Openda scoort meteen bij debuut: "Zoals bij Rode Duivels"

185
Openda scoort meteen bij debuut:

Eén van de Rode Duivels naar wie het komend seizoen uitkijken is, is Loïs Openda. De spits verhuisde immers voor een recordsom naar de Duitse topclub RB Leipzig. En daar heeft de 23-jarige Luikenaar zijn officieuze debuut niet gemist.

Openda beleefde een puik eerste seizoen bij RC Lens. Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits vorige zomer definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club. Dat bleek een uitstekende keuze. Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand.

LEES OOK: Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Meteen doeltreffend

Die knappe prestaties bleven ook elders niet onopgemerkt. Zo raakte begin deze zomer bekend dat RB Leipzig stevig aan de mouw van de Rode Duivel trok. Na weken van onderhandelen werd ook een akkoord gevonden. Uiteindelijk dokten de Duitsers een recordsom van ruim 40 miljoen euro, Openda tekende zelf dan weer een meerjarig contract. En bij zijn eerste speelminuten in het shirt van zijn nieuwe club bedankte hij meteen voor het vertrouwen. In de oefenwedstrijd tegen Udinese (1-2-nederlaag) tekende hij voor een knap doelpunt (zie onderaan).

Ervaring van bij Duivels

Op de webstek van zijn nieuwe werkgever geeft Openda nochtans aan dat het voor hem aanpassen is geblazen. Maar daarvoor maakt hij gebruik van zijn eerdere ervaring bij de Rode Duivels. "De training is niet makkelijk en de intensiteit ligt hoog. Maar ik hou ervan, want het helpt me om me verder te ontwikkelen. Ik voel me een beetje zoals in mijn eerste dagen bij het Belgische elftal. De intensiteit lag toen ook hoger dan bij mijn oude club Vitesse", klinkt het.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

8
8
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

5
5
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

77
77
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

51
51
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

194
194
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

31
31
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

41
41
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

33
33
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

329
329
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

106
106
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

102
102
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

286
286
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

181
181
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

436
436
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

134
134
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

305
305
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

87
87
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

180
180
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

183
183
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

83
83
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

165
165
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

69
69
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

49
49
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

152
152

Meer sportnieuws