'Volgend goudhaantje weg bij Cercle: Serie A lonkt'

door
'Volgend goudhaantje weg bij Cercle: Serie A lonkt'

Cercle Brugge was één van de absolute revelaties van vorig seizoen, maar bevestigen zal niet makkelijk worden. De Vereniging moet immers vrezen dat het heel wat belangrijke spelers deze zomer zal verliezen. Monaco-huurlingen Majecki en Marcelin zijn al vertrokken, terwijl Dino Hotic zijn aflopende contract niet verlengde en Union Charles Vanhoutte kwam weghalen. Maar er is voor nog heel wat spelers interesse.


Zo speelde bijvoorbeeld ook Ayase Ueda zich vorig seizoen zwaar in de kijker. De Japanse spits liet maar liefst 22 competitiedoelpunten optekenen en daarmee moest hij enkel Hugo Cuypers laten voorgaan in de topschutterslijst. Hij maakte ook deel uit van de Japanse selectie op het WK in Qatar, waar hij een helft mocht meespelen tegen Costa Rica.

Bij Cercle houden ze er rekening mee dat hun prijsschutter niet te houden zal zijn en mogelijk ligt zijn toekomst in de Serie A. Daar zou volgens Calciomercato alvast Genoa zijn oog op Ueda laten vallen hebben. Dat is wellicht geen toeval, want die club heeft met 777 Partners dezelfde eigenaar als Standard en kent de Belgische competitie dus goed.

LEES OOK: Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Terug in Serie A

Vorig seizoen eindigde Genoa als tweede in de Serie B en dat was voldoende om rechtstreekse promotie af te dwingen, waardoor ze na één jaar afwezigheid terugkeren op het hoogste niveau. Ze zullen wel diep in de buidel moeten tasten om Ueda binnen te halen, want die ligt bij Cercle nog tot 2026 onder contract. Door zijn sterke prestaties is zijn waarde volgens Transfermarkt de voorbije maanden gestegen tot een slordige 6 miljoen euro.

Zou dat een stap vooruit zijn voor Ueda?

Meest recent

Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

4
4
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

12
12
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

95
95
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

77
77
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

149
149
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

104
104
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

281
281
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

152
152
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

310
310
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

75
75
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

26
26
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

209
209
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

320
320
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

261
261
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

102
102
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

716
716
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

135
135
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

444
444
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

98
98
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

459
459
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

464
464
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

138
138
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

505
505
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

375
375
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

560
560

Meer sportnieuws