Anderlecht goed op weg naar Premier League-topdeal

door
Anderlecht goed op weg naar Premier League-topdeal

Noam Emeran maakte vorige week zijn debuut bij Manchester United in een oefenwedstrijd tegen Leeds United. De 20-jarige Fransman was meteen beslissend met een doelpunt en een assist, waardoor hij door de fans uitgeroepen werd tot Man van de Match. Maar de veelbelovende prestatie van Emeran betekent niet dat hij komend seizoen automatisch een vaste plek zal hebben in de A-kern van United. Op 20-jarige leeftijd is het belangrijk om veel te spelen en om zich goed verder te ontwikkelen, waardoor een uitleenbeurt aan een andere club een rationele en logische oplossing kan bieden. De clubs alvast in de rij aan te schuiven om hem op tijdelijke basis aan te trekken, waarbij Anderlecht een belangrijke troef achter de hand houdt. Emeran begon met voetballen bij FC Brussels, terwijl vader Fritz ook geen onbekende naam is in het Belgische voetbal.

LEES OOK: 'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Man van de Match

Manchester United begon hun vorige week hun oefencampagne in Oslo en de club won de eerste oefenmatch tegen Leeds United. Alle ogen in het Ullevaal Stadion waren gericht op Mason Mount, de zomertransfer van 64 miljoen euro die zijn debuut maakte voor United, terwijl ook andere sterren zoals Raphael Varane, Lisandro Martinez, Aaron Wan-Bissaka en Jadon Sancho aan de aftrap stonden tegen Leeds. Erik ten Hag liet ook veel jonge spelers in actie komen tijdens de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Noam Emeram maakte bijvoorbeeld zijn debuut bij de grote jongens, en de 20-jarige liet meteen zien wat hij in huis heeft.

Tijdens de rust van de wedstrijd kwam Noam Emeram als één van de invallers in bij Manchester United en hij scoorde het eerste doelpunt van de wedstrijd. “De eerste van vele, hopelijk”, lachte de jonge Fransman na de wedstrijd. Emeran gaf ook nog eens de assist voor het doelpunt van Joe Hugill, waardoor hij door de fans uitgeroepen werd uitgeroepen tot Man van de Match. De 20-jarige Emeram krijgt voor het eerst de kans om deel te nemen aan de pre-season met de eerste ploeg, en het is duidelijk dat hij indruk maakt op Erik ten Hag en zich nadrukkelijk in de plannen speelt van de coach.

Kroonjuweel van Man United

Zijn veelbelovende match tegen Leeds United betekent niet dat Noam Emeram komend seizoen automatisch een vaste plek zal hebben in de A-kern van Manchester United. Op 20-jarige leeftijd is het belangrijk om veel te spelen en om zich goed verder te ontwikkelen. Bij Manchester United zal hij wellicht niet wekelijks in actie komen, waardoor een uitleenbeurt aan een andere club een rationele en logische oplossing kan bieden. Na de recente glansprestatie van Emeram tegen Leeds United staan de (buitenlandse) clubs alvast in de rij aan te schuiven om hem op tijdelijke basis aan te trekken: Anderlecht, Coventry City, Sunderland, Vitesse Arnhem en RC Strasbourg.

Manchester United zal erover waken dat Noam Emeran de club kiest waar hij in de beste omstandigheden zal terechtkomen. De Mancunians hebben namelijk al aanzienlijk geïnvesteerd in de jonge Fransman, die in febuari 2019 op 17-jarige leeftijd zijn eerste contract ondertekende op Old Trafford. Emeram was toen een van de meest gegeerde voetbaltalenten ter wereld, en Man United troefde destijds onder meer FC Barcelona, Juventus en Paris Saint-Germain af in de strijd om zijn handtekening. “Manchester was meer overtuigender dan PSG en Barça”, zei Emeram daarover in Le Parisien. “Ik heb mijn keuze gemaakt, samen met mijn familie en in het bijzijn van mijn advocaat.”

De Belgische link

Noam Emeram koos in februari 2019 zorgvuldig voor Manchester United, en de Mancunians zullen op dezelfde manier de volgende stap in zijn carrière analyseren. Bij Anderlecht zou de 20-jarige alvast veel speelkansen kunnen krijgen want Sporting heeft dringend behoefte aan versterking op de flankposities en volgens Het Laatste Nieuws staat een nieuwe vleugelspeler hoog op het verlanglijstje van Jesper Fredberg. De kwalitatieve invulling op de aanvallende flankposities is momenteel te beperkt, en bovendien is het waarschijnlijk dat basisspeler Francis Amuzu binnenkort naar een andere club zal vertrekken.

Het is bijvoorbeeld geen toeval dat Anderlecht in de voorbije weken concreet gelinkt werd aan drie flankaanvallers: Sergi Canós (26 jaar, Brentford FC), Ísak Bergmann Jóhannesson (20 jaar, FC Kopenhagen) en Ibrahim Adel (22 jaar, Pyramids FC). Wat Anderlecht wellicht een groot voordeel geeft ten opzichte van andere concurrerende clubs, is de Belgische link van Noam Emeram. Hij begon met voetballen bij FC Brussels, terwijl vader Fritz Emeran ook geen onbekende naam is in het Belgische voetbal. De voormalige rechter verdediger speelde in de Belgische Eerste Klasse bij onder andere La Louvière en KRC Genk.

Magische linkervoet en dribbelen met elegantie

Noam Emeran geldt al jaren als een van de meest veelbelovende youngsters bij Manchester United en zijn talent werd nooit in twijfel getrokken. De flnakspeler kan zowel op links als recht uit de voeten, net als op de positie van nummer 9. In Frankrijk werd Noam Emeram omschreven als de nieuwe Leroy Sané, terwijl er door zijn artistieke speelstijl, snelheid en scorend vermogen, ook vergelijkingen werden getrokken met ‘jongere versie’ van Cristiano Ronaldo. Emeram laat zich ook inspireren door Neymar, Anthony Martial en Gael Kakuta. “Hij heeft een profiel dat de grote clubs zoeken”, zei Antoine Buron, die bij Amiens de U19-coach was van Emeran. “Hij heeft een magische linkervoet, hij dribbelt met elegantie, hij is efficiënt en hij weet hoe hij een doelpunt moet maken.”

Emeran zou een toptransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

74
74
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

9
9
'Leegloop bij Club Brugge: woekerwinst op winger'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

38
38
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

38
38
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

96
96
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

253
253
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

473
473
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

366
366
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

256
256
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

356
356
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

642
642
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

129
129
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

132
132
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

48
48
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

25
25
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

48
48
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

68
68
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

160
160
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

107
107
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

344
344
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

245
245
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

42
42
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

250
250
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

66
66
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

215
215

Meer sportnieuws