Saudi's niet te stoppen: Serie A-ster zwicht voor miljoenen

door
Saudi's niet te stoppen: Serie A-ster zwicht voor miljoenen

Saudi-Arabië is meer dan ooit het nieuwe eldorado in de voetbalwereld geworden. En de Saudi's beperken zich niet tot het vastleggen van sterspelers die bijna op hun retour zijn. Met Sergej Milinkovic-Savic werd woensdag immers één van de sterren uit de Serie A gestrikt.

Met het aantrekken van verschillende topvoetballers doet Saudi-Arabië aan een vorm van sportwashing: een goed imago opbouwen via de sport in de hoop dat dit een positieve invloed heeft op de reputatie van het hele land. Dat moet onder meer het toerisme ten goede komen. Cristiano Ronaldo plaveide afgelopen winter alvast de weg. Zijn voorbeeld werd deze zomer gevolgd door onder meer Karim Benzema en N'Golo Kanté.

Van Genk naar Serie A-ster

En ook de volgende topaanwinst is inmiddels een feit. Woensdag werd immers bevestigd dat Milinkovic-Savic de overstap naar de golfstaat maakt. Nadat hij in eigen land indruk had gemaakt, belandde de Servische middenvelder in de zomer van 2014 bij KRC Genk. Zijn Limburgse passage zou evenwel slechts één jaartje duren: SS Lazio betaalde immers de nodige miljoenen om hem naar Italië te lokken. En in Rome groeide Milinkovic-Savic uit tot één van de smaakmakers in de Serie A.

Koulibaly en Néves

Quasi elke mercato werd de middenvelder dan ook gelinkt aan een overstap naar één van de grote clubs uit Europa, maar telkens bleef een doorbraak uit. Op zijn 28ste gooit de Servische international het echter over een andere boeg. Zo zwichtte ook hij voor de Saudische miljoenen. Milinkovic-Savic tekende immers een contract bij Al-Hilal. Daar wordt hij ploegmaat van nog een andere ex-Genkie: Kalidou Koulibaly, die werd overgenomen van Chelsea FC. Ook de Portugese international Ruben Néves ging deze zomer bij Al-Hilal aan de slag.

Gaat u de Saudische competitie nu meer volgen met al deze sterren?

Meest recent

Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

64
64
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

104
104
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

121
121
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

141
141
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

121
121
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

235
235
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

167
167
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

226
226
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

65
65
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

179
179
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

423
423
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

384
384
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

119
119
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

123
123
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

378
378
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

285
285
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

118
118
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

295
295
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

30
30
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

136
136
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

574
574
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

143
143
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

264
264
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

107
107

Meer sportnieuws