'Volgend goudhaantje weg bij Cercle: Serie A lonkt'

door
'Volgend goudhaantje weg bij Cercle: Serie A lonkt'

Cercle Brugge was één van de absolute revelaties van vorig seizoen, maar bevestigen zal niet makkelijk worden. De Vereniging moet immers vrezen dat het heel wat belangrijke spelers deze zomer zal verliezen. Monaco-huurlingen Majecki en Marcelin zijn al vertrokken, terwijl Dino Hotic zijn aflopende contract niet verlengde en Union Charles Vanhoutte kwam weghalen. Maar er is voor nog heel wat spelers interesse.


Zo speelde bijvoorbeeld ook Ayase Ueda zich vorig seizoen zwaar in de kijker. De Japanse spits liet maar liefst 22 competitiedoelpunten optekenen en daarmee moest hij enkel Hugo Cuypers laten voorgaan in de topschutterslijst. Hij maakte ook deel uit van de Japanse selectie op het WK in Qatar, waar hij een helft mocht meespelen tegen Costa Rica.

Bij Cercle houden ze er rekening mee dat hun prijsschutter niet te houden zal zijn en mogelijk ligt zijn toekomst in de Serie A. Daar zou volgens Calciomercato alvast Genoa zijn oog op Ueda laten vallen hebben. Dat is wellicht geen toeval, want die club heeft met 777 Partners dezelfde eigenaar als Standard en kent de Belgische competitie dus goed.

LEES OOK: Ontslag Cinel bij Cercle? Selectie geeft duidelijk signaal

Terug in Serie A

Vorig seizoen eindigde Genoa als tweede in de Serie B en dat was voldoende om rechtstreekse promotie af te dwingen, waardoor ze na één jaar afwezigheid terugkeren op het hoogste niveau. Ze zullen wel diep in de buidel moeten tasten om Ueda binnen te halen, want die ligt bij Cercle nog tot 2026 onder contract. Door zijn sterke prestaties is zijn waarde volgens Transfermarkt de voorbije maanden gestegen tot een slordige 6 miljoen euro.

Zou dat een stap vooruit zijn voor Ueda?

Meest recent

Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

14
14
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

69
69
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

71
71
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

78
78
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

235
235
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

312
312
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

296
296
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

77
77
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

344
344
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

196
196
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

286
286
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

87
87
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

579
579
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

340
340
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

350
350
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

561
561
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

308
308
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

166
166
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

525
525
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

747
747
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

93
93
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

287
287
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

260
260

Meer sportnieuws