Club trekt bleek weg na transfernieuwtje Fabrizio Romano

868 stemmen
Club trekt bleek weg na transfernieuwtje Fabrizio Romano

Na de tegenvallende prestaties van in de voorbije jaargang, besloot Club Brugge om met de grove borstel door de spelersselectie te gaan. Zo werden in de afgelopen weken heel wat spelers van de hand gedaan. Van één uitgaande deal dreigen de Bruggelingen echter spijt te krijgen.

Hoewel het vorig seizoen slechts vierde werd, wist Blauw-Zwart inmiddels de nodige miljoenen op te halen op de mercato. Noa Lang kreeg eindelijk zijn gewenste transfer en trok naar PSV Eindhoven, dat zo'n 12.5 miljoen euro neertelde. Dat bedrag kan via bonussen nog stijgen tot 15 miljoen. Clinton Mata tekende op zijn beurt voor 5 miljoen euro naar Olympique Lyon. En ook Abakar Sylla trok naar de Franse Ligue 1. De 20-jarige Ivoriaan tekende een meerjarig contract bij het ambitieuze RC Strasbourg, dat ruim 20 miljoen euro zou neertellen.

LEES OOK: Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Huurlingen definitief vertrokken

Daarnaast werden ook enkele minder lucratieve uitgaande transfers gedaan. De contracten van Ruud Vormer en Senne Lammens werden niet verlengd, zij konden dus transfervrij tekenen bij respectievelijk Zulte Waregem en Antwerp FC. Thomas Van Den Keybus (Westerlo), Youssouph Badji (Sporting Charleroi) en Cyle Larin (Real Valladolid) werden op hun beurt definitief overgenomen door de clubs waar ze vorig seizoen al op huurbasis speelden. Maar met die laatste deal lijkt Club een financieel slechte zaak te hebben gedaan.

Club loopt miljoenen mis

De Canadese spits beleefde een tegenvallende eerste seizoenshelft in Brugge. Tijdens de wintermercato werd hij dan ook verhuurd aan Valladolid. Daar deed Larin het echter boven de verwachtingen goed. De Spaanse degradant besloot dan ook om de aankoopoptie te lichten en kon Larin strikken voor amper 1.5 miljoen euro. Dat blijkt nu een peulschil te zijn. Transferexpert Fabrizio Romano beweert namelijk dat RCD Mallorca de aanvaller wil overnemen van Valladolid. Zo is er sprake van een nieuw bod van liefst 7 miljoen euro, aangevuld met de nodige bonussen. Blauw-Zwart dreigt dus naast een erg mooi bedrag te grijpen.

Club heeft Larin te snel afgeschreven ...

Meest recent

'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

10
10
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

26
26
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

59
59
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

28
28
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

639
639
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

117
117
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

69
69
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

43
43
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

27
27
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

207
207
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

57
57
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

190
190
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

291
291
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

89
89
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

166
166
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

39
39
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

258
258
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

610
610
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

613
613
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

74
74
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

288
288

Meer sportnieuws