Club trekt bleek weg na transfernieuwtje Fabrizio Romano

door
Club trekt bleek weg na transfernieuwtje Fabrizio Romano

Na de tegenvallende prestaties van in de voorbije jaargang, besloot Club Brugge om met de grove borstel door de spelersselectie te gaan. Zo werden in de afgelopen weken heel wat spelers van de hand gedaan. Van één uitgaande deal dreigen de Bruggelingen echter spijt te krijgen.

Hoewel het vorig seizoen slechts vierde werd, wist Blauw-Zwart inmiddels de nodige miljoenen op te halen op de mercato. Noa Lang kreeg eindelijk zijn gewenste transfer en trok naar PSV Eindhoven, dat zo'n 12.5 miljoen euro neertelde. Dat bedrag kan via bonussen nog stijgen tot 15 miljoen. Clinton Mata tekende op zijn beurt voor 5 miljoen euro naar Olympique Lyon. En ook Abakar Sylla trok naar de Franse Ligue 1. De 20-jarige Ivoriaan tekende een meerjarig contract bij het ambitieuze RC Strasbourg, dat ruim 20 miljoen euro zou neertellen.

LEES OOK: 'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Huurlingen definitief vertrokken

Daarnaast werden ook enkele minder lucratieve uitgaande transfers gedaan. De contracten van Ruud Vormer en Senne Lammens werden niet verlengd, zij konden dus transfervrij tekenen bij respectievelijk Zulte Waregem en Antwerp FC. Thomas Van Den Keybus (Westerlo), Youssouph Badji (Sporting Charleroi) en Cyle Larin (Real Valladolid) werden op hun beurt definitief overgenomen door de clubs waar ze vorig seizoen al op huurbasis speelden. Maar met die laatste deal lijkt Club een financieel slechte zaak te hebben gedaan.

Club loopt miljoenen mis

De Canadese spits beleefde een tegenvallende eerste seizoenshelft in Brugge. Tijdens de wintermercato werd hij dan ook verhuurd aan Valladolid. Daar deed Larin het echter boven de verwachtingen goed. De Spaanse degradant besloot dan ook om de aankoopoptie te lichten en kon Larin strikken voor amper 1.5 miljoen euro. Dat blijkt nu een peulschil te zijn. Transferexpert Fabrizio Romano beweert namelijk dat RCD Mallorca de aanvaller wil overnemen van Valladolid. Zo is er sprake van een nieuw bod van liefst 7 miljoen euro, aangevuld met de nodige bonussen. Blauw-Zwart dreigt dus naast een erg mooi bedrag te grijpen.

Club heeft Larin te snel afgeschreven ...

Meest recent

'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

14
14
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

127
127
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

284
284
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

30
30
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

176
176
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

163
163
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

228
228
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

232
232
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

123
123
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

438
438
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

583
583
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

415
415
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

207
207
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

209
209
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

109
109
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

627
627
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

356
356
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

371
371
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

425
425
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

237
237
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

180
180
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

393
393
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

835
835
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

298
298
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

243
243

Meer sportnieuws