TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat slag, Mercier terug in JPL'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat slag, Mercier terug in JPL'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Transferalarm bij RSCA: "Zou hem daar direct weghalen"

Jupiler Pro League

Het lijkt er stilaan op dat Anderlecht eindelijk zijn nieuwe doelman gevonden heeft. Volgens de laatste berichten zou de komst van Noah Atubolu nu toch nabij zijn. De 21-jarige Duitse belofteninternational zou overgenomen worden van Freiburg, waar hij nog geen basisplaats wist af te dwingen. Daarmee zou er eindelijk een nieuwe nummer één gevonden zijn en staat de deur helemaal open voor een vertrek van Henrik Van Crombrugge naar KRC Genk.



Andere dossiers lopen echter nog steeds een pak minder vlot. Zo lijkt de transfer van Santiago Hezze stilaan weer van de baan, wegens een dispuut tussen de Argentijn en zijn club Huracan over een percentage van de transfersom waar Hezze recht op zou hebben. Daarom zou Anderlecht weer zijn pijlen willen richten op Rodrigo Zalazar, maar die lijkt op weg naar Braga. Ook de naam van Sergi Canos mag wellicht geschrapt worden. Brian Riemer had goede hoop op de komst van zijn oude poulain, maar die zou Anderlecht afwijzen omdat hij enkel naar Valencia wil.

Antwerp zal ongetwijfeld ook nog enkele transfers doen deze zomer. De voorbije weken doken geruchten op dat ze op de Bosuil Eden en Thorgan Hazard zouden willen binnenhalen. Dat wordt daar echter ontkend. Thorgan begon gewoon aan de voorbereiding bij Dortmund, terwijl voor Eden het meest waarschijnlijke scenario op dit moment lijkt dat hij op pensioen gaat.



Bij Club Brugge zien ze de kassa opnieuw rinkelen, want de transfer van Abakar Sylla is bijna rond. De Ivoriaanse verdediger heeft donderdag al het stageoord in Nederland verlaten om de laatste details te regelen met Strasbourg, waar hij vrijdag zijn medische testen zal afleggen. Club vangt maar liefst 20 miljoen euro voor zijn goudhaantje en dat bedrag kan met bonussen nog verder oplopen.

Vorig seizoen liet Yorbe Vertessen bij momenten mooie dingen zien bij Union, maar deze zomer keerde de Jonge Duivel terug naar PSV. Daar lijkt hij niet al te veel uitzicht te hebben op speelkansen gezien de enorme concurrentie in de aanval. Een nieuwe uitleenbeurt ziet PSV echter niet zitten, maar een definitieve transfer behoort wel tot de mogelijkheden. Er zou alvast interesse zijn van Belgische clubs, maar ook uit de Bundesliga.



Een andere speler die nog naar België kan terugkeren, is Xavier Mercier. De Franse spelmaker verruilde een jaar geleden OHL voor de Hongaarse topclub Ferencvaros, maar dat werd geen succes. Mercier zit er al op een zijspoor en RWDM zou hem nu naar de JPL willen terughalen. Daar zou Mercier herenigd worden met trainer Vincent Euvrard, die eerder al met hem werkte bij Cercle Brugge en OHL.

Buitenland

Het lijkt er alsmaar minder op dat de toekomst van Charles De Ketelaere bij AC Milan zal liggen. Een aantal clubs willen de Rode Duivel alvast uit zijn lijden verlossen. RB Leipzig en RC Lens zouden interesse tonen, maar vooral Aston Villa lijkt een concrete optie te kunnen worden. Trainer Unai Emery zou al contact opgenomen hebben met De Ketelaere en Villa zou een bod van 25 miljoen euro overwegen. Milan zou wel 30 miljoen vragen.

Voor Loïs Openda komt een transfer dan weer zeer dichtbij. Vanuit Duitsland werd zelfs al gemeld dat RB Leipzig akkoord zou zijn met RC Lens over de transfersom, al houden ze het er in Frankrijk op dat een akkoord wellicht donderdag uit de bus zal rollen. De genoemde transferbedragen schommelen rond de 45 miljoen euro, inclusief bonussen. Zodra de clubs eruit zijn, zal Openda naar Leipzig afreizen om zijn medische testen af te leggen en zijn handtekening te zetten.



Voor Brecht Dejaegere zit een verrassende overgang in de pijplijn. De ex-speler van AA Gent zou snel zijn handtekening zetten in de MLS, waar een contract voor hem klaarligt bij Charlotte FCVadis Odjidja heeft dan weer al een opmerkelijke transfer afgerond, want de ervaren middenvelder zette woensdag zijn handtekening onder een contract voor één seizoen met optie bij Hajduk Split.

FC Barcelona heeft zich woensdag ook geroerd op de transfermarkt, want het kondigde de transfer van Vitor Roque aan. Het 18-jarige Braziliaanse goudhaantje komt voor een slordige 40 miljoen euro plus 21 miljoen bonussen over van Athletico Paranaense en tekende een contract tot 2031. Hij zal wel pas binnen een jaar aansluiten bij Barça.



Er komt echter ook nog meer directe versterking aan. Vooral op het middenveld zoekt Barça nog vers bloed en daarvoor denken ze aan een spraakmakende terugkeer. Ze zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Thiago Alcantara, die voor een behoorlijk lage som zou kunnen vertrekken bij Liverpool. Daar zijn ze immers bezig aan een heuse verjongingskuur voor hun middenveld.

🔥 Wat iedereen nu leest

'Fans in shock: Anderlecht afgewezen door publiekslieveling'
'Fans in shock: Anderlecht afgewezen door publiekslieveling'
Het gaat plots grandioos mis bij Youri Mulder
Het gaat plots grandioos mis bij Youri Mulder

Moet De Ketelaere deze zomer vertrekken bij AC Milan?

Meest recent

'Onhoudbaar AC Milan klopt nu ook aan bij Anderlecht'

AC Milan beleefde vorig seizoen een enorm tegenvallend jaar en slaagde er zelfs niet in om een ...

0
0
'Zeer bizar transfergerucht over Dendoncker'

Voor een aantal landgenoten is het een vervelende zomer. Dat geldt bijvoorbeeld voor Leander ...

32
32
Courtois in shock na plotse beslissing van Real Madrid

Real Madrid schudt het doel even op: Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer één, ...

100
100
De Winter heeft absolute knaltransfer helemaal beet

Het is voor heel wat Rode Duivels een drukke transferzomer. Heel wat jonge landgenoten zetten deze ...

25
25
'Antwerp in spanning: update over miljoenentransfer'

Antwerp pakte vorig weekend zijn eerste zege van het seizoen, maar er is nog werk aan de winkel op ...

166
166
Club Brugge pakt uit met volgende nieuwe toptalent

Union mag vorig seizoen dan wel kampioen geworden zijn, maar globaal gezien blijft Club Brugge toch ...

432
432
David Beckham getroffen door hartverscheurende tragedie

De spanningen binnen de familie van David Beckham hebben een nieuw dieptepunt bereikt. Al maanden ...

67
67
Standard baalt enorm: aanvaller lange tijd out

Slecht nieuws voor Mircea Rednic en heel Standard. De Rouches moeten al vroeg op het seizoen een van ...

87
87
Transferalarm bij RSCA: "Zou hem daar direct weghalen"

Bij RSC Anderlecht lieten ze deze mercato toch al wat spelers vertrekken bij RSCA Futures. Gaat er ...

293
293
'Westerlo wint de jackpot: Frigan levert dit bedrag op'

Westerlo verkocht deze zomer al Jordan Bos voor 5 miljoen euro aan Feyenoord, maar verder bleef het ...

112
112
'Rangers in mineur: Belgische ster mist clash met Club'

Club Brugge speelt in de volgende voorronde van de Champions League tegen Rangers FC. De Schotten ...

285
285
Ron Jans lyrisch: "Buitenkans die niet speelde bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een steengoede jeugdwerking en de afgelopen jaren breken de eigen talenten vaak ...

110
110
Stunttransfer Club Brugge bij Union SG?

Club Brugge en Union SG deden de afgelopen jaren de nodige transferzaken. Volgt er mogelijk een ...

1180
1180
'Barça neemt schokkend besluit over Olmo'

FC Barcelona begint zaterdag aan zijn nieuwe seizoen met een trip naar Mallorca op de ...

148
148
'Miljoenentransfer lonkt alsnog voor Westerlo'

Westerlo verkocht deze zomer al Jordan Bos voor 5 miljoen euro aan Feyenoord, maar verder bleef het ...

74
74
'Absoluut rampscenario voor Club Brugge'

Club Brugge heeft ondanks een woelige zomer toch een vrij goede start genomen dit seizoen. Het pakte ...

608
608
VTM-sportanker gooit hoge ogen met spectaculair nieuws

Eén van de nieuwe, frisse gezichten op de VTM-sportredactie is ongetwijfeld Jonas Decleer. De ...

124
124
'Genk verrast iedereen met komst oude JPL-bekende'

KRC Genk heeft zijn start dit seizoen gemist, want na drie speeldagen telt het amper ...

393
393
Bizar tafereel: 2 Anderlecht-spelers mogen Moldavië niet in

Anderlecht moet donderdagavond tegen Sheriff Tiraspol de kwalificatie voor de play-offs van de ...

869
869
Club Brugge meldt belangrijk nieuws voor clash met Rangers

Club Brugge zwoegde zich dinsdagavond naar een 3-2-overwinning tegen Red Bull Salzburg, waarmee ze ...

606
606
'Club Brugge duwt door met volgende miljoenenbod'

Club Brugge heeft dinsdagavond een grote stap gezet richting kwalificatie voor de Champions League ...

535
535
'Anderlecht slikt enorme blessuredomper'

Anderlecht reist woensdag af naar Moldavië, waar het een dag later zijn terugwedstrijd afwerkt ...

469
469
Moris onthult dé reden voor vertrek bij Union

Union moest deze zomer alweer afscheid nemen van een pak sterkhouders, daar veranderden ook de ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Exit Verschaeren, stevige uithaal Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

662
662
'Transferstrijd om Trossard barst los: 3 clubs in de race'

Leandro Trossard is op weg naar de uitgang bij Arsenal. De aanvaller ligt goed bij de Londense fans, ...

162
162

Meer sportnieuws