Openda scoort meteen bij debuut: "Zoals bij Rode Duivels"

185
Openda scoort meteen bij debuut:

Eén van de Rode Duivels naar wie het komend seizoen uitkijken is, is Loïs Openda. De spits verhuisde immers voor een recordsom naar de Duitse topclub RB Leipzig. En daar heeft de 23-jarige Luikenaar zijn officieuze debuut niet gemist.

Openda beleefde een puik eerste seizoen bij RC Lens. Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits vorige zomer definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club. Dat bleek een uitstekende keuze. Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand.

LEES OOK: Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Meteen doeltreffend

Die knappe prestaties bleven ook elders niet onopgemerkt. Zo raakte begin deze zomer bekend dat RB Leipzig stevig aan de mouw van de Rode Duivel trok. Na weken van onderhandelen werd ook een akkoord gevonden. Uiteindelijk dokten de Duitsers een recordsom van ruim 40 miljoen euro, Openda tekende zelf dan weer een meerjarig contract. En bij zijn eerste speelminuten in het shirt van zijn nieuwe club bedankte hij meteen voor het vertrouwen. In de oefenwedstrijd tegen Udinese (1-2-nederlaag) tekende hij voor een knap doelpunt (zie onderaan).

Ervaring van bij Duivels

Op de webstek van zijn nieuwe werkgever geeft Openda nochtans aan dat het voor hem aanpassen is geblazen. Maar daarvoor maakt hij gebruik van zijn eerdere ervaring bij de Rode Duivels. "De training is niet makkelijk en de intensiteit ligt hoog. Maar ik hou ervan, want het helpt me om me verder te ontwikkelen. Ik voel me een beetje zoals in mijn eerste dagen bij het Belgische elftal. De intensiteit lag toen ook hoger dan bij mijn oude club Vitesse", klinkt het.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

0
0
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

6
6
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

5
5
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

12
12
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

37
37
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

110
110
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

64
64
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

26
26
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

12
12
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

116
116
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

281
281
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

28
28
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

40
40
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

46
46
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

307
307
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

592
592
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

121
121
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

61
61
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

701
701
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

293
293
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

86
86
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

239
239
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

86
86
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

122
122

Meer sportnieuws