"Ik wou naar het buitenland, maar toen kwam AA Gent"

door

Hein Vanhaezebrouck drong de voorbije dagen bij het bestuur van AA Gent nog maar eens aan op extra versterking, want hij vindt zijn kern niet breed genoeg om op drie fronten te kunnen strijden. Er streken nochtans al een aantal aanwinsten neer in de Ghelamco Arena, waarbij de Buffalo's opvallend vaak hun heil zochten in eigen land. Van de vier nieuwkomers kwamen er drie van een andere Belgische club.


De meest opvallende transfer is wellicht die van Ismaël Kandouss. Gent slaagde er immers om de Marokkaanse verdediger weg te plukken bij Union, waar hij de voorbije jaren een sleutelspeler was. Dat hij nu de stap zet naar een rechtstreekse concurrent die de laatste twee seizoenen telkens onder Union eindigde, is toch enigszins verbazingwekkend.

Maar Kandouss had zijn redenen om voor Gent te kiezen. "Aanvankelijk wou ik absoluut naar een nieuwe competitie wanneer ik Union zou verlaten", geeft hij toe in La Dernière Heure. "Maar ik ben van gedacht veranderd toen Gent kwam aankloppen. Dat is toch nog steeds een grote club in België en dankzij deze transfer kan ik weer een beetje dichter zijn bij mijn familie, die in Duinkerke woont. Ik wil graag dat we ons plaatsen voor de Conference League en daarna voor de prijzen spelen in de Jupiler Pro League."

LEES OOK: Dubbele mokerslag moedig Union: Zware buizen zinderen na

Transfers in stroomversnelling?

Zijn trainer zal wellicht blij zijn met de ambitie van Kandouss, al wordt het dus afwachten of het ook zal lukken om die waar te maken. Vorig seizoen moest Genk al vaak in de jeugd vissen om aan achttien spelers te raken en dat lijkt dit seizoen voorlopig niet anders te worden. Dat de overname van de club nu eindelijk rond is, kan de transferactiviteiten de komende weken misschien wel in een stroomversnelling brengen.

Is AA Gent een stap vooruit ten opzichte van Union?

Meest recent

Het stopt maar niet: Lavia slikt alwéér pijnlijke domper

De weelde lijkt de komende jaren groot te gaan worden op het middenveld bij de Rode Duivels. Er ...

23
23
Saelemaekers spreekt duidelijke taal over toekomst

Vorig seizoen werd voor AC Milan een jaar om snel te vergeten, maar in deze jaargang lijken ze weer ...

7
7
'Anderlecht baalt na drastische beslissing van fans'

Anderlecht leek alweer op de rand van een crisis te staan, maar herpakte zich vorig weekend met een ...

90
90
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

72
72
'Mokerslag Kompany: Real overtuigt sterkhouder Bayern'

Bayern München blijft dit seizoen maar razen. Dinsdag sloot het ook zijn zestiende wedstrijd ...

103
103
Lammens kraakt nu al: heel Engeland ruikt bloed

Na een droomstart voelt Senne Lammens voor het eerst de echte Man United-druk. Een moment tegen ...

167
167
'Antwerp hakt knoop door over ontslag Wils'

Het is dezer dagen volop crisis bij Antwerp, dat al sinds eind augustus geen wedstrijd meer gewonnen ...

244
244
Nu nog Club 1: NXT pakt uit met enorme stunt tegen Barça

Club Brugge droomt stilletjes van een stunt tegen FC Barcelona, straks om 21u in de Champions ...

202
202
'Knaltransfer Ordoñez krijgt vorm: deze club in pole'

Vorige zomer incasseerde Club Brugge nog 80 miljoen euro met de verkoop van spelers en in de komende ...

174
174
Degryse blikt vooruit: ligt hier dé kans voor Club tegen Barça?

Club Brugge speelt vanavond om 21u tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart hoopt op ...

43
43
Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

De Red Flames komen uit een enorme ontgoocheling nadat ze door Ierland uit de A-divisie van de ...

47
47
Keert ex-publiekslieveling terug naar Club Brugge?

Vele jaren geleden probeerde Club Brugge weer aansluiting te vinden met de Belgische top. Dat lukte ...

407
407
Muzio verklaart saga rondom De Mil: "Raar mediaverhaal"

Union SG zag Sébastien Pocognoli plots naar AS Monaco verkassen en moest snel een nieuwe ...

52
52
'Bromance' Club en Barça: topdeals én anonieme passage

Club Brugge en FC Barcelona deden de afgelopen vijftien jaar toch wel wat zaken met elkaar. Drie ...

235
235
Anderlecht slaat weer toe: contract tot medio 2028

RSC Anderlecht heeft een volgend dossier tot een goed einde weten te brengen. De Brusselaars hebben ...

147
147
Oude bekende onthult: zo kan Club Barça kloppen

Na nederlagen tegen Atalanta en Bayern München kan Club Brugge wel een driepunter gebruiken in ...

64
64
Sonck keihard voor Antwerp: "Hoe is het mogelijk?"

Het lijkt met Antwerp alleen maar van kwaad naar erger te gaan. De Great Old liet zich vorig weekend ...

221
221
'Barça kent eindelijk datum voor terugkeer naar Camp Nou'

Om 21u treffen Club Brugge en FC Barcelona elkaar in de Champions League. Dat is ook een duel tussen ...

109
109
Lavia is eindelijk terug: Chelsea onthult plannetje

Weinig Belgische spelers werden de voorbije jaren zo'n grote toekomst voorspeld als Roméo ...

94
94
De Condé waarschuwt: Genk trekt les uit vorig seizoen

KRC Genk kende een woelig seizoensbegin, met resultaten die aanvankelijk toch tegenvielen. De ...

160
160
TD Man Utd onthult de waarheid achter transfer Lammens

Senne Lammens is intussen een tweetal maanden aan de slag bij Manchester United en in die periode is ...

179
179
Johan Derksen incasseert mokerslag in zaak-Borsato

De ontuchtzaak tegen Marco Borsato blijft de gemoederen bezighouden, niet alleen vanwege de ...

118
118
Pocognoli met straffe prestatie in CL-geschiedenisboeken

Het was dinsdag een avond met wisselend succes voor de Belgen in de Champions League. Union ging ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Hayen naar Celtic?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

320
320
Bart Verhaeghe grijpt in bij Club: “Hij daagt ons uit”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona, maar eerst moet Club NXT de ...

506
506

Meer sportnieuws