Anderlecht maakt transfer bekend: "Niet de wens van de club"

door
Anderlecht maakt transfer bekend:

RSC Anderlecht maakt zich momenteel op voor de competitieopener van vrijdagavond tegen Union SG. Ondertussen zijn de Brusselaars ook nog actief op de zomerse transfermarkt. Zo werd donderdagavond opnieuw een uitgaande deal bekend gemaakt.

Paars-Wit kondigde in de voorbije dagen de komst van spits Luis Vazquez en middenvelder Justin Lonwijk af, ook de talentvolle winger Tudor Mendel zou onderweg zijn. Daar tegenover nam RSCA donderdag wel afscheid van Noah Sadiki, die bij stadsgenoot Union aan de slag ging. En nu zwaait Anderlecht opnieuw een jeugdproduct uit. Zoals verwacht zoekt Lucas Stassin andere oorden op.

LEES OOK: Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Smaakmaker RSCA Futures

De 18-jarige aanvaller speelde was sinds zijn negende aan de slag bij Paars-Wit, waar hij quasi zijn volledig jeugdopleiding afwerkte. Vorig seizoen maakte hij dan weer indruk bij de RSCA Futures, waar hij goed was voor 15 goals en 3 assist. Die prestaties leverden hem ook zijn debuut op bij de eerste ploeg. Maar op korte termijn waren voor hem weinig kansen weggelegd bij de A-kern. En dus kiest Stassin nu voor een permanente overgang naar KVC Westerlo.

Gemengd gevoel bij Anderlecht

Bij de club van coach Jonas De Roeck tekende hij voor vier seizoenen. Hij zou zo'n 1.5 miljoen opbrengen, toch liet Anderlecht hem met pijn in het hart vertrekken. "Het was niet de wens van de club dat Lucas zou vertrekken”, reageert sportieve baas Jesper Fredberg. "We hadden hem graag verder zien evolueren bij RSC Anderlecht. Maar gezien de concurrentie op zijn positie in het eerste elftal, de wens van de speler om een andere uitdaging aan te gaan en het feit dat zijn contract zou aflopen na dit seizoen, zijn we op zoek gegaan naar een oplossing."

RIemer en Fredberg houden te weinig rekening met de doorstroming vanuit de jeugd ...

Meest recent

‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

21
21
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

27
27
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

49
49
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

222
222
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

39
39
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

72
72
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

189
189
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

212
212
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

709
709
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

103
103
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

246
246
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

442
442
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

485
485
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

651
651
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

250
250
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

612
612
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

419
419
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

62
62
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

141
141
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

233
233
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

50
50
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

145
145
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

225
225
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

240
240
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

204
204

Meer sportnieuws