Komend weekend staat de eerste speeldag in de Jupiler Pro League al op het programma. Met het nieuwe format zijn er een pak meer tickets voor de play-offs te verdienen, want de top zes speelt Play-Off I en de nummers zes tot en met twaalf Play-Off II. Daar hoopt onder meer OH Leuven van te kunnen profiteren. Vorig seizoen kwam het nog net iets te kort voor de top acht.
OHL sloot de reguliere competitie toen af als tiende in het klassement en kwam uiteindelijk twee punten tekort om de play-offs te mogen spelen. Dat moet komend seizoen beter en daarom roerde het zich ook al op de transfermarkt. Tot dusver streken er al zes nieuwe spelers neer aan Den Dreef: Konan N'Dri (Eupen), Ezechiel Banzuzi (NAC Breda), Raz Shlomo (Maccabi Netanya), Florian Miguel (Huesca), Kento Misao (Santa Clara) en Alexandro Calut (Standard).
Maar Marc Brys is niet met al die transfers even tevreden. In Het Nieuwsblad haalt de trainer stevig uit en stelt hij dat een aantal van zijn aanwinsten volledig uit de toon vallen. Vooral op conditioneel vlak blijkt er bij sommige spelers veel werk te zijn. "Ik word daar pisnijdig van", sneert hij.
LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
Veel werk aan de winkelOHL begint zaterdag aan zijn seizoen met een verplaatsing naar Charleroi, maar het lijkt erop dat Brys voor die wedstrijd nog veel werk aan de winkel heeft. De trainer zag deze zomer bovendien ook enkele belangrijke krachten vertrekken. Anderlecht kwam Louis Patris wegplukken, terwijl Casper De Norre voor een Engels avontuur bij Millwall koos. Mousa Al-Tamari verkaste dan weer transfervrij naar Montpellier, terwijl de gehuurde topschutter Mario Gonzalez niet weerhouden werd.
Jannick Lanckriet