Imke Courtois geeft haar drie grote titelfavorieten

door
Imke Courtois geeft haar drie grote titelfavorieten

Vrijdagavond heeft werd in de Jupiler Pro League het startschot gegeven van wat een interessant seizoen beloofd te worden. De competitie werd andermaal hervormd, met twee ploegen minder in de reguliere competitie en opnieuw uitgebreidere play-offs. Dat gegeven zou wederom een spannende titelstrijd moeten opleveren.

De spectaculaire ontknoping van vorig seizoen evenaren wordt quasi onmogelijk. Toen wisselde de landstitel in de laatste minuten van het kampioenschap nog drie keer van eigenaar, met Antwerp FC als uiteindelijke triomfator. Desondanks belooft het ook in de komende jaargang weer spannend te worden met verschillende clubs die in aanmerking komen over de titel te strijden. Antwerp wil bevestigen, Club Brugge en KRC Genk azen op revanche en niemand durft Union SG nog op voorhand afschrijven. Daarnaast wordt het uitkijken of ploegen als AA Gent, RSC Anderlecht en Standard opnieuw kunnen aanknopen met de top.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Usual suspects

Omdat de zomerse transfermarkt nog doorloopt tot begin september en nog niet vast staat wie de Europese poules zal betwisten, is het moeilijk om nu al grote titelconclusies te trekken. Maar bij De Zondag waagde analiste Imke Courtois zich toch aan een prognose. "Voor de titel denk ik vooral aan de usual suspects van vorig. Met Genk, als ze Trésor en Paintsil kunnen houden, Antwerp en Club Brugge", klinkt het. "Ik geloof bij Club sterk in Vetlesen. En ook Thiago, al moet die de spelers rond hem nog leren kennen en waren zijn aannames wat ongelukkig."

Outsider AA Gent?

En wat dan met ploegen als Anderlecht en Gent, die dit seizoen één en ander willen rechtzetten in de competitie. "Ik denk wel dat beide teams de Champions' Play-Offs zullen halen, maar ik zie ze niet meteen meespelen voor de titel", aldus Courtois. "Al zijn nieuwkomers Watanabe, Kandouss en Gerkens goeie aanwinsten bij Gent. Als Tissoudali zijn beste vorm weer haalt en Orban blijft, dan weet je nooit."

De titel gaat dit jaar naar Genk, Club of Antwerp ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

124
124
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

34
34
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

79
79
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

21
21
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

86
86
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

179
179
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

159
159
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

65
65
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

136
136
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

61
61
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

50
50
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

105
105
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

299
299
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

256
256
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

508
508
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

395
395
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1346
1346
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

703
703
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

254
254
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

391
391
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

177
177
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws