Anderlecht meteen in penarie: "Het is een doods elftal"

849
Anderlecht meteen in penarie:

De eerste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen enkele interessante uitslagen opgeleverd. Daarbij sprong vooral de matige prestatie van RSC Anderlecht in het oog. De recordkampioen verloor vrijdagavond voor de zevende keer op rij van stadsgenoot Union SG: 2-0.

Niet enkel het resultaat was tegenvallend, vooral de manier waarop Paars-Wit zich voor rust presenteerde deed bij momenten pijn aan de ogen. Nochtans heeft RSCA een bijzonder lange voorbereiding achter de rug. En ook de afsluitende oefenwedstrijd tegen Ajax was zeer veelbelovend. Maar daar bleef in het Dudenpark weinig van over. De tweede helft was weliswaar ietsje beter, toch viel de ploeg van coach Brian Riemer vooral hard door de mand.

LEES OOK: Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

Grotere vraagtekens

Volgens analist Wim De Coninck is Paars-Wit er dan ook amper op vooruit gegaan ten opzichte van eind vorig seizoen. "Een voorbereiding is niet altijd richtinggevend. De eerste competitiematch is dat wel en daarin heeft Anderlecht gefaald", klinkt het bij De Ochtend. "De vraagtekens bij Anderlecht zijn nu groter dan aan het einde van vorig seizoen, want het verloor tegen een ploeg die meer dan de helft van zijn spelers zag vertrekken en nog maar een maand een nieuwe coach heeft."

Geen passie en grinta

Zeker de drang om te winnen was bij beide ploegen erg verschillend. "Anderlecht begon eraan met bijna dezelfde ploeg als vorig seizoen. Dan zou je verwachten dat ze beter ingespeeld zijn. Maar daar was allemaal niets van te merken. Union heeft hen gewoon van de mat gespeeld", aldus De Coninck. "Union-coach Blessin liet met Oostende en Genoa al zien dat het een elftal met grinta en passie op het veld kan brengen. En net dat ontbrak vrijdag bij Anderlecht. Het was een doods elftal."

Anderlecht had deze zomer ook een nieuwe hoofdcoach moeten aanduiden ...

Meest recent

Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

0
0
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

102
102
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

63
63
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

55
55
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

6
6
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

3
3
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

112
112
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

49
49
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

49
49
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

18
18
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

223
223
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

101
101
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

49
49
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

78
78
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

68
68
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

169
169
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

44
44
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

52
52
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

844
844
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

182
182
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

73
73
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

40
40
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

41
41
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

71
71
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

66
66

Meer sportnieuws