Imke Courtois geeft haar drie grote titelfavorieten

door
Imke Courtois geeft haar drie grote titelfavorieten

Vrijdagavond heeft werd in de Jupiler Pro League het startschot gegeven van wat een interessant seizoen beloofd te worden. De competitie werd andermaal hervormd, met twee ploegen minder in de reguliere competitie en opnieuw uitgebreidere play-offs. Dat gegeven zou wederom een spannende titelstrijd moeten opleveren.

De spectaculaire ontknoping van vorig seizoen evenaren wordt quasi onmogelijk. Toen wisselde de landstitel in de laatste minuten van het kampioenschap nog drie keer van eigenaar, met Antwerp FC als uiteindelijke triomfator. Desondanks belooft het ook in de komende jaargang weer spannend te worden met verschillende clubs die in aanmerking komen over de titel te strijden. Antwerp wil bevestigen, Club Brugge en KRC Genk azen op revanche en niemand durft Union SG nog op voorhand afschrijven. Daarnaast wordt het uitkijken of ploegen als AA Gent, RSC Anderlecht en Standard opnieuw kunnen aanknopen met de top.

LEES OOK: Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Usual suspects

Omdat de zomerse transfermarkt nog doorloopt tot begin september en nog niet vast staat wie de Europese poules zal betwisten, is het moeilijk om nu al grote titelconclusies te trekken. Maar bij De Zondag waagde analiste Imke Courtois zich toch aan een prognose. "Voor de titel denk ik vooral aan de usual suspects van vorig. Met Genk, als ze Trésor en Paintsil kunnen houden, Antwerp en Club Brugge", klinkt het. "Ik geloof bij Club sterk in Vetlesen. En ook Thiago, al moet die de spelers rond hem nog leren kennen en waren zijn aannames wat ongelukkig."

Outsider AA Gent?

En wat dan met ploegen als Anderlecht en Gent, die dit seizoen één en ander willen rechtzetten in de competitie. "Ik denk wel dat beide teams de Champions' Play-Offs zullen halen, maar ik zie ze niet meteen meespelen voor de titel", aldus Courtois. "Al zijn nieuwkomers Watanabe, Kandouss en Gerkens goeie aanwinsten bij Gent. Als Tissoudali zijn beste vorm weer haalt en Orban blijft, dan weet je nooit."

De titel gaat dit jaar naar Genk, Club of Antwerp ...

Meest recent

Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

2
2
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

19
19
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

7
7
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

33
33
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

73
73
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

24
24
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

141
141
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

15
15
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

62
62
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

150
150
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

116
116
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

70
70
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

59
59
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

113
113
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

78
78
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

335
335
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

374
374
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

341
341
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

24
24
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

247
247
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

115
115
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

78
78

Meer sportnieuws