KRC Genk weet hoe lang het Heynen kwijt zal zijn

door
KRC Genk weet hoe lang het Heynen kwijt zal zijn

Het is een baalweek geworden voor KRC Genk. Het zag al in de tweede voorronde een einde komen aan zijn Champions League-droom, want het kon geen afstand nemen van het Zwitserse Servette. Het leek er nochtans goed voor te staan na een 1-1 in de heenmatch en een vroege rode kaart voor Servette in de Cegeka Arena, maar met een man meer kwam het niet verder dan 2-2 en uiteindelijk sneuvelde Genk na strafschoppen.


Dat was niet de enige klap die Genk kreeg, want het zag ook aanvoerder Bryan Heynen uitvallen. De middenvelder werd al vroeg in de wedstrijd het slachtoffer van een aanslag van Enzo Crivelli, die pas na een tussenkomst van de VAR een rode kaart kreeg. Voor Heynen zat de wedstrijd er zo ook na drie minuten al op. Hij werd in tranen op een draagberrie naar het ziekenhuis afgevoerd.

Het was meteen duidelijk dat Genk zijn kapitein meer dan waarschijnlijk een tijdje zou moeten missen, maar nu is ook de precieze schade duidelijk. De club laat weten dat ze enigszins positief nieuws kregen, want de schade blijkt minder erg dan gevreesd. Genk was immers bang dat het Heynen maanden kwijt zou zijn, maar zover komt het uiteindelijk niet.

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Heynen weken out

"Woensdagavond werd al duidelijk dat er geen breuken werden vastgesteld. Een MRI op donderdagavond bracht een letsel de ligamenten van de linkerenkel aan het licht. Verwacht wordt dat onze kapitein meerdere weken buiten strijd is. Elke dag is er één teveel, maar enkele maanden zijn na verder onderzoek toch al gereduceerd tot enkele weken", laat Genk weten.


Kan Genk zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

95
95
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

83
83
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

296
296
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

422
422
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

156
156
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

136
136
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

328
328
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

21
21
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

104
104
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

102
102
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

248
248
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

73
73
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

46
46
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

188
188
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

274
274
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

259
259
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

206
206

Meer sportnieuws