TRANSFERUURTJE: 'Club vangt recordsom, nieuwe doelman Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt recordsom, nieuwe doelman Anderlecht'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft andermaal een grote deal afgerond op de transfermarkt. Zo maakte Blauw-Zwart zaterdagavond het vertrek van Abakar Sylla officieel bekend. De Ivoriaanse verdediger trekt zoals verwacht naar de Ligue 1 en tekende voor meerdere seizoenen bij het ambitieuze RC Strasbourg. Die club betaalt naar verluidt maar liefst 20 miljoen euro voor Sylla, waardoor hij de duurste aanwinst ooit wordt bij de Franse eersteklasser.

RSC Anderlecht blijft werken aan de komst van een nieuwe doelman. De Brusselaars tonen naar verluidt interesse in Nediljko Labrovic. De 23-jarige Kroaat doet het momenteel meer dan behoorlijk in eigen land bij NHK Rijeka. Maar de keuze lijkt dan toch te vallen op Maxime Dupé. De 30-jarige Fransman is momenteel transfervrij nadat zijn contract bij Toulouse FC begin deze maand afliep.

Union SG zag met Teddy Teuma (Stade Reims) al een sterkhouder vertrekken en neemt mogelijk afscheid van nog een steunpilaar. Zo is de kans groot dat Victor Boniface deze zomer nog vertrekt. De Engelse eersteklasser Everton FC heeft naar verluidt interesse en informeerde naar de voorwaarde. Tot op heden is de interesse nog niet concreet en het lijkt er voorlopig naar uit te zien dat Boniface de competitiestart bij Union zal meemaken.

Cercle Brugge houdt rekening met het vertrek van drie smaakmakers. Olivier Deman werd door bondscoach Domenico Tedesco zeer verrassend opgeroepen voor de Rode Duivels. Logischerwijs lokte al interesse van andere (Belgische) clubs, maar concreet werd dat nog niet. De Japanse aanvaller Ayase Ueda werd dan weer gelinkt aan Genoa, terwijl AS Monaco Jesper Daland al eens testte.

KRC Genk en SK Beveren gaan weldra een transferdeal afronden. Het Belang van Limburg weet dat de twee teams gesprekken voeren omtrent een transfer van de jonge middenvelder Jay-Dee Geusens. Er volgt weldra een akkoord tussen de twee teams. Bij Genk gaat de opfrissing van de beloftenkern zo verder.

Buitenland

De transfersoap rond Romelu Lukaku blijft maar verder escaleren. Zo meldden diverse media zaterdag dat Internazionale de stekker uit zijn komst heeft getrokken. Maandag zal de spits zich dan ook moeten melden bij moederclub Chelsea FC. Al blijft het de bedoeling dat hij zijn carrière elders verder zet. Juventus blijft naar verluidt een kandidaat, maar zal enkel toeslaan als Dusan Vlahovic vertrekt. Ook het Saudische Al-Hilal zou op de loer liggen.

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijft Liverpool FC werken aan de komst van Roméo Lavia. Die vertrekt wellicht bij het gedegradeerde Southampton FC, al zou hij een smak geld moeten kosten. Liverpool zou alvast met de jongeling in contact staan, al worden op Anfield ook andere pistes gevolgd. In ieder geval is versterking op het middenveld welgekomen nu Jordan Henderson en Fabinho mogelijk naar Saudi-Arabië vertrekken.

Rode Duivel Johan Bakayoko is momenteel grof wild op de transfermarkt, toch lijkt een zomers vertrek bij PSV Eindhoven niet aan de orde. Dat laat clubwatcher Marco Timmer weten in Skiette Willy Podcast. "Voor Bakayoko is er heel veel interesse. Paris Saint-Germain wilde hem in de winter al. Nu heeft zijn management van PSV gehoord dat hij eigenlijk niet te koop is. Op dit moment. Tenzij er belachelijke bedragen worden geboden."

Lukaku blijft deze zomer gewoon bij Chelsea ...

Meest recent

Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

5
5
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

22
22
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

39
39
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

183
183
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

145
145
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

64
64
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

203
203
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

56
56
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

68
68
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

250
250
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

127
127
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

219
219
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

555
555
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

99
99
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

470
470
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

144
144
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

203
203
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

153
153
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

20
20
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

140
140
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

397
397
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

147
147
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

615
615
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

205
205
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

284
284

Meer sportnieuws