TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat slag, Mercier terug in JPL'

824
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat slag, Mercier terug in JPL'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Jupiler Pro League

Het lijkt er stilaan op dat Anderlecht eindelijk zijn nieuwe doelman gevonden heeft. Volgens de laatste berichten zou de komst van Noah Atubolu nu toch nabij zijn. De 21-jarige Duitse belofteninternational zou overgenomen worden van Freiburg, waar hij nog geen basisplaats wist af te dwingen. Daarmee zou er eindelijk een nieuwe nummer één gevonden zijn en staat de deur helemaal open voor een vertrek van Henrik Van Crombrugge naar KRC Genk.



Andere dossiers lopen echter nog steeds een pak minder vlot. Zo lijkt de transfer van Santiago Hezze stilaan weer van de baan, wegens een dispuut tussen de Argentijn en zijn club Huracan over een percentage van de transfersom waar Hezze recht op zou hebben. Daarom zou Anderlecht weer zijn pijlen willen richten op Rodrigo Zalazar, maar die lijkt op weg naar Braga. Ook de naam van Sergi Canos mag wellicht geschrapt worden. Brian Riemer had goede hoop op de komst van zijn oude poulain, maar die zou Anderlecht afwijzen omdat hij enkel naar Valencia wil.

Antwerp zal ongetwijfeld ook nog enkele transfers doen deze zomer. De voorbije weken doken geruchten op dat ze op de Bosuil Eden en Thorgan Hazard zouden willen binnenhalen. Dat wordt daar echter ontkend. Thorgan begon gewoon aan de voorbereiding bij Dortmund, terwijl voor Eden het meest waarschijnlijke scenario op dit moment lijkt dat hij op pensioen gaat.



Bij Club Brugge zien ze de kassa opnieuw rinkelen, want de transfer van Abakar Sylla is bijna rond. De Ivoriaanse verdediger heeft donderdag al het stageoord in Nederland verlaten om de laatste details te regelen met Strasbourg, waar hij vrijdag zijn medische testen zal afleggen. Club vangt maar liefst 20 miljoen euro voor zijn goudhaantje en dat bedrag kan met bonussen nog verder oplopen.

Vorig seizoen liet Yorbe Vertessen bij momenten mooie dingen zien bij Union, maar deze zomer keerde de Jonge Duivel terug naar PSV. Daar lijkt hij niet al te veel uitzicht te hebben op speelkansen gezien de enorme concurrentie in de aanval. Een nieuwe uitleenbeurt ziet PSV echter niet zitten, maar een definitieve transfer behoort wel tot de mogelijkheden. Er zou alvast interesse zijn van Belgische clubs, maar ook uit de Bundesliga.



Een andere speler die nog naar België kan terugkeren, is Xavier Mercier. De Franse spelmaker verruilde een jaar geleden OHL voor de Hongaarse topclub Ferencvaros, maar dat werd geen succes. Mercier zit er al op een zijspoor en RWDM zou hem nu naar de JPL willen terughalen. Daar zou Mercier herenigd worden met trainer Vincent Euvrard, die eerder al met hem werkte bij Cercle Brugge en OHL.

Buitenland

Het lijkt er alsmaar minder op dat de toekomst van Charles De Ketelaere bij AC Milan zal liggen. Een aantal clubs willen de Rode Duivel alvast uit zijn lijden verlossen. RB Leipzig en RC Lens zouden interesse tonen, maar vooral Aston Villa lijkt een concrete optie te kunnen worden. Trainer Unai Emery zou al contact opgenomen hebben met De Ketelaere en Villa zou een bod van 25 miljoen euro overwegen. Milan zou wel 30 miljoen vragen.

Voor Loïs Openda komt een transfer dan weer zeer dichtbij. Vanuit Duitsland werd zelfs al gemeld dat RB Leipzig akkoord zou zijn met RC Lens over de transfersom, al houden ze het er in Frankrijk op dat een akkoord wellicht donderdag uit de bus zal rollen. De genoemde transferbedragen schommelen rond de 45 miljoen euro, inclusief bonussen. Zodra de clubs eruit zijn, zal Openda naar Leipzig afreizen om zijn medische testen af te leggen en zijn handtekening te zetten.



Voor Brecht Dejaegere zit een verrassende overgang in de pijplijn. De ex-speler van AA Gent zou snel zijn handtekening zetten in de MLS, waar een contract voor hem klaarligt bij Charlotte FC. Vadis Odjidja heeft dan weer al een opmerkelijke transfer afgerond, want de ervaren middenvelder zette woensdag zijn handtekening onder een contract voor één seizoen met optie bij Hajduk Split.

FC Barcelona heeft zich woensdag ook geroerd op de transfermarkt, want het kondigde de transfer van Vitor Roque aan. Het 18-jarige Braziliaanse goudhaantje komt voor een slordige 40 miljoen euro plus 21 miljoen bonussen over van Athletico Paranaense en tekende een contract tot 2031. Hij zal wel pas binnen een jaar aansluiten bij Barça.



Er komt echter ook nog meer directe versterking aan. Vooral op het middenveld zoekt Barça nog vers bloed en daarvoor denken ze aan een spraakmakende terugkeer. Ze zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Thiago Alcantara, die voor een behoorlijk lage som zou kunnen vertrekken bij Liverpool. Daar zijn ze immers bezig aan een heuse verjongingskuur voor hun middenveld.

Moet De Ketelaere deze zomer vertrekken bij AC Milan?

Meest recent

Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

52
52
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

67
67
"Kwestie van tijd" - Van Bommel stelt straffe ambitie

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

316
316
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

138
138
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

24
24
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

241
241
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

83
83
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

67
67
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

60
60
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

31
31
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

184
184
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

51
51
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

43
43
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

134
134
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

85
85
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

66
66
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

36
36
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

116
116
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

72
72
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

66
66
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

84
84
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

147
147
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

55
55
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

168
168
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

63
63

Meer sportnieuws