Openda scoort meteen bij debuut: "Zoals bij Rode Duivels"

185 stemmen
Openda scoort meteen bij debuut:

Eén van de Rode Duivels naar wie het komend seizoen uitkijken is, is Loïs Openda. De spits verhuisde immers voor een recordsom naar de Duitse topclub RB Leipzig. En daar heeft de 23-jarige Luikenaar zijn officieuze debuut niet gemist.

Openda beleefde een puik eerste seizoen bij RC Lens. Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits vorige zomer definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club. Dat bleek een uitstekende keuze. Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand.

LEES OOK: ‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Meteen doeltreffend

Die knappe prestaties bleven ook elders niet onopgemerkt. Zo raakte begin deze zomer bekend dat RB Leipzig stevig aan de mouw van de Rode Duivel trok. Na weken van onderhandelen werd ook een akkoord gevonden. Uiteindelijk dokten de Duitsers een recordsom van ruim 40 miljoen euro, Openda tekende zelf dan weer een meerjarig contract. En bij zijn eerste speelminuten in het shirt van zijn nieuwe club bedankte hij meteen voor het vertrouwen. In de oefenwedstrijd tegen Udinese (1-2-nederlaag) tekende hij voor een knap doelpunt (zie onderaan).

Ervaring van bij Duivels

Op de webstek van zijn nieuwe werkgever geeft Openda nochtans aan dat het voor hem aanpassen is geblazen. Maar daarvoor maakt hij gebruik van zijn eerdere ervaring bij de Rode Duivels. "De training is niet makkelijk en de intensiteit ligt hoog. Maar ik hou ervan, want het helpt me om me verder te ontwikkelen. Ik voel me een beetje zoals in mijn eerste dagen bij het Belgische elftal. De intensiteit lag toen ook hoger dan bij mijn oude club Vitesse", klinkt het.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

10
10
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

66
66
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

92
92
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

32
32
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

89
89
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

39
39
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

52
52
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

136
136
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

73
73
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

152
152
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

358
358
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

298
298
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

226
226
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

110
110
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

318
318
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

83
83
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

309
309
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

598
598
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

582
582
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

650
650
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

138
138
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

198
198
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

63
63

Meer sportnieuws