Waarom KRC Genk met El Hadj 'een nieuwe aanwinst' heeft

door
Waarom KRC Genk met El Hadj 'een nieuwe aanwinst' heeft

Bij KRC Genk zijn ze volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Bij de Limburgers is er één speler die zich toch wel laat opmerken: Anouar Ait El Hadj. Gaat hij dit seizoen helemaal doorbreken bij KRC Genk?


Racing Genk haalde in januari Anouar Ait El Hadj voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) weg bij Anderlecht. De Brusselse aanhang was allerminst tevreden, want El Hadj is een speler met zeer veel potentieel. Dat bewees hij in zijn eerste jaar onder Vincent Kompany. El Hadj stagneerde echter en onder Felice Mazzu verdween hij helemaal op het achterplan.

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Moeilijke eerste maanden in Genk

Ondanks de komst van Fredberg en Riemer had El Hadj de beslissing genomen om het woelige Anderlecht te verlaten. Tijd voor een meer stabiele omgeving om zich verder te ontwikkelen en een nieuwe start te nemen. De Condé was al lang gecharmeerd van El Hadj en hij zag zijn kans. De Condé bewees zijn neus voor goede deals en haalde El Hadj vrij goedkoop naar Limburg. Bij Genk hadden ze wel verwacht dat El Hadj, na maanden amper gespeeld te hebben, toch wel wat tijd nodig zou hebben. De aanvallende middenvelder gaf dat ook zelf aan.

Zijn eerste maanden in de Cegeka Arena waren niet makkelijk. El Hadj moest zich tevreden stellen met invalbeurten en in de Champions’ Play-Offs speelde hij amper 4 minuten. Een zware tegenvaller. De totale teller bij Genk stond na het seizoen op 10 wedstrijden met amper 120 speelminuten.

Goede voorbereiding

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is van cruciaal belang voor de 21-jarige middenvelder. El Hadj beseft dat en kwam zeer scherp aan in Genk, wat in het verleden wel eens anders was bij Anderlecht. In de oefenmatchen zien we weer flitsen van de El Hadj die zoveel indruk maakte in zijn eerste seizoen in Brussel. El Hadj heeft een grote motor en technisch is hij uitstekend. Hij zet defensief en offensief druk en met zijn passing zorgt hij voor openingen in de oefenpartijen.

El Hadj voelt zich goed op de positie van… zijn maatje Bilal El Khannouss. Op de flank kan hij zijn kwaliteiten niet volledig tonen en Wouter Vrancken zal tevreden zijn dat El Hadj zo scherp voor de dag komt. Het is nu aan de speler om dat ook voor een heel seizoen te blijven. El Hadj werd 21 jaar in april en de echte doorbraak mag er stilaan komen. Voor Genk is hij nu misschien wel een ‘extra nieuwe aanwinst’. Bij de nummer twee van vorig seizoen hopen ze alvast dat na El Khannouss een tweede Neerpede-talent wel helemaal tot ontbolstering komt in Limburg.

CR

Gaat El Hadj dit seizoen helemaal doorbreken bij Genk?

Meest recent

‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

14
14
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

59
59
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

13
13
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

78
78
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

170
170
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

213
213
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

137
137
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

444
444
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

270
270
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

68
68
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

169
169
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

116
116
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

104
104
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

149
149
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

417
417
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

627
627
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

324
324
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

183
183
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

149
149
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

528
528
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

507
507
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

145
145
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

150
150
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

138
138
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

135
135

Meer sportnieuws