Saudi's niet te stoppen: Serie A-ster zwicht voor miljoenen

door
Saudi's niet te stoppen: Serie A-ster zwicht voor miljoenen

Saudi-Arabië is meer dan ooit het nieuwe eldorado in de voetbalwereld geworden. En de Saudi's beperken zich niet tot het vastleggen van sterspelers die bijna op hun retour zijn. Met Sergej Milinkovic-Savic werd woensdag immers één van de sterren uit de Serie A gestrikt.

Met het aantrekken van verschillende topvoetballers doet Saudi-Arabië aan een vorm van sportwashing: een goed imago opbouwen via de sport in de hoop dat dit een positieve invloed heeft op de reputatie van het hele land. Dat moet onder meer het toerisme ten goede komen. Cristiano Ronaldo plaveide afgelopen winter alvast de weg. Zijn voorbeeld werd deze zomer gevolgd door onder meer Karim Benzema en N'Golo Kanté.

Van Genk naar Serie A-ster

En ook de volgende topaanwinst is inmiddels een feit. Woensdag werd immers bevestigd dat Milinkovic-Savic de overstap naar de golfstaat maakt. Nadat hij in eigen land indruk had gemaakt, belandde de Servische middenvelder in de zomer van 2014 bij KRC Genk. Zijn Limburgse passage zou evenwel slechts één jaartje duren: SS Lazio betaalde immers de nodige miljoenen om hem naar Italië te lokken. En in Rome groeide Milinkovic-Savic uit tot één van de smaakmakers in de Serie A.

Koulibaly en Néves

Quasi elke mercato werd de middenvelder dan ook gelinkt aan een overstap naar één van de grote clubs uit Europa, maar telkens bleef een doorbraak uit. Op zijn 28ste gooit de Servische international het echter over een andere boeg. Zo zwichtte ook hij voor de Saudische miljoenen. Milinkovic-Savic tekende immers een contract bij Al-Hilal. Daar wordt hij ploegmaat van nog een andere ex-Genkie: Kalidou Koulibaly, die werd overgenomen van Chelsea FC. Ook de Portugese international Ruben Néves ging deze zomer bij Al-Hilal aan de slag.

Gaat u de Saudische competitie nu meer volgen met al deze sterren?

Meest recent

STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

8
8
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

5
5
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

49
49
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

67
67
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

109
109
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

351
351
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

76
76
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

356
356
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

111
111
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

175
175
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

134
134
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

17
17
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

122
122
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

324
324
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

133
133
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

580
580
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

188
188
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

217
217
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

237
237
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

134
134
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

361
361
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

210
210
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

273
273
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

385
385
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

262
262

Meer sportnieuws