'Volgend goudhaantje weg bij Cercle: Serie A lonkt'

door
'Volgend goudhaantje weg bij Cercle: Serie A lonkt'

Cercle Brugge was één van de absolute revelaties van vorig seizoen, maar bevestigen zal niet makkelijk worden. De Vereniging moet immers vrezen dat het heel wat belangrijke spelers deze zomer zal verliezen. Monaco-huurlingen Majecki en Marcelin zijn al vertrokken, terwijl Dino Hotic zijn aflopende contract niet verlengde en Union Charles Vanhoutte kwam weghalen. Maar er is voor nog heel wat spelers interesse.


Zo speelde bijvoorbeeld ook Ayase Ueda zich vorig seizoen zwaar in de kijker. De Japanse spits liet maar liefst 22 competitiedoelpunten optekenen en daarmee moest hij enkel Hugo Cuypers laten voorgaan in de topschutterslijst. Hij maakte ook deel uit van de Japanse selectie op het WK in Qatar, waar hij een helft mocht meespelen tegen Costa Rica.

Bij Cercle houden ze er rekening mee dat hun prijsschutter niet te houden zal zijn en mogelijk ligt zijn toekomst in de Serie A. Daar zou volgens Calciomercato alvast Genoa zijn oog op Ueda laten vallen hebben. Dat is wellicht geen toeval, want die club heeft met 777 Partners dezelfde eigenaar als Standard en kent de Belgische competitie dus goed.

LEES OOK: 'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

Terug in Serie A

Vorig seizoen eindigde Genoa als tweede in de Serie B en dat was voldoende om rechtstreekse promotie af te dwingen, waardoor ze na één jaar afwezigheid terugkeren op het hoogste niveau. Ze zullen wel diep in de buidel moeten tasten om Ueda binnen te halen, want die ligt bij Cercle nog tot 2026 onder contract. Door zijn sterke prestaties is zijn waarde volgens Transfermarkt de voorbije maanden gestegen tot een slordige 6 miljoen euro.

Zou dat een stap vooruit zijn voor Ueda?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

143
143
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

68
68
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

464
464
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

61
61
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

315
315
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

370
370
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

171
171
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

412
412
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

177
177
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

96
96
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

297
297
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

165
165
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

388
388
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

230
230
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

452
452
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

397
397
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

51
51
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

300
300
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

458
458
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

249
249
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws