Sadiki haalt scherp uit in afscheidsboodschap voor Anderlecht

door
Sadiki haalt scherp uit in afscheidsboodschap voor Anderlecht

Anderlecht trapt vrijdagavond het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang met een derby tegen Union. Vlak voor die wedstrijd krijgt het wel een tik van zijn stadsrivaal, want de voorbije dagen werd al duidelijk dat Union de 18-jarige Noah Sadiki komt wegplukken uit het Lotto Park. Het is enkel nog wachten op de officialisatie van de clubs, maar Sadiki heeft zelf zijn transfer wel al bevestigd.


Dat deed het talent met een boodschap op Instagram, waar hij meteen ook meer uitleg geeft over de beweegredenen voor zijn transfer. Hij bedankt in eerste instantie al zijn jeugdtrainers en ploegmaats uit zijn tijd op Neerpede en in het bijzonder Vincent Kompany, die hem in mei 2022 tegen Club Brugge zijn profdebuut liet maken. Ook Felice Mazzu, onder wie Sadiki vorig seizoen ook nog regelmatig minuten mocht maken, krijgt een vermelding.

"Helaas kreeg ik niet meer dezelfde kansen onder Brian (Riemer, nvdr) en de nieuwe sportieve directie", lijkt Sadiki de voornaamste reden voor zijn vertrek te benoemen. "Ik respecteer hun beslissingen." Daarnaast lijkt hij er ook naar te hinten dat Anderlecht hem een andere richting probeerde uit te duwen.

LEES OOK: Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Zelf gekozen

"Ondanks verschillende aanbiedingen van buitenlandse clubs, waaronder ook Burnley - daarvoor moet ik Vincent opnieuw bedanken - heb ik mijn volgende club gekozen", klinkt het immers. "IK. Ik wil MIJN verhaal schrijven. Ik blijf dicht bij huis. Ik ga naar Union om mijn progressie verder te zetten en de kleuren van Brussel te blijven verdedigen. Ik bedank mijn entourage, mijn familie en mijn makelaars, die me met rust en respect bijgestaan hebben. Bedankt Anderlecht, en allez Union!"


Had Anderlecht hem meer kansen moeten geven?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

22
22
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

91
91
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

26
26
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

74
74
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

148
148
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

134
134
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

111
111
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

159
159
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

298
298
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

453
453
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

750
750
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

160
160
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

112
112
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

101
101
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

125
125
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

503
503
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

308
308
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

149
149
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

464
464
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

677
677
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

342
342
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws