won vijf Belgische titels en een beker.


Zal Mbokani nog in België blijven?

Meest recent

Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

38
38
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

122
122
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

69
69
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

24
24
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

330
330
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

200
200
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

173
173
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

438
438
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

171
171
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

83
83
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

101
101
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

78
78
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

53
53
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

235
235
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

97
97
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

341
341
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

380
380
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

99
99
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

373
373
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

44
44
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

534
534
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

375
375
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

471
471
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

166
166
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

84
84

Meer sportnieuws