'Kassa rinkelt: Sylla-deal nóg lucratiever voor Club Brugge'

353 stemmen
'Kassa rinkelt: Sylla-deal nóg lucratiever voor Club Brugge'

Club Brugge heeft zaterdag zijn derde grote uitgaande transfer van de zomermercato afgerond. Zo maakte Blauw-Zwart via zijn officiële kanalen bekend dat Abakar Sylla naar RC Strasbourg is vertrokken. En die deal doet de Brugse clubkassa serieus rinkelen.

De Bruggelingen namen eerder deze zomer al afscheid van twee publiekslievelingen. Clinton Mata vertrok namelijk naar Olympique Lyon, terwijl Noa Lang bij PSV Eindhoven tekende. En de volgende die hun voorbeeld volgt, is dus Sylla. De Ivoriaanse verdediger kwam in de laatste maanden van de voorbije jaargang iets minder voor de dag, maar had in de eerste seizoenshelft flink indruk gemaakt. Niet in het minst in de CL. Deze prestaties leverden hem onder meer de interesse van RB Leipzig op, maar het is dus Strasbourg die de strijd heeft gewonnen.

LEES OOK: Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Bonus + percentage

De Franse club kwam onlangs in handen van de Amerikaanse investeerders die ook Chelsea FC in hun portefeuille hebben en is dus behoorlijk ambitieus. Om Sylla over te nemen werd zelfs het clubrecord verbroken. Zo betaalde men liefst 20 miljoen euro voor de verdediger. En dat bedrag kan nog aanzienlijk stijgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano kan Club nog een tweetal miljoen euro aan bonussen extra verdienen. Daarnaast werd ook een percentage (10%) op de mogelijke doorverkoopsom afgedwongen.

Opstap naar Premier League

Dat laatste is niet onbelangrijk. Gezien zijn prille leeftijd (20 jaar) is de kans groot dat de Ivoriaan op termijn voor een veelvoud wordt verkocht. Ter voorbeeld: vorig seizoen vertrokken met Nayef Aguerd, Benoit Badiaschile en Sven Botman liefst 3 centrale verdedigers vanuit de Ligue 1 naar de Premier League voor bedragen tussen de 35 en 40 miljoen euro. Het is niet onwaarschijnlijk dat Sylla op termijn dat voorbeeld volgt indien hij zich verder blijft ontwikkelen.

Club moet sowieso een extra verdediger aantrekken ...

Meest recent

Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

11
11
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

50
50
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

365
365
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

853
853
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

40
40
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

370
370
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

113
113
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

266
266
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

519
519
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

136
136
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

116
116
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

279
279
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

194
194
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

192
192
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

242
242
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

682
682
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

497
497
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

561
561
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

247
247
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

293
293
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

865
865
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

721
721
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

239
239
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

162
162

Meer sportnieuws