TRANSFERUURTJE: 'Club vangt recordsom, nieuwe doelman Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt recordsom, nieuwe doelman Anderlecht'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft andermaal een grote deal afgerond op de transfermarkt. Zo maakte Blauw-Zwart zaterdagavond het vertrek van Abakar Sylla officieel bekend. De Ivoriaanse verdediger trekt zoals verwacht naar de Ligue 1 en tekende voor meerdere seizoenen bij het ambitieuze RC Strasbourg. Die club betaalt naar verluidt maar liefst 20 miljoen euro voor Sylla, waardoor hij de duurste aanwinst ooit wordt bij de Franse eersteklasser.

RSC Anderlecht blijft werken aan de komst van een nieuwe doelman. De Brusselaars tonen naar verluidt interesse in Nediljko Labrovic. De 23-jarige Kroaat doet het momenteel meer dan behoorlijk in eigen land bij NHK Rijeka. Maar de keuze lijkt dan toch te vallen op Maxime Dupé. De 30-jarige Fransman is momenteel transfervrij nadat zijn contract bij Toulouse FC begin deze maand afliep.

Union SG zag met Teddy Teuma (Stade Reims) al een sterkhouder vertrekken en neemt mogelijk afscheid van nog een steunpilaar. Zo is de kans groot dat Victor Boniface deze zomer nog vertrekt. De Engelse eersteklasser Everton FC heeft naar verluidt interesse en informeerde naar de voorwaarde. Tot op heden is de interesse nog niet concreet en het lijkt er voorlopig naar uit te zien dat Boniface de competitiestart bij Union zal meemaken.

Cercle Brugge houdt rekening met het vertrek van drie smaakmakers. Olivier Deman werd door bondscoach Domenico Tedesco zeer verrassend opgeroepen voor de Rode Duivels. Logischerwijs lokte al interesse van andere (Belgische) clubs, maar concreet werd dat nog niet. De Japanse aanvaller Ayase Ueda werd dan weer gelinkt aan Genoa, terwijl AS Monaco Jesper Daland al eens testte.

KRC Genk en SK Beveren gaan weldra een transferdeal afronden. Het Belang van Limburg weet dat de twee teams gesprekken voeren omtrent een transfer van de jonge middenvelder Jay-Dee Geusens. Er volgt weldra een akkoord tussen de twee teams. Bij Genk gaat de opfrissing van de beloftenkern zo verder.

Buitenland

De transfersoap rond Romelu Lukaku blijft maar verder escaleren. Zo meldden diverse media zaterdag dat Internazionale de stekker uit zijn komst heeft getrokken. Maandag zal de spits zich dan ook moeten melden bij moederclub Chelsea FC. Al blijft het de bedoeling dat hij zijn carrière elders verder zet. Juventus blijft naar verluidt een kandidaat, maar zal enkel toeslaan als Dusan Vlahovic vertrekt. Ook het Saudische Al-Hilal zou op de loer liggen.

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijft Liverpool FC werken aan de komst van Roméo Lavia. Die vertrekt wellicht bij het gedegradeerde Southampton FC, al zou hij een smak geld moeten kosten. Liverpool zou alvast met de jongeling in contact staan, al worden op Anfield ook andere pistes gevolgd. In ieder geval is versterking op het middenveld welgekomen nu Jordan Henderson en Fabinho mogelijk naar Saudi-Arabië vertrekken.

Rode Duivel Johan Bakayoko is momenteel grof wild op de transfermarkt, toch lijkt een zomers vertrek bij PSV Eindhoven niet aan de orde. Dat laat clubwatcher Marco Timmer weten in Skiette Willy Podcast. "Voor Bakayoko is er heel veel interesse. Paris Saint-Germain wilde hem in de winter al. Nu heeft zijn management van PSV gehoord dat hij eigenlijk niet te koop is. Op dit moment. Tenzij er belachelijke bedragen worden geboden."

Lukaku blijft deze zomer gewoon bij Chelsea ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

21
21
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

109
109
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

18
18
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

14
14
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

67
67
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

106
106
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

678
678
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws