'Kassa rinkelt: Sylla-deal nóg lucratiever voor Club Brugge'

353 stemmen
'Kassa rinkelt: Sylla-deal nóg lucratiever voor Club Brugge'

Club Brugge heeft zaterdag zijn derde grote uitgaande transfer van de zomermercato afgerond. Zo maakte Blauw-Zwart via zijn officiële kanalen bekend dat Abakar Sylla naar RC Strasbourg is vertrokken. En die deal doet de Brugse clubkassa serieus rinkelen.

De Bruggelingen namen eerder deze zomer al afscheid van twee publiekslievelingen. Clinton Mata vertrok namelijk naar Olympique Lyon, terwijl Noa Lang bij PSV Eindhoven tekende. En de volgende die hun voorbeeld volgt, is dus Sylla. De Ivoriaanse verdediger kwam in de laatste maanden van de voorbije jaargang iets minder voor de dag, maar had in de eerste seizoenshelft flink indruk gemaakt. Niet in het minst in de CL. Deze prestaties leverden hem onder meer de interesse van RB Leipzig op, maar het is dus Strasbourg die de strijd heeft gewonnen.

LEES OOK: 'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Bonus + percentage

De Franse club kwam onlangs in handen van de Amerikaanse investeerders die ook Chelsea FC in hun portefeuille hebben en is dus behoorlijk ambitieus. Om Sylla over te nemen werd zelfs het clubrecord verbroken. Zo betaalde men liefst 20 miljoen euro voor de verdediger. En dat bedrag kan nog aanzienlijk stijgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano kan Club nog een tweetal miljoen euro aan bonussen extra verdienen. Daarnaast werd ook een percentage (10%) op de mogelijke doorverkoopsom afgedwongen.

Opstap naar Premier League

Dat laatste is niet onbelangrijk. Gezien zijn prille leeftijd (20 jaar) is de kans groot dat de Ivoriaan op termijn voor een veelvoud wordt verkocht. Ter voorbeeld: vorig seizoen vertrokken met Nayef Aguerd, Benoit Badiaschile en Sven Botman liefst 3 centrale verdedigers vanuit de Ligue 1 naar de Premier League voor bedragen tussen de 35 en 40 miljoen euro. Het is niet onwaarschijnlijk dat Sylla op termijn dat voorbeeld volgt indien hij zich verder blijft ontwikkelen.

Club moet sowieso een extra verdediger aantrekken ...

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

34
34
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

103
103
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

362
362
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

111
111
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

178
178
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

23
23
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

26
26
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

118
118
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

141
141
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

20
20
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

398
398
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

154
154
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

100
100
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

222
222
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

506
506
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

332
332
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

81
81
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

244
244
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

726
726
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

427
427
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

470
470

Meer sportnieuws