Anderlecht meteen in penarie: "Het is een doods elftal"

door
Anderlecht meteen in penarie:

De eerste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen enkele interessante uitslagen opgeleverd. Daarbij sprong vooral de matige prestatie van RSC Anderlecht in het oog. De recordkampioen verloor vrijdagavond voor de zevende keer op rij van stadsgenoot Union SG: 2-0.

Niet enkel het resultaat was tegenvallend, vooral de manier waarop Paars-Wit zich voor rust presenteerde deed bij momenten pijn aan de ogen. Nochtans heeft RSCA een bijzonder lange voorbereiding achter de rug. En ook de afsluitende oefenwedstrijd tegen Ajax was zeer veelbelovend. Maar daar bleef in het Dudenpark weinig van over. De tweede helft was weliswaar ietsje beter, toch viel de ploeg van coach Brian Riemer vooral hard door de mand.

LEES OOK: Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

Grotere vraagtekens

Volgens analist Wim De Coninck is Paars-Wit er dan ook amper op vooruit gegaan ten opzichte van eind vorig seizoen. "Een voorbereiding is niet altijd richtinggevend. De eerste competitiematch is dat wel en daarin heeft Anderlecht gefaald", klinkt het bij De Ochtend. "De vraagtekens bij Anderlecht zijn nu groter dan aan het einde van vorig seizoen, want het verloor tegen een ploeg die meer dan de helft van zijn spelers zag vertrekken en nog maar een maand een nieuwe coach heeft."

Geen passie en grinta

Zeker de drang om te winnen was bij beide ploegen erg verschillend. "Anderlecht begon eraan met bijna dezelfde ploeg als vorig seizoen. Dan zou je verwachten dat ze beter ingespeeld zijn. Maar daar was allemaal niets van te merken. Union heeft hen gewoon van de mat gespeeld", aldus De Coninck. "Union-coach Blessin liet met Oostende en Genoa al zien dat het een elftal met grinta en passie op het veld kan brengen. En net dat ontbrak vrijdag bij Anderlecht. Het was een doods elftal."

Anderlecht had deze zomer ook een nieuwe hoofdcoach moeten aanduiden ...

Meest recent

'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

22
22
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

17
17
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

16
16
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

70
70
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

40
40
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

125
125
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

26
26
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

258
258
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

56
56
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

34
34
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

107
107
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

134
134
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

91
91
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

69
69
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

269
269
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

72
72
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

104
104
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

158
158
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

60
60
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

225
225
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

244
244
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

53
53
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

147
147
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

62
62
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

218
218

Meer sportnieuws