Genadeloos Genk pluimt Anderlecht tot op het bot

2369
Genadeloos Genk pluimt Anderlecht tot op het bot

Verkopen op het juiste moment is een kunst, en in het geval van Hendrik Van Crombrugge was vorige zomer het ideale moment om hem te gelde te maken. PSV Eindhoven meldde zich toen al voor de tweede keer in het Lotto Park om een transfer van de doelman te bespreken, waarbij de Nederlanders “er veel voor over hadden” om Van Crombrugge aan te kopen. Volgens het Eindhovens Dagblad moest de doelman van Anderlecht meerdere miljoenen kosten. Van Crombrugge werd onlangs verkocht aan KRC Genk voor een transfersom van 1,3 miljoen euro, dat via allerlei bonussen en variabelen nog kan stijgen tot net geen 2 miljoen euro. Veel minder dus dan de geboden miljoenen van PSV in de vorige zomermercato, en dat terwijl de marktwaarde van Van Crombrugge drie jaar geleden nog 7 miljoen euro bedroeg.

LEES OOK: Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Speelgeld op de transfermarkt

RSC Anderlecht kende een dubbele financiële meevaller door het vertrek van Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Voor Verbruggen vangt Sporting een vergoeding van 20 miljoen euro, waarmee de Nederlander de op twee na duurste verkoop is in de clubgeschiedenis, en ook bij de verkoop van Van Crombrugge deed Anderlecht zeker geen slechte zaak. De 30-jarige doelman behoorde immers tot de absolute topverdieners bij Anderlecht, met een flink jaarlijks salaris van 1,6 miljoen euro bruto. De club streeft ernaar om in de toekomst dergelijke hoge salarissen te vermijden, vooral voor een speler die wekelijks op de reservebank zit.

Naast het lozen van zijn stevig contract incasseerde Anderlecht daarnaast ook nog een transfersom van 1,3 miljoen euro bij de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, een basisbedrag dat via allerlei bonussen en variabelen nog kan stijgen tot net geen 2 miljoen euro. Hoewel Anderlecht een van hun best betaalde spelers van de loonlijst kon schrappen, eentje die bovendien wekelijks op de bank zat, levert de verkoop van Hendrik Van Crombrugge dus bitter weinig op aan extra transferkapitaal. Nog geen twee miljoen euro: wat speelgeld is om te spenderen op de transfermarkt.

Anderlecht was het momentum helemaal kwijt

Verkopen op het juiste moment is echter een kunst, en in het geval van Hendrik Van Crombrugge was vorige zomer het ideale moment om hem te gelde te maken. PSV Eindhoven meldde zich toen al voor de tweede keer in het Lotto Park om een transfer van de doelman te bespreken, wat erop wees dat de Nederlandse topclub dolgraag een transferdeal wilde afsluiten met Anderlecht. Sterker nog, het Eindhovens Dagblad schreef toen zelfs dat de Eindhovenaren “er veel voor over” hadden om Hendrik Van Crombrugge naar het Philips Stadion te halen.

Volgens het Eindhovens Dagblad moest de doelman van Anderlecht meerdere miljoenen kosten, terwijl PSV Eindhoven er zelf ook veel voor over had om in het hok weer een echt onomstreden sluitpost te hebben. Anderlecht zwichtte uiteindelijk niet voor de miljoenen van de Nederlandse topclub, die in de vorige zomermercato vervolgens Walter Benitez als nieuwe doelman aantrok. In januari waren Celtic FC en Nottingham Forest daarna concrete opties voor Hendrik Van Crombrugge, maar ook die clubs vonden geen vergelijk met Anderlecht over een transfer.

Enorme devaluatie van 64%

Na verloop van tijd werd Anderlecht steeds meer onder druk gezet om hun aanvoerder te verkopen tegen de best mogelijke prijs, maar dat bleek geen gemakkelijke opgave gezien zijn mindere prestaties gedurende dit seizoen. Twee jaar geleden vochten Hendrik Van Crombrugge en Simon Mignolet een onderlinge strijd uit wie de beste doelman van de Belgische competitie was, maar afgelopen seizoen stond Van Crombrugge zelfs niet op de foto. De doelman van Anderlecht haalde niet het gewenste niveau en volgens de cijfers behoorde hij zelfs niet meer tot de beste vijf doelmannen van de Jupiler Pro League. Zijn marktwaarde nam in drie jaar tijd daarom af van 7 miljoen euro naar 2,5 miljoen euro, wat een devaluatie van maar liefst 64% betekent.



Hendrik Van Crombrugge was tijdens zijn eerste seizoenen incontournable in het doel van RSC Anderlecht, waar hij de ploeg vaak recht hield met knappe saves en een belangrijke rol speelde in de opbouw door zijn groot voetballend vermogen. Maar in het afgelopen seizoen verliep veel minder voor de 30-jarige doelman. Van Crombrugge pakte veel minder punten dan voorheen en hij liet zich ook meermaals betrappen op dure foutjes. Het Laatste Nieuws schreef bijvoorbeeld dat Van Crombrugge met de daver op het lijf keepte en La Dernière Heure stelde dan weer dat hij geen vertrouwen uitstraalde. Sinds zijn rugoperatie haalt hij precies niet meer zijn aloude hoge niveau en hij werd in de loop van het seizoen - terecht - aan de kant geschoven ten voordele van de jonge, onervaren maar talentvolle Bart Verbruggen.

Absolute soldentransfer Dimitri de Condé

Na vier jaren bij Anderlecht voelde Hendrik Van Crombrugge dat het tijd was voor een nieuwe uitdaging, en toen KRC Genk kwam aankloppen, hoefde hij geen enkel moment te twijfelen. De 30-jarige doelman wordt aangetrokken door de Limburgse club vanwege zijn ruime ervaring en intrinsieke kwaliteiten, waarmee hij de concurrentie moet aangaan met de huidige nummer één, Maarten Vandevoordt. “De komst van Hendrik geeft een extra dimensie aan onze gekende succesvolle doelmannen filosofie. Hendrik is een echte leider die lange tijd de kapiteinsband droeg bij RSC Anderlecht”, zei Dimitri de Condé naar aanleiding van de transfer van Van Crombrugge op de clubwebsite van Genk.



De Head of Football heeft een gouden zaak gesloten door Hendrik Van Crombrugge voor nog geen twee miljoen euro aan te kopen. Amper drie jaar geleden werd de doelman nog gewaardeerd op 7 miljoen euro volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com, terwijl PSV Eindhoven vorige zomer “er veel voor over had” om Van Crombrugge aan te kopen. Volgens Het Eindhovens Dagblad moest de toenmalige doelman van Anderlecht miljoenen kosten en waren de Nederlanders bereid om veel geld neer te tellen voor hem. Vandaag strijkt Anderlecht met 1,3 miljoen euro echter kleingeld op bij de effectieve verkoop van Van Crombrugge aan KRC Genk, zonder rekening te houden met bonussen en variabelen. Veel minder dus dan de geboden miljoenen van PSV in de vorige zomermercato.

Wie is de grote winnaar van de HVC-transfer?

Meest recent

Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

2
2
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

42
42
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

27
27
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

27
27
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

108
108
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

160
160
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

141
141
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

975
975
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

83
83
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

30
30
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

246
246
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

62
62
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

56
56
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

163
163
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

334
334
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

278
278
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

280
280
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

108
108

Meer sportnieuws