De Cuyper in grote problemen: nieuwe linksback op komst

1022 stemmen
De Cuyper in grote problemen: nieuwe linksback op komst

Maxim De Cuyper heeft een vrijgeleide op de positie van linksachter bij Club Brugge, maar deze unieke kans heeft hij nog niet gegrepen. Wanneer zijn grote concurrent Bjorn Meijer terugkeert uit blessure, zal de Nederlander hoogstwaarschijnlijk zijn basisplaats weer opeisen. Bovendien nadert Club Brugge een akkoord met een nieuwe linksachter: de 17-jarige Jakub Krzyżanowski van Wisła Krakau.

LEES OOK: 'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

De Cuyper is geen jeugdspeler meer

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen twee seizoenen een zeer goede ontwikkeling doorgemaakt bij KVC Westerlo, en de 22-jarige moet in de huidige jaargang de volgende stap zetten bij Club Brugge. De Cuyper moet dit seizoen speelminuten maken in het Jan Breydelstadion en zichzelf bewijzen onder de grote druk die hoort bij een Belgische topclub. Voorafgaand aan het nieuwe seizoen waren vrijwel alle analisten ervan overtuigd dat De Cuyper zal slagen bij Club Brugge, maar toch is het moeilijk in te schatten of hij de sterke prestaties van bij Westerlo ook kan leveren bij Blauw-Zwart.



Maxim De Cuyper heeft momenteel een gouden kans bij Club Brugge, aangezien zijn grote concurrent Bjorn Meijer al de hele zomer kampt met een blessure aan zijn buikspieren en daardoor niet wedstrijdfit is. Deze situatie geeft De Cuyper een vrijgeleide op de positie van linksachter, en hij is vastberaden om van deze opportuniteit te profiteren met de intense concurrentiestrijd met Meijer in het vooruitzicht. De 22-jarige beseft dat zijn status binnen de club is geëvolueerd in vergelijking met twee jaar geleden. "Vóór Westerlo was ik een jeugdspeler”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

Meijer heeft nog altijd de bovenhand

Voorlopig heeft het jeugdproduct vooralsnog niet weten te overtuigen in het eerste elftal tijdens de afwezigheid van Bjorn Meijer. Zijn prestaties in de uitwedstrijd tegen Aarhus GF en KV Mechelen lieten te wensen over. Bij de 1-0 tegen Aarhus was hij niet wakker, en ook tegen Mechelen was hij niet op zijn niveau, met een rode kaart en een stuntelige tussenkomst die leidde tot een tegendoelpunt. De kritiek is ook niet uitgebleven. René Vandereycken stelde vast in Het Nieuwsblad dat De Cuyper defensief nog niet het niveau heeft voor Club Brugge. “De Cuyper past zeker in de bredere kern van Club Brugge, maar Bjorn Meijer inzetbaar is, heeft die toch nog altijd de bovenhand.”


Krzyżanowski: via Club NXT naar eerste ploeg

Ondertussen blijft Club Brugge actief op zoek naar versterking voor de selectie en hebben ze hun oog laten vallen op een nieuwe linksachter. Vorige week meldden Poolse media dat Club Brugge een persoonlijk akkoord heeft bereikt met Jakub Krzyżanowski van Wisła Krakau. De 17-jarige linksachter staat ook in de belangstelling van Juventus, maar het lijkt erop dat de overgang naar Club Brugge slechts een kwestie van tijd is. De gesprekken over een contractverlenging tussen Wisła Krakau en Krzyżanowski liepen op niets uit, wat betekent dat de Poolse topclub deze zomer moet meewerken aan de transfer als ze nog een transfersom willen ontvangen. Het Nieuwsblad heeft onlangs bevestigd dat er een naderend akkoord is tussen Jakub Krzyżanowski en Club Brugge. De Poolse youngster zou aanvankelijk aansluiten bij Club NXT, om zich vervolgens op termijn in te werken naar het eerste elftal. De vraag die nu rijst, is wat nu precies die termijn is, gezien Krzyżanowski in Polen geldt als een veelbelovend talent en een ruwe diamant, zijn vroege doorstroming in de jeugdreeksen bij Wisła Krakau is hiervan een bewijs, en hij wordt een grote toekomst voorspeld. Bovendien is hij niet alleen een linksback, maar kan hij ook als linker centrale verdediger spelen. Niet toevallig stond Krzyżanowski op de radar van Juventus en stond hij op het punt om door te stoten naar het eerste elftal van Wisła Krakau.

Kruising tussen Gvardiol en Kolarov

Jakub Krzyżanowski heeft tijdens het Europees Kampioenschap U17 in Hongarije zijn reputatie als een van de grootste Poolse voetbaltalenten bevestigd. De jonge speler maakte deel uit van het Poolse team dat het tot de halve finales van het toernooi schopte, en hij was een van de grote ontdekkingen in de selectie. Met zijn offensieve impulsen, zuivere passing en doelgerichtheid liet Krzyżanowski zien dat hij een veelzijdige en effectieve speler is. Zijn onbevangen speelstijl en positieve ingesteldheid op het voetbalveld straalden een grote goesting en passie uit voor het spel. Wat Krzyżanowski verder onderscheidt, is zijn onvermoeibare fysieke inzet, terwijl zijn intelligentie niet alleen tot uiting komt op het veld, maar ook buiten het veld. Een van de grote voordelen van Jakub Krzyżanowski is dat hij als linksachter in een viermansverdediging kan spelen, de veldbezetting die Ronny Deila hanteert bij Club Brugge, maar ook als linker centrale verdediger in een driemansdefensie. Krzyżanowski is snel, technisch onderlegd, atletisch en hij heeft lef. Hij beschikt over een goede passing, anticipatievermogen, en hij is sterk in de stilstaande fases. Door zijn kwaliteiten en veelzijdigheid wordt Krzyżanowski qua speelstijl vergeleken met verdedigers als Josko Gvardiol, die momenteel bij RB Leipzig speelt en op weg is naar Manchester City, en Aleksandar Kolarov, een voormalige speler van clubs als Lazio, Manchester City, AS Roma en Internazionale.

Heeft De Cuyper het niveau voor Club Brugge?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

24
24
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

93
93
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

95
95
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

338
338
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

72
72
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

114
114
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

411
411
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

204
204
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

383
383
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

92
92
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

518
518
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1001
1001
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

78
78
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

303
303
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

131
131
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

322
322
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

321
321
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

493
493
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

923
923
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

293
293
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

597
597
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

527
527
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

120
120

Meer sportnieuws