'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

door
'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

Anderlecht zette de voorbije jaren massaal in op zijn eigen jeugd, maar die lijkt komend seizoen niet meteen een hoofdrol te gaan spelen. Door de blessure van Yari Verschaeren lijkt Francis Amuzu momenteel het enige product van Neerpede dat aanspraak kan maken op een basisplaats, terwijl het ene na het andere talent juist de club verlaat. Noah Sadiki bevestigde donderdag al dat hij naar Union verkast en de volgende vertrekker staat intussen ook al klaar.


Ook het vertrek van Lucas Stassin lijkt immers een feit te zijn. De 18-jarige spits mocht vorig seizoen nog onder Felice Mazzu debuteren in de hoofdmacht, maar lag niet in de bovenste schuif bij Brian Riemer. Die kreeg de voorbije weken met Kasper Dolberg en Luis Vazquez nog twee nieuwe spitsen, waardoor de speelkansen van Stassin stilaan nihil waren. Bovendien was de jeugdinternational ook zijn laatste contractjaar ingegaan.

De voorbije anderhalve maand trok Westerlo aan zijn mouw en de Kemphanen hebben volgens La Dernière Heure eindelijk een akkoord gevonden met Anderlecht over een definitieve transfer. Het is niet duidelijk welke transfersom met die overgang gemoeid zal zijn, maar in een eerder stadium werd een bod van 700.000 euro nog geweigerd. Anderlecht zal dus meer vangen.

LEES OOK: Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

Fans niet blij

De transfer zal wellicht slecht vallen bij de supporters, die weer een rasecht jeugdproduct zien vertrekken. Stassin was vorig seizoen nochtans dé uitblinker bij RSCA Futures en scoorde maar liefst vijftien keer in de Challenger Pro League, maar Riemer zag het niet in hem zitten. In het eerste elftal bleef zijn bijdrage zo beperkt tot vijf wedstrijden. Bij Westerlo wordt Stassin de tweede nieuwe spits van de zomer, want daar haalden ze onlangs ook de Kroatische belofteninternational Matija Frigan voor een recordbedrag van 5,5 miljoen euro binnen.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

3
3
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

47
47
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

8
8
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

87
87
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

313
313
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

177
177
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

44
44
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

104
104
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

64
64
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

18
18
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

60
60
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

38
38
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

207
207
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

211
211
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

262
262
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

305
305
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

191
191
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

56
56
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

132
132
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

417
417
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

148
148
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

102
102
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

652
652
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

366
366
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

871
871

Meer sportnieuws