Anderlecht zit meteen zwaar in de rats met Dupé

door
Anderlecht zit meteen zwaar in de rats met Dupé

Maxime Dupé wordt de opvolger van Bart Verbruggen bij Anderlecht, en het verschil in kwaliteit tussen de doelpalen zal duidelijk merkbaar zijn. De 30-jarige Fransman is voetballend oké, maar zijn passing is wel niet zo progressief en opbouwend als die van Verbruggen. Bovendien blijkt Dupé ook niet zo’n grote puntenpakker te zijn in vergelijking met Verbruggen. In het afgelopen seizoen wist Dupé gemiddeld 69% van zijn geïncasseerde doelpogingen te redden, wat hem in dat onderdeel pas de 17e beste doelman in de Franse competitie maakte. En dat terwijl Verbruggen in dat onderdeel de beste doelman in de Jupiler Pro League was.

LEES OOK: Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

Goedkope vervanger Verbruggen

Anderlecht onderzocht in de voorbije weken en maanden verschillende pistes die het vertrek van Bart Verbruggen moesten opvangen, en die zoektocht werd dinsdag besloten in de komst van Maxime Dupé. De 30-jarige doelman was afgelopen seizoen een van de belangrijkste spelers bij Toulouse FC, maar net als andere absolute sterkhouders, zoals Brecht Dejaegere en Branco van den Boomen, kreeg hij geen contractverlenging. Toulouse hanteert namelijk een datagedreven beleid en is ervan overtuigd dat Dupé, Dejaegere en van den Boomen vervangen kunnen worden door nieuwe spelers met vergelijkbare kwaliteiten, maar tegen een lagere kostprijs.



Ondanks zijn goede prestaties, waarbij Maxime Dupé in de afgelopen drie seizoenen slechts één competitiewedstrijd miste, was het niet de intentie van de club om hem te behouden. De Fransman wilde wel bij Toulouse FC blijven, maar de nieuwe geboden voorwaarden van het clubbestuur van Les Violets waren veel te laag. Dupé behoorde zelfs met zijn vorige contract, waarmee hij bruto 35 duizend euro per jaar verdiende, nog niet tot de vijf bestbetaalde spelers bij de club. Anderlecht profiteerde van deze situatie door Dupé op transfervrije basis aan te trekken en bij Sporting zal hij de nieuwe nummer één worden, als opvolger van de naar Brighton & Hove Albion vertrokken Bart Verbruggen.

Voetballen zonder veel risico

De geluiden uit Frankrijk zijn alvast positief over Maxime Dupé. Hij was een natuurlijke leider in de kleedkamer van Toulouse FC en hij was zelfs betrokken bij de Franse spelersvakbond. “Hij is een man waarop je echt kunt vertrouwen”, zei Philippe Montanier, vorig jaar de coach van Dupé bij Toulouse, aan L’Avenir. “Hij was ook mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten dringt hij zich op in een kleedkamer.” Anderlecht haalt met Dupé dus een grote persoonlijkheid binnen, maar komend seizoen zal er natuurlijk vooral naar zijn sportieve kwaliteiten als doelman gekeken worden. Jesper Fredberg was bijvoorbeeld erg lovend over het voetenwerk van Dupé op de clubwebsite van Anderlecht.

Afgelopen seizoen toonde Maxime Dupé zich zeer betrouwbaar en nauwkeurig in zijn passing in de Ligue 1. Slechts vier doelmannen in de Franse competitie, Gianluigi Donnarumma (Paris Saint-Germain), Benoît Costil (Lille OSC), Yvon Mvogo (Lorient FC) en Vito Mannone (Lorient FC), waren nog succesvoller in hun passing. In de Jupiler Pro League konden enkel Paul Nardi en Davy Roef (beide AA Gent) uitpakken met een nog hogere passing-zuiverheid dan Dupé in de Ligue 1. De passing van Dupé was zelfs beter dan die van Bart Verbruggen bij Anderlecht. De Nederlander kwam wel veel meer aan de bal dan Dupé en hij verstuurde ook meer (progressieve) passes, waarvan die in vergelijking met Dupé ook veel meer risico inhielden.



Een doelman met goede voeten en een goede passing is essentieel in de filosofie van Brian Riemer bij Anderlecht. Philippe Montanier bouwde ook steeds van achteruit op bij FC Toulouse, waardoor Maxime Dupé wel ervaring heeft met zo’n visie. Toch valt het af te wachten of Dupé helemaal aan de voetballende verwachtingen zal voldoen bij Anderlecht. De Fransman pakt wel uit met een meer zuivere passing in vergelijking met Bart Verbruggen, maar Dupé focuste zich vooral op een risicoloze passing, terwijl Verbruggen met meer lef voetbalde en de progressieve, complexe passes zeker niet schuwde. Verbruggen kwam in vergelijking met Dupé veel meer aan de bal en hij verstuurde ook meer passes. Het wordt vooral afwachten of Riemer op het voetballend gebied dezelfde vereisten zal stellen voor Dupé.

Dupé is geen puntenpakker (in de Ligue 1)

Maxime Dupé is qua gestalte en postuur misschien minder indrukwekkend dan Bart Verbruggen, maar de 30-jarige Fransman aarzelt niet om luchtduels aan te gaan. Bovendien is hij explosief en hij beschikt ook over uitstekende reflexen op de lijn. Volgens de verwachte tegendoelpunten zou Dupé naar verwachting ongeveer 60 doelpunten hebben moeten incasseren vorig seizoen in de Ligue 1, waardoor hij 6% beter presteerde dan verwacht. Dupé redde gemiddeld 69% van zijn geïncasseerde doelpogingen, een gemiddelde dat hem in dat onderdeel pas de 17de beste doelman in de Franse competitie maakte. Een echte puntenpakker is de Franse goalie dan ook niet meteen.



Bart Verbruggen pakte afgelopen seizoen uit met een reddingspercentage van 75%, waarmee de Nederlander de best presterende doelman was in dat onderdeel in de Jupiler Pro League. Statistische gegevens toonden ook aan dat Verbruggen bij Anderlecht gemiddeld meer tegendoelpunten wist te voorkomen dan Dupé bij Toulouse FC. Dupé is dus niet zo’n grote puntenpakker in vergelijking met Verbruggen, al valt het nog te bezien hoe de Franse doelman zich zal profileren in de Belgische competitie. Patrice Garande, Dupé’s ex-coach bij Toulouse, vindt hem alvast een geweldige doelman en hij ziet hem zeker slagen bij Anderlecht. “Een goede deal? Nee, een hele goede deal!” zei de coach aan L’Avenir.

Is Dupé een goede vervanger van Verbruggen

Meest recent

Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

0
0
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

4
4
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

9
9
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

163
163
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

69
69
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

80
80
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

332
332
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

158
158
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

80
80
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

103
103
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

193
193
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

46
46
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

47
47
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

475
475
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

174
174
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

225
225
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

205
205
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

632
632
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

292
292
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

187
187
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

98
98
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

176
176
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

243
243
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

494
494

Meer sportnieuws