'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

door
'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

Anderlecht zette de voorbije jaren massaal in op zijn eigen jeugd, maar die lijkt komend seizoen niet meteen een hoofdrol te gaan spelen. Door de blessure van Yari Verschaeren lijkt Francis Amuzu momenteel het enige product van Neerpede dat aanspraak kan maken op een basisplaats, terwijl het ene na het andere talent juist de club verlaat. Noah Sadiki bevestigde donderdag al dat hij naar Union verkast en de volgende vertrekker staat intussen ook al klaar.


Ook het vertrek van Lucas Stassin lijkt immers een feit te zijn. De 18-jarige spits mocht vorig seizoen nog onder Felice Mazzu debuteren in de hoofdmacht, maar lag niet in de bovenste schuif bij Brian Riemer. Die kreeg de voorbije weken met Kasper Dolberg en Luis Vazquez nog twee nieuwe spitsen, waardoor de speelkansen van Stassin stilaan nihil waren. Bovendien was de jeugdinternational ook zijn laatste contractjaar ingegaan.

De voorbije anderhalve maand trok Westerlo aan zijn mouw en de Kemphanen hebben volgens La Dernière Heure eindelijk een akkoord gevonden met Anderlecht over een definitieve transfer. Het is niet duidelijk welke transfersom met die overgang gemoeid zal zijn, maar in een eerder stadium werd een bod van 700.000 euro nog geweigerd. Anderlecht zal dus meer vangen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Fans niet blij

De transfer zal wellicht slecht vallen bij de supporters, die weer een rasecht jeugdproduct zien vertrekken. Stassin was vorig seizoen nochtans dé uitblinker bij RSCA Futures en scoorde maar liefst vijftien keer in de Challenger Pro League, maar Riemer zag het niet in hem zitten. In het eerste elftal bleef zijn bijdrage zo beperkt tot vijf wedstrijden. Bij Westerlo wordt Stassin de tweede nieuwe spits van de zomer, want daar haalden ze onlangs ook de Kroatische belofteninternational Matija Frigan voor een recordbedrag van 5,5 miljoen euro binnen.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

18
18
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

32
32
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

26
26
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

76
76
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

47
47
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

24
24
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

80
80
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

43
43
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

149
149
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

28
28
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

316
316
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

60
60
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

36
36
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

109
109
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

143
143
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

94
94
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

73
73
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

292
292
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

78
78
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

111
111
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

163
163
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

62
62
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

235
235
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

248
248
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

55
55

Meer sportnieuws