Sadiki haalt scherp uit in afscheidsboodschap voor Anderlecht

883 stemmen
Sadiki haalt scherp uit in afscheidsboodschap voor Anderlecht

Anderlecht trapt vrijdagavond het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang met een derby tegen Union. Vlak voor die wedstrijd krijgt het wel een tik van zijn stadsrivaal, want de voorbije dagen werd al duidelijk dat Union de 18-jarige Noah Sadiki komt wegplukken uit het Lotto Park. Het is enkel nog wachten op de officialisatie van de clubs, maar Sadiki heeft zelf zijn transfer wel al bevestigd.


Dat deed het talent met een boodschap op Instagram, waar hij meteen ook meer uitleg geeft over de beweegredenen voor zijn transfer. Hij bedankt in eerste instantie al zijn jeugdtrainers en ploegmaats uit zijn tijd op Neerpede en in het bijzonder Vincent Kompany, die hem in mei 2022 tegen Club Brugge zijn profdebuut liet maken. Ook Felice Mazzu, onder wie Sadiki vorig seizoen ook nog regelmatig minuten mocht maken, krijgt een vermelding.

"Helaas kreeg ik niet meer dezelfde kansen onder Brian (Riemer, nvdr) en de nieuwe sportieve directie", lijkt Sadiki de voornaamste reden voor zijn vertrek te benoemen. "Ik respecteer hun beslissingen." Daarnaast lijkt hij er ook naar te hinten dat Anderlecht hem een andere richting probeerde uit te duwen.

LEES OOK: 'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Zelf gekozen

"Ondanks verschillende aanbiedingen van buitenlandse clubs, waaronder ook Burnley - daarvoor moet ik Vincent opnieuw bedanken - heb ik mijn volgende club gekozen", klinkt het immers. "IK. Ik wil MIJN verhaal schrijven. Ik blijf dicht bij huis. Ik ga naar Union om mijn progressie verder te zetten en de kleuren van Brussel te blijven verdedigen. Ik bedank mijn entourage, mijn familie en mijn makelaars, die me met rust en respect bijgestaan hebben. Bedankt Anderlecht, en allez Union!"


Had Anderlecht hem meer kansen moeten geven?

Meest recent

Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

6
6
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

19
19
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

8
8
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

155
155
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

180
180
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

42
42
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

150
150
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

730
730
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

143
143
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

108
108
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

46
46
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

123
123
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

159
159
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

141
141
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

997
997
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

441
441
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

140
140
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

902
902
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

487
487
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

537
537
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

478
478
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

557
557
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

130
130

Meer sportnieuws