'Openda krijgt droomtransfer: details recordaanbieding gelekt'

131
'Openda krijgt droomtransfer: details recordaanbieding gelekt'

Een aantal Rode Duivels hoopt deze zomer nog van club te veranderen. Dat is onder meer het geval voor Loïs Openda, die zijn sterke seizoen bij RC Lens wil verzilveren met een mooie transfer. En zijn gedroomde overgang naar RB Leipzig lijkt stilaan in de afrondende fase te geraken.

Openda heeft een puik eerste seizoen achter de rug bij Lens. Na een geslaagde huurbeurt aan het Nederlandse Vitesse, vertrok de 23-jarige spits vorige zomer definitief bij Club Brugge en waagde hij zich aan een avontuur bij de Noord-Franse club. Dat bleek een uitstekende keuze. Openda sloot zijn eerste seizoen in de Ligue 1 af met 21 doelpunten op de teller en hielp 'sang et or' zo aan een fraaie tweede plaats in de eindstand.

LEES OOK: Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Recordbedrag

Die knappe prestaties bleven ook elders niet onopgemerkt. Zo trekt RB Leipzig al een tijdje stevig aan de mouw van de Rode Duivel. De nummer drie uit het voorbije seizoen in de Bundesliga bracht in de voorbije weken al verschillende aanbiedingen uit bij Openda's huidige werkgever. Maar telkens werden de Duitsers vriendelijk bedankt voor hun bod. Nu zouden beide clubs echter toch tot een akkoord zijn gekomen.

Het toonaangevende L'Equipe meldde donderdagochtend nochtans dat er voorlopig geen doorbraak is gevonden. Maar inmiddels weet ook de Franse sportkrant dat Leipzig en Lens dan toch een overeenkomst hebben bereikt. De Duitsers zouden een vast bedrag van 43 miljoen euro neertellen, goed voor een clubrecord aan beide zijden. Daar kan nog eens tot 6 miljoen euro aan bonussen en variabelen bovenop komen.

Contract van vijf jaar

Daarnaast heeft Lens ook recht op een bepaald percentage bij een mogelijke doorverkoopsom. Tot slot werd ook een vriendschappelijk duel tussen beide clubs in het Stade Bollaert vastgelegd. Openda zou vrijdag zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kan hij een contract van vijf jaar tekenen.

Openda moet eerste spits worden bij de Duivels ...

Meest recent

'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

6
6
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

13
13
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

160
160
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

31
31
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

43
43
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

177
177
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

194
194
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

162
162
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

133
133
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

88
88
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

181
181
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

173
173
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

221
221
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

108
108
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

125
125
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

211
211
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

375
375
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

106
106
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

480
480
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

689
689
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

222
222

Meer sportnieuws