'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

door
'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

Anderlecht zette de voorbije jaren massaal in op zijn eigen jeugd, maar die lijkt komend seizoen niet meteen een hoofdrol te gaan spelen. Door de blessure van Yari Verschaeren lijkt Francis Amuzu momenteel het enige product van Neerpede dat aanspraak kan maken op een basisplaats, terwijl het ene na het andere talent juist de club verlaat. Noah Sadiki bevestigde donderdag al dat hij naar Union verkast en de volgende vertrekker staat intussen ook al klaar.


Ook het vertrek van Lucas Stassin lijkt immers een feit te zijn. De 18-jarige spits mocht vorig seizoen nog onder Felice Mazzu debuteren in de hoofdmacht, maar lag niet in de bovenste schuif bij Brian Riemer. Die kreeg de voorbije weken met Kasper Dolberg en Luis Vazquez nog twee nieuwe spitsen, waardoor de speelkansen van Stassin stilaan nihil waren. Bovendien was de jeugdinternational ook zijn laatste contractjaar ingegaan.

De voorbije anderhalve maand trok Westerlo aan zijn mouw en de Kemphanen hebben volgens La Dernière Heure eindelijk een akkoord gevonden met Anderlecht over een definitieve transfer. Het is niet duidelijk welke transfersom met die overgang gemoeid zal zijn, maar in een eerder stadium werd een bod van 700.000 euro nog geweigerd. Anderlecht zal dus meer vangen.

LEES OOK: 'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

Fans niet blij

De transfer zal wellicht slecht vallen bij de supporters, die weer een rasecht jeugdproduct zien vertrekken. Stassin was vorig seizoen nochtans dé uitblinker bij RSCA Futures en scoorde maar liefst vijftien keer in de Challenger Pro League, maar Riemer zag het niet in hem zitten. In het eerste elftal bleef zijn bijdrage zo beperkt tot vijf wedstrijden. Bij Westerlo wordt Stassin de tweede nieuwe spits van de zomer, want daar haalden ze onlangs ook de Kroatische belofteninternational Matija Frigan voor een recordbedrag van 5,5 miljoen euro binnen.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

16
16
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

26
26
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

30
30
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

51
51
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

36
36
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

37
37
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

66
66
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

155
155
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

127
127
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

115
115
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

60
60
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

53
53
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

115
115
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

172
172
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

256
256
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

149
149
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

99
99
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

200
200
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

358
358
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

67
67
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

118
118
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

486
486
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

130
130
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

277
277

Meer sportnieuws