'Kassa rinkelt: Sylla-deal nóg lucratiever voor Club Brugge'

353 stemmen
'Kassa rinkelt: Sylla-deal nóg lucratiever voor Club Brugge'

Club Brugge heeft zaterdag zijn derde grote uitgaande transfer van de zomermercato afgerond. Zo maakte Blauw-Zwart via zijn officiële kanalen bekend dat Abakar Sylla naar RC Strasbourg is vertrokken. En die deal doet de Brugse clubkassa serieus rinkelen.

De Bruggelingen namen eerder deze zomer al afscheid van twee publiekslievelingen. Clinton Mata vertrok namelijk naar Olympique Lyon, terwijl Noa Lang bij PSV Eindhoven tekende. En de volgende die hun voorbeeld volgt, is dus Sylla. De Ivoriaanse verdediger kwam in de laatste maanden van de voorbije jaargang iets minder voor de dag, maar had in de eerste seizoenshelft flink indruk gemaakt. Niet in het minst in de CL. Deze prestaties leverden hem onder meer de interesse van RB Leipzig op, maar het is dus Strasbourg die de strijd heeft gewonnen.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Bonus + percentage

De Franse club kwam onlangs in handen van de Amerikaanse investeerders die ook Chelsea FC in hun portefeuille hebben en is dus behoorlijk ambitieus. Om Sylla over te nemen werd zelfs het clubrecord verbroken. Zo betaalde men liefst 20 miljoen euro voor de verdediger. En dat bedrag kan nog aanzienlijk stijgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano kan Club nog een tweetal miljoen euro aan bonussen extra verdienen. Daarnaast werd ook een percentage (10%) op de mogelijke doorverkoopsom afgedwongen.

Opstap naar Premier League

Dat laatste is niet onbelangrijk. Gezien zijn prille leeftijd (20 jaar) is de kans groot dat de Ivoriaan op termijn voor een veelvoud wordt verkocht. Ter voorbeeld: vorig seizoen vertrokken met Nayef Aguerd, Benoit Badiaschile en Sven Botman liefst 3 centrale verdedigers vanuit de Ligue 1 naar de Premier League voor bedragen tussen de 35 en 40 miljoen euro. Het is niet onwaarschijnlijk dat Sylla op termijn dat voorbeeld volgt indien hij zich verder blijft ontwikkelen.

Club moet sowieso een extra verdediger aantrekken ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

13
13
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

24
24
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

10
10
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

29
29
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

79
79
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

239
239
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

104
104
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

279
279
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

348
348
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1008
1008
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

104
104
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

400
400
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

149
149
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

164
164
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

79
79
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

68
68
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

250
250
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

148
148
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

125
125
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws