Druk neemt toe: 'Riemer grijpt in met basisploeg Anderlecht'

door
Druk neemt toe: 'Riemer grijpt in met basisploeg Anderlecht'

RSC Anderlecht staat komende zondagmiddag voor een zware thuiswedstrijd en krijgt dan het bezoek van landskampioen Antwerp FC. Na de nederlaag tegen Union SG is de druk in ieder geval behoorlijk groot bij Paars-Wit. De verwachting is dan ook dat er zal geschoven worden met de basispionnen.

Na een extra lange voorbereiding en een veelbelovende prestatie in de afsluitende oefenmatch tegen Ajax, waren de verwachtingen rond RSCA behoorlijk hooggespannen. Maar de recordkampioen viel zwaar door de mand in zijn openingsmatch tegen de Unionisten. Vooral de eerste helft was van een zeer bedenkelijk niveau. Iets wat niet zonder gevolgen zal blijven op de transfermarkt, zo wordt volop gespeurd naar een nieuwe spelmaker op het middenveld.

LEES OOK: Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Lonwijk onvoldoende fit

Maar daar zal coach Brian Riemer aanstaande zondag nog geen beroep op kunnen doen. Justin Lonwijk, die gehuurd wordt van Dynamo Kiev, is op zijn beurt nog niet klaar om 90 minuten te spelen. Riemer heeft echter nog andere alternatieven achter de hand. Zo is de algemene verwachting dat Théo Leoni tegen Antwerp een plekje in de basiself zal krijgen.

Knappe invalbeurten

De 23-jarige viel tegen Union alvast gretig in en ook in de voorbereiding liet hij al veelbelovende dingen zien. "Théo deed het heel goed bij zijn invalbeurten. Hij is één van de spelers die op de deur kloppen", verklaarde Riemer vrijdag nog op zijn persbabbel. Afwachten dus of de middenvelder effectief beloond zal worden. Indien hij aan de aftrap verschijnt, lijkt Kristian Arnstad de grootste kanshebber om af te vallen.

Leoni moet starten tegen Antwerp ...

Meest recent

Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

18
18
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

16
16
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

80
80
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

117
117
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

65
65
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

278
278
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

381
381
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

79
79
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

23
23
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

436
436
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

105
105
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

156
156
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

249
249
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

32
32
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

71
71
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

144
144
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2305
2305
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

195
195
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

564
564
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

270
270
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

218
218
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

683
683
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

580
580
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

511
511

Meer sportnieuws