'Kassa rinkelt: Sylla-deal nóg lucratiever voor Club Brugge'

door
'Kassa rinkelt: Sylla-deal nóg lucratiever voor Club Brugge'

Club Brugge heeft zaterdag zijn derde grote uitgaande transfer van de zomermercato afgerond. Zo maakte Blauw-Zwart via zijn officiële kanalen bekend dat Abakar Sylla naar RC Strasbourg is vertrokken. En die deal doet de Brugse clubkassa serieus rinkelen.

De Bruggelingen namen eerder deze zomer al afscheid van twee publiekslievelingen. Clinton Mata vertrok namelijk naar Olympique Lyon, terwijl Noa Lang bij PSV Eindhoven tekende. En de volgende die hun voorbeeld volgt, is dus Sylla. De Ivoriaanse verdediger kwam in de laatste maanden van de voorbije jaargang iets minder voor de dag, maar had in de eerste seizoenshelft flink indruk gemaakt. Niet in het minst in de CL. Deze prestaties leverden hem onder meer de interesse van RB Leipzig op, maar het is dus Strasbourg die de strijd heeft gewonnen.

LEES OOK: 'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Bonus + percentage

De Franse club kwam onlangs in handen van de Amerikaanse investeerders die ook Chelsea FC in hun portefeuille hebben en is dus behoorlijk ambitieus. Om Sylla over te nemen werd zelfs het clubrecord verbroken. Zo betaalde men liefst 20 miljoen euro voor de verdediger. En dat bedrag kan nog aanzienlijk stijgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano kan Club nog een tweetal miljoen euro aan bonussen extra verdienen. Daarnaast werd ook een percentage (10%) op de mogelijke doorverkoopsom afgedwongen.

Opstap naar Premier League

Dat laatste is niet onbelangrijk. Gezien zijn prille leeftijd (20 jaar) is de kans groot dat de Ivoriaan op termijn voor een veelvoud wordt verkocht. Ter voorbeeld: vorig seizoen vertrokken met Nayef Aguerd, Benoit Badiaschile en Sven Botman liefst 3 centrale verdedigers vanuit de Ligue 1 naar de Premier League voor bedragen tussen de 35 en 40 miljoen euro. Het is niet onwaarschijnlijk dat Sylla op termijn dat voorbeeld volgt indien hij zich verder blijft ontwikkelen.

Club moet sowieso een extra verdediger aantrekken ...

Meest recent

Garcia keert kar: nieuwe titularis bij Rode Duivels?

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

10
10
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

89
89
Voetbalbond reageert op relletje rond Rode Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

48
48
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

177
177
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

52
52
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

57
57
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

261
261
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

60
60
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

100
100
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

119
119
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

41
41
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

136
136
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

199
199
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

337
337
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

174
174
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

30
30
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

434
434
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

78
78
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

192
192
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

159
159
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

91
91
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

84
84
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

104
104
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

98
98
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

179
179

Meer sportnieuws