Revelatie Union: "Als Geraerts zou blijven, wou ik weg"

386 stemmen
Revelatie Union:

Het is bij Union al een bewogen zomer geweest waarin al heel wat sterkhouders vertrokken zijn, met onder meer een recordtransfer voor Victor Boniface. Een vervanger voor de Nigeriaanse targetspits is er nog niet neergestreken in het Dudenpark en wordt in de komende weken nog verwacht, maar dat weerhield Union er niet van om in zijn openingswedstrijd meteen Anderlecht over de knie te leggen.


Daarbij was de revelatie zonder twijfel Dennis Eckert Ayensa. De Duitse spits was vorige zomer overgekomen van FC Ingolstadt, maar had het in zijn eerste seizoen onder meer door blessureleed bijzonder moeilijk om zich door te zetten. Nu lijkt de 26-jarige eindelijk boven water te komen en dat was bijna niet gebeurd, want hij overwoog serieus om deze zomer te vertrekken.

"Na mijn blessures heb ik hard getraind om terug te keren. Ik wou het team helpen, maar ik kreeg geen kans. Dat was frustrerend", geeft Eckert Ayensa immers toe in Het Laatste Nieuws. "Ik belde met mijn makelaar: 'Ik ben geen speler om het hele seizoen in de tribune te zitten.' En ik vertelde de club dat ik een aanbod van een andere club zou overwegen als de trainer zou blijven."

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Vertrek Geraerts bepalend

Maar uiteindelijk bleef trainer Karel Geraerts niet en van Alexander Blessin kreeg Eckert Ayensa dus wel meteen zijn kans. Dat Union intussen met het vertrek van Boniface, Vertessen en Adingra ook zowat zijn hele voorhoede van vorig seizoen kwijt was, speelde ook in de kaart van de Duitser. In afwachting van een nieuwe spits zal die voorlopig de concurrentie aan moeten gaan met Gustaf Nilsson en Elton Kabangu.

Zal hij dit seizoen helemaal doorbreken bij Union?

Meest recent

Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

3
3
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

141
141
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

113
113
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

34
34
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

205
205
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

100
100
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

206
206
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

114
114
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

154
154
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

97
97
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

61
61
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

463
463
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

231
231
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

317
317
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

305
305
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1032
1032
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

328
328
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

370
370
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

455
455
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

148
148
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

115
115
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

186
186

Meer sportnieuws