'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

937 stemmen
'Na Sadiki verliest Anderlecht meteen volgende talent'

Anderlecht zette de voorbije jaren massaal in op zijn eigen jeugd, maar die lijkt komend seizoen niet meteen een hoofdrol te gaan spelen. Door de blessure van Yari Verschaeren lijkt Francis Amuzu momenteel het enige product van Neerpede dat aanspraak kan maken op een basisplaats, terwijl het ene na het andere talent juist de club verlaat. Noah Sadiki bevestigde donderdag al dat hij naar Union verkast en de volgende vertrekker staat intussen ook al klaar.


Ook het vertrek van Lucas Stassin lijkt immers een feit te zijn. De 18-jarige spits mocht vorig seizoen nog onder Felice Mazzu debuteren in de hoofdmacht, maar lag niet in de bovenste schuif bij Brian Riemer. Die kreeg de voorbije weken met Kasper Dolberg en Luis Vazquez nog twee nieuwe spitsen, waardoor de speelkansen van Stassin stilaan nihil waren. Bovendien was de jeugdinternational ook zijn laatste contractjaar ingegaan.

De voorbije anderhalve maand trok Westerlo aan zijn mouw en de Kemphanen hebben volgens La Dernière Heure eindelijk een akkoord gevonden met Anderlecht over een definitieve transfer. Het is niet duidelijk welke transfersom met die overgang gemoeid zal zijn, maar in een eerder stadium werd een bod van 700.000 euro nog geweigerd. Anderlecht zal dus meer vangen.

LEES OOK: Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

Fans niet blij

De transfer zal wellicht slecht vallen bij de supporters, die weer een rasecht jeugdproduct zien vertrekken. Stassin was vorig seizoen nochtans dé uitblinker bij RSCA Futures en scoorde maar liefst vijftien keer in de Challenger Pro League, maar Riemer zag het niet in hem zitten. In het eerste elftal bleef zijn bijdrage zo beperkt tot vijf wedstrijden. Bij Westerlo wordt Stassin de tweede nieuwe spits van de zomer, want daar haalden ze onlangs ook de Kroatische belofteninternational Matija Frigan voor een recordbedrag van 5,5 miljoen euro binnen.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

37
37
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

10
10
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

25
25
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

55
55
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

48
48
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

25
25
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

45
45
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

247
247
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

41
41
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

152
152
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

204
204
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

59
59
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

143
143
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

244
244
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

160
160
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

362
362
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

226
226
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

209
209
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

253
253
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

402
402
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

262
262
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

548
548

Meer sportnieuws