Waarom KRC Genk met El Hadj 'een nieuwe aanwinst' heeft

773 stemmen
Waarom KRC Genk met El Hadj 'een nieuwe aanwinst' heeft

Bij KRC Genk zijn ze volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Bij de Limburgers is er één speler die zich toch wel laat opmerken: Anouar Ait El Hadj. Gaat hij dit seizoen helemaal doorbreken bij KRC Genk?


Racing Genk haalde in januari Anouar Ait El Hadj voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) weg bij Anderlecht. De Brusselse aanhang was allerminst tevreden, want El Hadj is een speler met zeer veel potentieel. Dat bewees hij in zijn eerste jaar onder Vincent Kompany. El Hadj stagneerde echter en onder Felice Mazzu verdween hij helemaal op het achterplan.

Moeilijke eerste maanden in Genk

Ondanks de komst van Fredberg en Riemer had El Hadj de beslissing genomen om het woelige Anderlecht te verlaten. Tijd voor een meer stabiele omgeving om zich verder te ontwikkelen en een nieuwe start te nemen. De Condé was al lang gecharmeerd van El Hadj en hij zag zijn kans. De Condé bewees zijn neus voor goede deals en haalde El Hadj vrij goedkoop naar Limburg. Bij Genk hadden ze wel verwacht dat El Hadj, na maanden amper gespeeld te hebben, toch wel wat tijd nodig zou hebben. De aanvallende middenvelder gaf dat ook zelf aan.

Zijn eerste maanden in de Cegeka Arena waren niet makkelijk. El Hadj moest zich tevreden stellen met invalbeurten en in de Champions’ Play-Offs speelde hij amper 4 minuten. Een zware tegenvaller. De totale teller bij Genk stond na het seizoen op 10 wedstrijden met amper 120 speelminuten.

Goede voorbereiding

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is van cruciaal belang voor de 21-jarige middenvelder. El Hadj beseft dat en kwam zeer scherp aan in Genk, wat in het verleden wel eens anders was bij Anderlecht. In de oefenmatchen zien we weer flitsen van de El Hadj die zoveel indruk maakte in zijn eerste seizoen in Brussel. El Hadj heeft een grote motor en technisch is hij uitstekend. Hij zet defensief en offensief druk en met zijn passing zorgt hij voor openingen in de oefenpartijen.

El Hadj voelt zich goed op de positie van… zijn maatje Bilal El Khannouss. Op de flank kan hij zijn kwaliteiten niet volledig tonen en Wouter Vrancken zal tevreden zijn dat El Hadj zo scherp voor de dag komt. Het is nu aan de speler om dat ook voor een heel seizoen te blijven. El Hadj werd 21 jaar in april en de echte doorbraak mag er stilaan komen. Voor Genk is hij nu misschien wel een ‘extra nieuwe aanwinst’. Bij de nummer twee van vorig seizoen hopen ze alvast dat na El Khannouss een tweede Neerpede-talent wel helemaal tot ontbolstering komt in Limburg.

CR

Gaat El Hadj dit seizoen helemaal doorbreken bij Genk?

Meest recent

Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

201
201
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

32
32
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

148
148
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

68
68
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

54
54
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

122
122
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

117
117
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

61
61
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

138
138
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

305
305
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

135
135
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

217
217
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

946
946
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

79
79
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

254
254
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

340
340
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

366
366
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

831
831
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

724
724
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

522
522
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

209
209
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

624
624
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

300
300
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

270
270

Meer sportnieuws