Waarom KRC Genk met El Hadj 'een nieuwe aanwinst' heeft

773
Waarom KRC Genk met El Hadj 'een nieuwe aanwinst' heeft

Bij KRC Genk zijn ze volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Bij de Limburgers is er één speler die zich toch wel laat opmerken: Anouar Ait El Hadj. Gaat hij dit seizoen helemaal doorbreken bij KRC Genk?


Racing Genk haalde in januari Anouar Ait El Hadj voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) weg bij Anderlecht. De Brusselse aanhang was allerminst tevreden, want El Hadj is een speler met zeer veel potentieel. Dat bewees hij in zijn eerste jaar onder Vincent Kompany. El Hadj stagneerde echter en onder Felice Mazzu verdween hij helemaal op het achterplan.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Moeilijke eerste maanden in Genk

Ondanks de komst van Fredberg en Riemer had El Hadj de beslissing genomen om het woelige Anderlecht te verlaten. Tijd voor een meer stabiele omgeving om zich verder te ontwikkelen en een nieuwe start te nemen. De Condé was al lang gecharmeerd van El Hadj en hij zag zijn kans. De Condé bewees zijn neus voor goede deals en haalde El Hadj vrij goedkoop naar Limburg. Bij Genk hadden ze wel verwacht dat El Hadj, na maanden amper gespeeld te hebben, toch wel wat tijd nodig zou hebben. De aanvallende middenvelder gaf dat ook zelf aan.

Zijn eerste maanden in de Cegeka Arena waren niet makkelijk. El Hadj moest zich tevreden stellen met invalbeurten en in de Champions’ Play-Offs speelde hij amper 4 minuten. Een zware tegenvaller. De totale teller bij Genk stond na het seizoen op 10 wedstrijden met amper 120 speelminuten.

Goede voorbereiding

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is van cruciaal belang voor de 21-jarige middenvelder. El Hadj beseft dat en kwam zeer scherp aan in Genk, wat in het verleden wel eens anders was bij Anderlecht. In de oefenmatchen zien we weer flitsen van de El Hadj die zoveel indruk maakte in zijn eerste seizoen in Brussel. El Hadj heeft een grote motor en technisch is hij uitstekend. Hij zet defensief en offensief druk en met zijn passing zorgt hij voor openingen in de oefenpartijen.

El Hadj voelt zich goed op de positie van… zijn maatje Bilal El Khannouss. Op de flank kan hij zijn kwaliteiten niet volledig tonen en Wouter Vrancken zal tevreden zijn dat El Hadj zo scherp voor de dag komt. Het is nu aan de speler om dat ook voor een heel seizoen te blijven. El Hadj werd 21 jaar in april en de echte doorbraak mag er stilaan komen. Voor Genk is hij nu misschien wel een ‘extra nieuwe aanwinst’. Bij de nummer twee van vorig seizoen hopen ze alvast dat na El Khannouss een tweede Neerpede-talent wel helemaal tot ontbolstering komt in Limburg.

CR

Gaat El Hadj dit seizoen helemaal doorbreken bij Genk?

Meest recent

Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

5
5
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

9
9
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

26
26
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

49
49
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

87
87
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

318
318
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

86
86
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

30
30
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

121
121
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

151
151
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

390
390
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

49
49
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

425
425
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

180
180
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

189
189
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

580
580
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

161
161
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

785
785
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

162
162

Meer sportnieuws