Anderlecht maakt transfer bekend: "Niet de wens van de club"

door
Anderlecht maakt transfer bekend:

RSC Anderlecht maakt zich momenteel op voor de competitieopener van vrijdagavond tegen Union SG. Ondertussen zijn de Brusselaars ook nog actief op de zomerse transfermarkt. Zo werd donderdagavond opnieuw een uitgaande deal bekend gemaakt.

Paars-Wit kondigde in de voorbije dagen de komst van spits Luis Vazquez en middenvelder Justin Lonwijk af, ook de talentvolle winger Tudor Mendel zou onderweg zijn. Daar tegenover nam RSCA donderdag wel afscheid van Noah Sadiki, die bij stadsgenoot Union aan de slag ging. En nu zwaait Anderlecht opnieuw een jeugdproduct uit. Zoals verwacht zoekt Lucas Stassin andere oorden op.

LEES OOK: 'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Smaakmaker RSCA Futures

De 18-jarige aanvaller speelde was sinds zijn negende aan de slag bij Paars-Wit, waar hij quasi zijn volledig jeugdopleiding afwerkte. Vorig seizoen maakte hij dan weer indruk bij de RSCA Futures, waar hij goed was voor 15 goals en 3 assist. Die prestaties leverden hem ook zijn debuut op bij de eerste ploeg. Maar op korte termijn waren voor hem weinig kansen weggelegd bij de A-kern. En dus kiest Stassin nu voor een permanente overgang naar KVC Westerlo.

Gemengd gevoel bij Anderlecht

Bij de club van coach Jonas De Roeck tekende hij voor vier seizoenen. Hij zou zo'n 1.5 miljoen opbrengen, toch liet Anderlecht hem met pijn in het hart vertrekken. "Het was niet de wens van de club dat Lucas zou vertrekken”, reageert sportieve baas Jesper Fredberg. "We hadden hem graag verder zien evolueren bij RSC Anderlecht. Maar gezien de concurrentie op zijn positie in het eerste elftal, de wens van de speler om een andere uitdaging aan te gaan en het feit dat zijn contract zou aflopen na dit seizoen, zijn we op zoek gegaan naar een oplossing."

RIemer en Fredberg houden te weinig rekening met de doorstroming vanuit de jeugd ...

Meest recent

FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

5
5
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

4
4
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

13
13
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

70
70
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

105
105
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

196
196
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

338
338
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

143
143
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

142
142
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

128
128
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

123
123
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

391
391
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

260
260
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

911
911
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

571
571
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

59
59
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

490
490
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

148
148
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

156
156
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

299
299
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

137
137
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

82
82
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

269
269
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

138
138
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

193
193

Meer sportnieuws