Anderlecht meteen in penarie: "Het is een doods elftal"

door
Anderlecht meteen in penarie:

De eerste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen enkele interessante uitslagen opgeleverd. Daarbij sprong vooral de matige prestatie van RSC Anderlecht in het oog. De recordkampioen verloor vrijdagavond voor de zevende keer op rij van stadsgenoot Union SG: 2-0.

Niet enkel het resultaat was tegenvallend, vooral de manier waarop Paars-Wit zich voor rust presenteerde deed bij momenten pijn aan de ogen. Nochtans heeft RSCA een bijzonder lange voorbereiding achter de rug. En ook de afsluitende oefenwedstrijd tegen Ajax was zeer veelbelovend. Maar daar bleef in het Dudenpark weinig van over. De tweede helft was weliswaar ietsje beter, toch viel de ploeg van coach Brian Riemer vooral hard door de mand.

LEES OOK: Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Grotere vraagtekens

Volgens analist Wim De Coninck is Paars-Wit er dan ook amper op vooruit gegaan ten opzichte van eind vorig seizoen. "Een voorbereiding is niet altijd richtinggevend. De eerste competitiematch is dat wel en daarin heeft Anderlecht gefaald", klinkt het bij De Ochtend. "De vraagtekens bij Anderlecht zijn nu groter dan aan het einde van vorig seizoen, want het verloor tegen een ploeg die meer dan de helft van zijn spelers zag vertrekken en nog maar een maand een nieuwe coach heeft."

Geen passie en grinta

Zeker de drang om te winnen was bij beide ploegen erg verschillend. "Anderlecht begon eraan met bijna dezelfde ploeg als vorig seizoen. Dan zou je verwachten dat ze beter ingespeeld zijn. Maar daar was allemaal niets van te merken. Union heeft hen gewoon van de mat gespeeld", aldus De Coninck. "Union-coach Blessin liet met Oostende en Genoa al zien dat het een elftal met grinta en passie op het veld kan brengen. En net dat ontbrak vrijdag bij Anderlecht. Het was een doods elftal."

Anderlecht had deze zomer ook een nieuwe hoofdcoach moeten aanduiden ...

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

9
9
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

63
63
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

112
112
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

59
59
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

164
164
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

196
196
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

85
85
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

230
230
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

80
80
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

42
42
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

408
408
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

378
378
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

69
69
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

250
250
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

173
173
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

47
47
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

297
297
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

56
56
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

658
658
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

620
620
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

239
239
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

195
195
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

229
229
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

352
352
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

309
309

Meer sportnieuws