Druk neemt toe: 'Riemer grijpt in met basisploeg Anderlecht'

door
Druk neemt toe: 'Riemer grijpt in met basisploeg Anderlecht'

RSC Anderlecht staat komende zondagmiddag voor een zware thuiswedstrijd en krijgt dan het bezoek van landskampioen Antwerp FC. Na de nederlaag tegen Union SG is de druk in ieder geval behoorlijk groot bij Paars-Wit. De verwachting is dan ook dat er zal geschoven worden met de basispionnen.

Na een extra lange voorbereiding en een veelbelovende prestatie in de afsluitende oefenmatch tegen Ajax, waren de verwachtingen rond RSCA behoorlijk hooggespannen. Maar de recordkampioen viel zwaar door de mand in zijn openingsmatch tegen de Unionisten. Vooral de eerste helft was van een zeer bedenkelijk niveau. Iets wat niet zonder gevolgen zal blijven op de transfermarkt, zo wordt volop gespeurd naar een nieuwe spelmaker op het middenveld.

LEES OOK: Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Lonwijk onvoldoende fit

Maar daar zal coach Brian Riemer aanstaande zondag nog geen beroep op kunnen doen. Justin Lonwijk, die gehuurd wordt van Dynamo Kiev, is op zijn beurt nog niet klaar om 90 minuten te spelen. Riemer heeft echter nog andere alternatieven achter de hand. Zo is de algemene verwachting dat Théo Leoni tegen Antwerp een plekje in de basiself zal krijgen.

Knappe invalbeurten

De 23-jarige viel tegen Union alvast gretig in en ook in de voorbereiding liet hij al veelbelovende dingen zien. "Théo deed het heel goed bij zijn invalbeurten. Hij is één van de spelers die op de deur kloppen", verklaarde Riemer vrijdag nog op zijn persbabbel. Afwachten dus of de middenvelder effectief beloond zal worden. Indien hij aan de aftrap verschijnt, lijkt Kristian Arnstad de grootste kanshebber om af te vallen.

Leoni moet starten tegen Antwerp ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

33
33
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

44
44
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

164
164
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

318
318
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

170
170
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

121
121
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

563
563
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

829
829
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

556
556
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

558
558
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

465
465
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

558
558
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

654
654

Meer sportnieuws