Openda scoort meteen bij debuut: "Zoals bij Rode Duivels"

185
Openda scoort meteen bij debuut:

Eén van de Rode Duivels naar wie het komend seizoen uitkijken is, is Loïs Openda. De spits verhuisde immers voor een recordsom naar de Duitse topclub RB Leipzig. En daar heeft de 23-jarige Luikenaar zijn officieuze debuut niet gemist.

Openda beleefde een puik eerste seizoen bij RC Lens. Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits vorige zomer definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club. Dat bleek een uitstekende keuze. Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand.

LEES OOK: Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Meteen doeltreffend

Die knappe prestaties bleven ook elders niet onopgemerkt. Zo raakte begin deze zomer bekend dat RB Leipzig stevig aan de mouw van de Rode Duivel trok. Na weken van onderhandelen werd ook een akkoord gevonden. Uiteindelijk dokten de Duitsers een recordsom van ruim 40 miljoen euro, Openda tekende zelf dan weer een meerjarig contract. En bij zijn eerste speelminuten in het shirt van zijn nieuwe club bedankte hij meteen voor het vertrouwen. In de oefenwedstrijd tegen Udinese (1-2-nederlaag) tekende hij voor een knap doelpunt (zie onderaan).

Ervaring van bij Duivels

Op de webstek van zijn nieuwe werkgever geeft Openda nochtans aan dat het voor hem aanpassen is geblazen. Maar daarvoor maakt hij gebruik van zijn eerdere ervaring bij de Rode Duivels. "De training is niet makkelijk en de intensiteit ligt hoog. Maar ik hou ervan, want het helpt me om me verder te ontwikkelen. Ik voel me een beetje zoals in mijn eerste dagen bij het Belgische elftal. De intensiteit lag toen ook hoger dan bij mijn oude club Vitesse", klinkt het.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

54
54
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

52
52
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

151
151
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

137
137
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

300
300
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

278
278
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

185
185
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

996
996

Meer sportnieuws