'Mbokani wijst Belgisch aanbod naar de prullenmand'

936 stemmen
'Mbokani wijst Belgisch aanbod naar de prullenmand'

In de Jupiler Pro League zijn we intussen al toe aan de tweede speeldag, terwijl volgende week ook het seizoen in de Challenger Pro League op gang getrapt wordt. Dat lijkt te gaan gebeuren zonder Dieumerci Mbokani, want de intussen al 37-jarige spits zit nog steeds zonder club nadat zijn contract bij SK Beveren eind juni afliep.


Vorig seizoen liet de Congolees nochtans nog zien dat hij nog steeds van grote waarde kan zijn voor een Belgische club. Hij scoorde aan de lopende band op de Freethiel en liet in 24 wedstrijden maar liefst zestien goals en acht assists optekenen. Gemiddeld was hij dus elke wedstrijd bij een doelpunt betrokken. Dat hij nog steeds zonder werkgever zit, lijkt echter vooral zijn eigen keuze te zijn.

Het Nieuwsblad weet dat Beveren de voormalige Gouden Schoen een nieuw voorstel gedaan heeft voor één seizoen, met optie op nog een extra jaar. Daar ging Mbokani echter niet op in, al lijkt de deur voorlopig nog niet helemaal gesloten te zijn. Hij heeft nog andere voorstellen uit het buitenland achter de hand en lijkt die in overweging te nemen.

LEES OOK: SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

Indrukwekkende carrière

Het einde is dus nog zeker niet in zicht voor Mbokani, die nu al kan terugblikken op een mooi parcours. Hij was actief bij TP Mazembe, Anderlecht, Standard, AS Monaco, VfL Wolfsburg, opnieuw Anderlecht, Dynamo Kiev, Norwich City, Hull City, Antwerp en Kuwait SC, alvorens vorige zomer opnieuw in België neer te strijken in Beveren. Hij won vijf Belgische titels en een beker.


Zal Mbokani nog in België blijven?

Meest recent

Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

50
50
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

30
30
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

194
194
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

16
16
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

336
336
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

242
242
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

252
252
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

108
108
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

55
55
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

105
105
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

85
85
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

41
41
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

195
195
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

234
234
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

125
125
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

75
75
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

710
710
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

495
495
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

261
261
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

296
296
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

109
109
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

77
77
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

75
75
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

345
345
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

847
847

Meer sportnieuws