Saudi's niet te stoppen: Serie A-ster zwicht voor miljoenen

356 stemmen
Saudi's niet te stoppen: Serie A-ster zwicht voor miljoenen

Saudi-Arabië is meer dan ooit het nieuwe eldorado in de voetbalwereld geworden. En de Saudi's beperken zich niet tot het vastleggen van sterspelers die bijna op hun retour zijn. Met Sergej Milinkovic-Savic werd woensdag immers één van de sterren uit de Serie A gestrikt.

Met het aantrekken van verschillende topvoetballers doet Saudi-Arabië aan een vorm van sportwashing: een goed imago opbouwen via de sport in de hoop dat dit een positieve invloed heeft op de reputatie van het hele land. Dat moet onder meer het toerisme ten goede komen. Cristiano Ronaldo plaveide afgelopen winter alvast de weg. Zijn voorbeeld werd deze zomer gevolgd door onder meer Karim Benzema en N'Golo Kanté.

LEES OOK: Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Van Genk naar Serie A-ster

En ook de volgende topaanwinst is inmiddels een feit. Woensdag werd immers bevestigd dat Milinkovic-Savic de overstap naar de golfstaat maakt. Nadat hij in eigen land indruk had gemaakt, belandde de Servische middenvelder in de zomer van 2014 bij KRC Genk. Zijn Limburgse passage zou evenwel slechts één jaartje duren: SS Lazio betaalde immers de nodige miljoenen om hem naar Italië te lokken. En in Rome groeide Milinkovic-Savic uit tot één van de smaakmakers in de Serie A.

Koulibaly en Néves

Quasi elke mercato werd de middenvelder dan ook gelinkt aan een overstap naar één van de grote clubs uit Europa, maar telkens bleef een doorbraak uit. Op zijn 28ste gooit de Servische international het echter over een andere boeg. Zo zwichtte ook hij voor de Saudische miljoenen. Milinkovic-Savic tekende immers een contract bij Al-Hilal. Daar wordt hij ploegmaat van nog een andere ex-Genkie: Kalidou Koulibaly, die werd overgenomen van Chelsea FC. Ook de Portugese international Ruben Néves ging deze zomer bij Al-Hilal aan de slag.

Gaat u de Saudische competitie nu meer volgen met al deze sterren?

Meest recent

"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

30
30
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

55
55
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

43
43
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

125
125
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

111
111
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

347
347
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

439
439
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

246
246
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

436
436
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

428
428
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

564
564
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

245
245
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

80
80
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

242
242
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

298
298
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

145
145
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

391
391
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

160
160
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

243
243
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

658
658
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

123
123
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

326
326
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

210
210
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

175
175

Meer sportnieuws