TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kaapt transfer Club, Orban naar uitgang'

817
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kaapt transfer Club, Orban naar uitgang'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge is een extra centrale verdediger nog welkom door het nakende vertrek van Jack Hendry naar Al-Ettifaq. Daarvoor zou Blauw-Zwart in Mexico speuren, want ze zouden hun oog laten vallen hebben op Jesus Orozco Chiquete, een 21-jarige speler van Chivas. Maar er is zware concurrentie, want niemand minder dan Anderlecht zou de transfer nog willen kapen. Ook Bayer Leverkusen zou al geïnformeerd hebben naar Chiquete.



Een andere naam die opnieuw bij Club valt, is die van Philip Zinckernagel. Ronny Deila werkte vorig seizoen al succesvol samen met de Deen bij Standard, dat hem ook graag definitief wou overnemen. De 3 miljoen euro die Olympiakos eist, bleek echter een struikelblok. Daardoor liggen er kansen voor Club, al trekt ook Trabzonspor aan de mouw van Zinckernagel.

Maar voorlopig lijken er bij Club vooral spelers te zullen vertrekken. Naast Hendry wacht er ook voor Faitout Maouassa wellicht nog een transfer. De linksachter traint voorlopig apart, maar mogelijk biedt de Serie A voor hem een uitweg. Torino zou immers al geïnformeerd hebben naar de Fransman. Club zou nog hopen op een transfersom van 3 miljoen euro.



Bij Anderlecht blijven ze intussen stevig doorgaan op de transfermarkt. Dinsdag werd met Justin Lonwijk de vierde zomeraanwinst voorgesteld en daar zal het niet bij blijven. Ook de transfer van Tudor Mendel zou snel afgerond moeten worden. De jonge Engelsman werd dinsdag ook in België verwacht en lijkt definitief Anderlecht boven FC Barcelona verkozen te hebben.

KRC Genk zoekt deze zomer nog een extra spits en één van de pistes die ze daarvoor verkennen, is een terugkeer van Paul Onuachu. De voormalige topschutter zit op een zijspoor bij Southampton en zou zelf een terugkeer naar de Cegeka Arena zeker wel zien zitten. Het voornaamste struikelblok is voorlopig echter de vraagprijs van de Saints, die in januari nog 18 miljoen euro neertelden voor de komst van Onuachu.



Aan uitgaande zijde lijkt Nicolas Castro na één seizoen alweer te vertrekken. De Argentijnse middenvelder kon zich tot dusver nog niet doorzetten en dus is een vertrek bespreekbaar. Hij zou alvast een jaartje vertrouwen kunnen gaan tanken in Spanje, waar tweedeklasser Elche hem graag voor een seizoen zou huren.

Bij Union zagen ze deze zomer heel wat spelers vertrekken. Zo keerde Yorbe Vertessen terug naar PSV na het verstrijken van zijn uitleenbeurt. Volgens PSV-watcher Rik Elfrink zal Union geen poging ondernemen om de Jonge Duivel terug te halen en ligt zijn toekomst meer dan waarschijnlijk in de Bundesliga, waar een aantal clubs geïnteresseerd zijn. PSV zou hopen op een transfersom van 3 à 4 miljoen euro voor de 22-jarige spits.



RWDM beleefde weer woelige dagen met het plots ontslag van trainer Vincent Euvrard. Tegelijk haalden de Brusselaars wel een klinkende naam terug naar de Jupiler Pro League, want ze hebben zich weten te versterken met Xavier Mercier. De Franse draaischijf keert na één jaar bij Ferencvaros terug naar ons land, nadat hij zich in Hongarije niet kon doorzetten.

De Jupiler Pro League zou de komende weken nog één van zijn smaakmakers kunnen verliezen, want de transfer van Gift Orban lijkt stilaan op gang te komen. Momenteel zou Lille de meest concrete piste zijn voor de Nigeriaanse sensatie van AA Gent, dat wel boter bij de vis wil en op 25 miljoen euro rekent. Ook RC Lens en een aantal Engelse clubs zouden interesse tonen, maar Lille lijkt momenteel over de beste kansen te beschikken.


Buitenland

Bij Internazionale moesten ze deze zomer op zoek naar een nieuwe doelman na het vertrek van André Onana naar Manchester United. Ze zouden nu hun zinnen gezet hebben op een klepper om de nieuwe nummer één te worden, want ze zouden voor de komst van Emiliano Martinez willen gaan. Een eerste bod van 15 miljoen euro zou echter wel geweigerd zijn door Aston Villa, dat zijn sluitstuk niet zomaar wil laten gaan.

Manchester United zoekt dan weer nog volop naar een nieuwe spits. Helemaal bovenaan het verlanglijstje staat Rasmus Höjlund, maar het blijkt niet evident om de 20-jarige Deen weg te kapen bij Atalanta. Daarom houden ze op Old Trafford ook rekening met een plan-B en dat zou naar de naam Gonçalo Ramos luisteren. De goalgetter van Benfica zou echter evenmin een goedkope vogel zijn, want hij lijkt rond de 100 miljoen euro te moeten gaan kosten.

Is Orban al klaar voor de stap naar het buitenland?

Meest recent

Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

56
56
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

70
70
"Kwestie van tijd" - Van Bommel stelt straffe ambitie

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

317
317
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

140
140
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

25
25
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

243
243
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

83
83
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

68
68
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

60
60
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

31
31
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

185
185
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

52
52
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

43
43
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

135
135
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

85
85
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

66
66
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

36
36
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

117
117
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

72
72
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

66
66
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

85
85
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

147
147
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

55
55
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

168
168
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

63
63

Meer sportnieuws