Anderlecht maakt transfer bekend: "Niet de wens van de club"

door
Anderlecht maakt transfer bekend:

RSC Anderlecht maakt zich momenteel op voor de competitieopener van vrijdagavond tegen Union SG. Ondertussen zijn de Brusselaars ook nog actief op de zomerse transfermarkt. Zo werd donderdagavond opnieuw een uitgaande deal bekend gemaakt.

Paars-Wit kondigde in de voorbije dagen de komst van spits Luis Vazquez en middenvelder Justin Lonwijk af, ook de talentvolle winger Tudor Mendel zou onderweg zijn. Daar tegenover nam RSCA donderdag wel afscheid van Noah Sadiki, die bij stadsgenoot Union aan de slag ging. En nu zwaait Anderlecht opnieuw een jeugdproduct uit. Zoals verwacht zoekt Lucas Stassin andere oorden op.

LEES OOK: 'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

Smaakmaker RSCA Futures

De 18-jarige aanvaller speelde was sinds zijn negende aan de slag bij Paars-Wit, waar hij quasi zijn volledig jeugdopleiding afwerkte. Vorig seizoen maakte hij dan weer indruk bij de RSCA Futures, waar hij goed was voor 15 goals en 3 assist. Die prestaties leverden hem ook zijn debuut op bij de eerste ploeg. Maar op korte termijn waren voor hem weinig kansen weggelegd bij de A-kern. En dus kiest Stassin nu voor een permanente overgang naar KVC Westerlo.

Gemengd gevoel bij Anderlecht

Bij de club van coach Jonas De Roeck tekende hij voor vier seizoenen. Hij zou zo'n 1.5 miljoen opbrengen, toch liet Anderlecht hem met pijn in het hart vertrekken. "Het was niet de wens van de club dat Lucas zou vertrekken”, reageert sportieve baas Jesper Fredberg. "We hadden hem graag verder zien evolueren bij RSC Anderlecht. Maar gezien de concurrentie op zijn positie in het eerste elftal, de wens van de speler om een andere uitdaging aan te gaan en het feit dat zijn contract zou aflopen na dit seizoen, zijn we op zoek gegaan naar een oplossing."

RIemer en Fredberg houden te weinig rekening met de doorstroming vanuit de jeugd ...

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

35
35
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

45
45
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

129
129
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

229
229
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

103
103
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

151
151
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

203
203
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

396
396
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

256
256
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

679
679
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

221
221
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

227
227
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

544
544
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

233
233
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

450
450
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

580
580
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

762
762

Meer sportnieuws