TRANSFERUURTJE: 'Club vangt recordsom, nieuwe doelman Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt recordsom, nieuwe doelman Anderlecht'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft andermaal een grote deal afgerond op de transfermarkt. Zo maakte Blauw-Zwart zaterdagavond het vertrek van Abakar Sylla officieel bekend. De Ivoriaanse verdediger trekt zoals verwacht naar de Ligue 1 en tekende voor meerdere seizoenen bij het ambitieuze RC Strasbourg. Die club betaalt naar verluidt maar liefst 20 miljoen euro voor Sylla, waardoor hij de duurste aanwinst ooit wordt bij de Franse eersteklasser.

RSC Anderlecht blijft werken aan de komst van een nieuwe doelman. De Brusselaars tonen naar verluidt interesse in Nediljko Labrovic. De 23-jarige Kroaat doet het momenteel meer dan behoorlijk in eigen land bij NHK Rijeka. Maar de keuze lijkt dan toch te vallen op Maxime Dupé. De 30-jarige Fransman is momenteel transfervrij nadat zijn contract bij Toulouse FC begin deze maand afliep.

Union SG zag met Teddy Teuma (Stade Reims) al een sterkhouder vertrekken en neemt mogelijk afscheid van nog een steunpilaar. Zo is de kans groot dat Victor Boniface deze zomer nog vertrekt. De Engelse eersteklasser Everton FC heeft naar verluidt interesse en informeerde naar de voorwaarde. Tot op heden is de interesse nog niet concreet en het lijkt er voorlopig naar uit te zien dat Boniface de competitiestart bij Union zal meemaken.

Cercle Brugge houdt rekening met het vertrek van drie smaakmakers. Olivier Deman werd door bondscoach Domenico Tedesco zeer verrassend opgeroepen voor de Rode Duivels. Logischerwijs lokte al interesse van andere (Belgische) clubs, maar concreet werd dat nog niet. De Japanse aanvaller Ayase Ueda werd dan weer gelinkt aan Genoa, terwijl AS Monaco Jesper Daland al eens testte.

KRC Genk en SK Beveren gaan weldra een transferdeal afronden. Het Belang van Limburg weet dat de twee teams gesprekken voeren omtrent een transfer van de jonge middenvelder Jay-Dee Geusens. Er volgt weldra een akkoord tussen de twee teams. Bij Genk gaat de opfrissing van de beloftenkern zo verder.

Buitenland

De transfersoap rond Romelu Lukaku blijft maar verder escaleren. Zo meldden diverse media zaterdag dat Internazionale de stekker uit zijn komst heeft getrokken. Maandag zal de spits zich dan ook moeten melden bij moederclub Chelsea FC. Al blijft het de bedoeling dat hij zijn carrière elders verder zet. Juventus blijft naar verluidt een kandidaat, maar zal enkel toeslaan als Dusan Vlahovic vertrekt. Ook het Saudische Al-Hilal zou op de loer liggen.

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijft Liverpool FC werken aan de komst van Roméo Lavia. Die vertrekt wellicht bij het gedegradeerde Southampton FC, al zou hij een smak geld moeten kosten. Liverpool zou alvast met de jongeling in contact staan, al worden op Anfield ook andere pistes gevolgd. In ieder geval is versterking op het middenveld welgekomen nu Jordan Henderson en Fabinho mogelijk naar Saudi-Arabië vertrekken.

Rode Duivel Johan Bakayoko is momenteel grof wild op de transfermarkt, toch lijkt een zomers vertrek bij PSV Eindhoven niet aan de orde. Dat laat clubwatcher Marco Timmer weten in Skiette Willy Podcast. "Voor Bakayoko is er heel veel interesse. Paris Saint-Germain wilde hem in de winter al. Nu heeft zijn management van PSV gehoord dat hij eigenlijk niet te koop is. Op dit moment. Tenzij er belachelijke bedragen worden geboden."

Lukaku blijft deze zomer gewoon bij Chelsea ...

Meest recent

WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

12
12
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

74
74
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

79
79
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

278
278
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

230
230
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

67
67
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

514
514
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

178
178
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

220
220
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

209
209
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

92
92
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

48
48
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

163
163
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

472
472
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

200
200
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

94
94
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

401
401
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

501
501
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

56
56
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

203
203
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

713
713
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

199
199
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

149
149
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

204
204
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

36
36

Meer sportnieuws