Waarom KRC Genk met El Hadj 'een nieuwe aanwinst' heeft

door
Waarom KRC Genk met El Hadj 'een nieuwe aanwinst' heeft

Bij KRC Genk zijn ze volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Bij de Limburgers is er één speler die zich toch wel laat opmerken: Anouar Ait El Hadj. Gaat hij dit seizoen helemaal doorbreken bij KRC Genk?


Racing Genk haalde in januari Anouar Ait El Hadj voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) weg bij Anderlecht. De Brusselse aanhang was allerminst tevreden, want El Hadj is een speler met zeer veel potentieel. Dat bewees hij in zijn eerste jaar onder Vincent Kompany. El Hadj stagneerde echter en onder Felice Mazzu verdween hij helemaal op het achterplan.

Moeilijke eerste maanden in Genk

Ondanks de komst van Fredberg en Riemer had El Hadj de beslissing genomen om het woelige Anderlecht te verlaten. Tijd voor een meer stabiele omgeving om zich verder te ontwikkelen en een nieuwe start te nemen. De Condé was al lang gecharmeerd van El Hadj en hij zag zijn kans. De Condé bewees zijn neus voor goede deals en haalde El Hadj vrij goedkoop naar Limburg. Bij Genk hadden ze wel verwacht dat El Hadj, na maanden amper gespeeld te hebben, toch wel wat tijd nodig zou hebben. De aanvallende middenvelder gaf dat ook zelf aan.

Zijn eerste maanden in de Cegeka Arena waren niet makkelijk. El Hadj moest zich tevreden stellen met invalbeurten en in de Champions’ Play-Offs speelde hij amper 4 minuten. Een zware tegenvaller. De totale teller bij Genk stond na het seizoen op 10 wedstrijden met amper 120 speelminuten.

Goede voorbereiding

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is van cruciaal belang voor de 21-jarige middenvelder. El Hadj beseft dat en kwam zeer scherp aan in Genk, wat in het verleden wel eens anders was bij Anderlecht. In de oefenmatchen zien we weer flitsen van de El Hadj die zoveel indruk maakte in zijn eerste seizoen in Brussel. El Hadj heeft een grote motor en technisch is hij uitstekend. Hij zet defensief en offensief druk en met zijn passing zorgt hij voor openingen in de oefenpartijen.

El Hadj voelt zich goed op de positie van… zijn maatje Bilal El Khannouss. Op de flank kan hij zijn kwaliteiten niet volledig tonen en Wouter Vrancken zal tevreden zijn dat El Hadj zo scherp voor de dag komt. Het is nu aan de speler om dat ook voor een heel seizoen te blijven. El Hadj werd 21 jaar in april en de echte doorbraak mag er stilaan komen. Voor Genk is hij nu misschien wel een ‘extra nieuwe aanwinst’. Bij de nummer twee van vorig seizoen hopen ze alvast dat na El Khannouss een tweede Neerpede-talent wel helemaal tot ontbolstering komt in Limburg.

CR

Gaat El Hadj dit seizoen helemaal doorbreken bij Genk?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

14
14
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

20
20
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

24
24
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

48
48
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

36
36
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

37
37
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

66
66
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

153
153
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

123
123
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

115
115
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

58
58
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

51
51
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

114
114
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

171
171
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

256
256
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

148
148
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

96
96
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

199
199
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

356
356
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

67
67
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

118
118
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

485
485
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

130
130
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws