'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

937 stemmen
'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

Anderlecht zette de voorbije jaren massaal in op zijn eigen jeugd, maar die lijkt komend seizoen niet meteen een hoofdrol te gaan spelen. Door de blessure van Yari Verschaeren lijkt Francis Amuzu momenteel het enige product van Neerpede dat aanspraak kan maken op een basisplaats, terwijl het ene na het andere talent juist de club verlaat. Noah Sadiki bevestigde donderdag al dat hij naar Union verkast en de volgende vertrekker staat intussen ook al klaar.


Ook het vertrek van Lucas Stassin lijkt immers een feit te zijn. De 18-jarige spits mocht vorig seizoen nog onder Felice Mazzu debuteren in de hoofdmacht, maar lag niet in de bovenste schuif bij Brian Riemer. Die kreeg de voorbije weken met Kasper Dolberg en Luis Vazquez nog twee nieuwe spitsen, waardoor de speelkansen van Stassin stilaan nihil waren. Bovendien was de jeugdinternational ook zijn laatste contractjaar ingegaan.

De voorbije anderhalve maand trok Westerlo aan zijn mouw en de Kemphanen hebben volgens La Dernière Heure eindelijk een akkoord gevonden met Anderlecht over een definitieve transfer. Het is niet duidelijk welke transfersom met die overgang gemoeid zal zijn, maar in een eerder stadium werd een bod van 700.000 euro nog geweigerd. Anderlecht zal dus meer vangen.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Fans niet blij

De transfer zal wellicht slecht vallen bij de supporters, die weer een rasecht jeugdproduct zien vertrekken. Stassin was vorig seizoen nochtans dé uitblinker bij RSCA Futures en scoorde maar liefst vijftien keer in de Challenger Pro League, maar Riemer zag het niet in hem zitten. In het eerste elftal bleef zijn bijdrage zo beperkt tot vijf wedstrijden. Bij Westerlo wordt Stassin de tweede nieuwe spits van de zomer, want daar haalden ze onlangs ook de Kroatische belofteninternational Matija Frigan voor een recordbedrag van 5,5 miljoen euro binnen.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

6
6
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

21
21
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

173
173
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

75
75
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

83
83
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

188
188
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

113
113
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

278
278
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

163
163
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

132
132
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

391
391
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

120
120
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

298
298
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

125
125
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

281
281
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

231
231
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

314
314
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

127
127
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

247
247
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1266
1266
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

550
550
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

276
276
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

280
280
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

472
472

Meer sportnieuws