Revelatie Union: "Als Geraerts zou blijven, wou ik weg"

386 stemmen
Revelatie Union:

Het is bij Union al een bewogen zomer geweest waarin al heel wat sterkhouders vertrokken zijn, met onder meer een recordtransfer voor Victor Boniface. Een vervanger voor de Nigeriaanse targetspits is er nog niet neergestreken in het Dudenpark en wordt in de komende weken nog verwacht, maar dat weerhield Union er niet van om in zijn openingswedstrijd meteen Anderlecht over de knie te leggen.


Daarbij was de revelatie zonder twijfel Dennis Eckert Ayensa. De Duitse spits was vorige zomer overgekomen van FC Ingolstadt, maar had het in zijn eerste seizoen onder meer door blessureleed bijzonder moeilijk om zich door te zetten. Nu lijkt de 26-jarige eindelijk boven water te komen en dat was bijna niet gebeurd, want hij overwoog serieus om deze zomer te vertrekken.

"Na mijn blessures heb ik hard getraind om terug te keren. Ik wou het team helpen, maar ik kreeg geen kans. Dat was frustrerend", geeft Eckert Ayensa immers toe in Het Laatste Nieuws. "Ik belde met mijn makelaar: 'Ik ben geen speler om het hele seizoen in de tribune te zitten.' En ik vertelde de club dat ik een aanbod van een andere club zou overwegen als de trainer zou blijven."

Vertrek Geraerts bepalend

Maar uiteindelijk bleef trainer Karel Geraerts niet en van Alexander Blessin kreeg Eckert Ayensa dus wel meteen zijn kans. Dat Union intussen met het vertrek van Boniface, Vertessen en Adingra ook zowat zijn hele voorhoede van vorig seizoen kwijt was, speelde ook in de kaart van de Duitser. In afwachting van een nieuwe spits zal die voorlopig de concurrentie aan moeten gaan met Gustaf Nilsson en Elton Kabangu.

Zal hij dit seizoen helemaal doorbreken bij Union?

Meest recent

'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

6
6
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

13
13
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

32
32
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

153
153
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

82
82
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

103
103
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

42
42
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

62
62
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

49
49
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

198
198
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

108
108
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

35
35
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

276
276
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

178
178
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

47
47
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

317
317
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

247
247
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

797
797

Meer sportnieuws