Anderlecht meteen in penarie: "Het is een doods elftal"

849 stemmen
Anderlecht meteen in penarie:

De eerste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen enkele interessante uitslagen opgeleverd. Daarbij sprong vooral de matige prestatie van RSC Anderlecht in het oog. De recordkampioen verloor vrijdagavond voor de zevende keer op rij van stadsgenoot Union SG: 2-0.

Niet enkel het resultaat was tegenvallend, vooral de manier waarop Paars-Wit zich voor rust presenteerde deed bij momenten pijn aan de ogen. Nochtans heeft RSCA een bijzonder lange voorbereiding achter de rug. En ook de afsluitende oefenwedstrijd tegen Ajax was zeer veelbelovend. Maar daar bleef in het Dudenpark weinig van over. De tweede helft was weliswaar ietsje beter, toch viel de ploeg van coach Brian Riemer vooral hard door de mand.

LEES OOK: SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

Grotere vraagtekens

Volgens analist Wim De Coninck is Paars-Wit er dan ook amper op vooruit gegaan ten opzichte van eind vorig seizoen. "Een voorbereiding is niet altijd richtinggevend. De eerste competitiematch is dat wel en daarin heeft Anderlecht gefaald", klinkt het bij De Ochtend. "De vraagtekens bij Anderlecht zijn nu groter dan aan het einde van vorig seizoen, want het verloor tegen een ploeg die meer dan de helft van zijn spelers zag vertrekken en nog maar een maand een nieuwe coach heeft."

Geen passie en grinta

Zeker de drang om te winnen was bij beide ploegen erg verschillend. "Anderlecht begon eraan met bijna dezelfde ploeg als vorig seizoen. Dan zou je verwachten dat ze beter ingespeeld zijn. Maar daar was allemaal niets van te merken. Union heeft hen gewoon van de mat gespeeld", aldus De Coninck. "Union-coach Blessin liet met Oostende en Genoa al zien dat het een elftal met grinta en passie op het veld kan brengen. En net dat ontbrak vrijdag bij Anderlecht. Het was een doods elftal."

Anderlecht had deze zomer ook een nieuwe hoofdcoach moeten aanduiden ...

Meest recent

Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

3
3
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

12
12
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

62
62
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

19
19
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

7
7
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

24
24
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

91
91
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

434
434
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

447
447
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

142
142
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

80
80
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

79
79
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

169
169
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

72
72
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

120
120
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

408
408
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

191
191
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

110
110
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

331
331
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

173
173
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

77
77
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

871
871

Meer sportnieuws