Revelatie Union: "Als Geraerts zou blijven, wou ik weg"

386 stemmen
Revelatie Union:

Het is bij Union al een bewogen zomer geweest waarin al heel wat sterkhouders vertrokken zijn, met onder meer een recordtransfer voor Victor Boniface. Een vervanger voor de Nigeriaanse targetspits is er nog niet neergestreken in het Dudenpark en wordt in de komende weken nog verwacht, maar dat weerhield Union er niet van om in zijn openingswedstrijd meteen Anderlecht over de knie te leggen.


Daarbij was de revelatie zonder twijfel Dennis Eckert Ayensa. De Duitse spits was vorige zomer overgekomen van FC Ingolstadt, maar had het in zijn eerste seizoen onder meer door blessureleed bijzonder moeilijk om zich door te zetten. Nu lijkt de 26-jarige eindelijk boven water te komen en dat was bijna niet gebeurd, want hij overwoog serieus om deze zomer te vertrekken.

"Na mijn blessures heb ik hard getraind om terug te keren. Ik wou het team helpen, maar ik kreeg geen kans. Dat was frustrerend", geeft Eckert Ayensa immers toe in Het Laatste Nieuws. "Ik belde met mijn makelaar: 'Ik ben geen speler om het hele seizoen in de tribune te zitten.' En ik vertelde de club dat ik een aanbod van een andere club zou overwegen als de trainer zou blijven."

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Vertrek Geraerts bepalend

Maar uiteindelijk bleef trainer Karel Geraerts niet en van Alexander Blessin kreeg Eckert Ayensa dus wel meteen zijn kans. Dat Union intussen met het vertrek van Boniface, Vertessen en Adingra ook zowat zijn hele voorhoede van vorig seizoen kwijt was, speelde ook in de kaart van de Duitser. In afwachting van een nieuwe spits zal die voorlopig de concurrentie aan moeten gaan met Gustaf Nilsson en Elton Kabangu.

Zal hij dit seizoen helemaal doorbreken bij Union?

Meest recent

'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

62
62
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

18
18
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

93
93
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

175
175
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

508
508
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

27
27
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

126
126
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

170
170
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

110
110
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

96
96
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

291
291
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

430
430
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

180
180
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

670
670
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

682
682
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

118
118
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

93
93
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

178
178
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

214
214
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

91
91
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

83
83
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

139
139
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

428
428
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

78
78

Meer sportnieuws