Saudi's niet te stoppen: Serie A-ster zwicht voor miljoenen

356 stemmen
Saudi's niet te stoppen: Serie A-ster zwicht voor miljoenen

Saudi-Arabië is meer dan ooit het nieuwe eldorado in de voetbalwereld geworden. En de Saudi's beperken zich niet tot het vastleggen van sterspelers die bijna op hun retour zijn. Met Sergej Milinkovic-Savic werd woensdag immers één van de sterren uit de Serie A gestrikt.

Met het aantrekken van verschillende topvoetballers doet Saudi-Arabië aan een vorm van sportwashing: een goed imago opbouwen via de sport in de hoop dat dit een positieve invloed heeft op de reputatie van het hele land. Dat moet onder meer het toerisme ten goede komen. Cristiano Ronaldo plaveide afgelopen winter alvast de weg. Zijn voorbeeld werd deze zomer gevolgd door onder meer Karim Benzema en N'Golo Kanté.

Van Genk naar Serie A-ster

En ook de volgende topaanwinst is inmiddels een feit. Woensdag werd immers bevestigd dat Milinkovic-Savic de overstap naar de golfstaat maakt. Nadat hij in eigen land indruk had gemaakt, belandde de Servische middenvelder in de zomer van 2014 bij KRC Genk. Zijn Limburgse passage zou evenwel slechts één jaartje duren: SS Lazio betaalde immers de nodige miljoenen om hem naar Italië te lokken. En in Rome groeide Milinkovic-Savic uit tot één van de smaakmakers in de Serie A.

Koulibaly en Néves

Quasi elke mercato werd de middenvelder dan ook gelinkt aan een overstap naar één van de grote clubs uit Europa, maar telkens bleef een doorbraak uit. Op zijn 28ste gooit de Servische international het echter over een andere boeg. Zo zwichtte ook hij voor de Saudische miljoenen. Milinkovic-Savic tekende immers een contract bij Al-Hilal. Daar wordt hij ploegmaat van nog een andere ex-Genkie: Kalidou Koulibaly, die werd overgenomen van Chelsea FC. Ook de Portugese international Ruben Néves ging deze zomer bij Al-Hilal aan de slag.

Gaat u de Saudische competitie nu meer volgen met al deze sterren?

Meest recent

Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

0
0
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

147
147
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

93
93
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

68
68
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

64
64
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

32
32
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

68
68
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

58
58
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

34
34
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

159
159
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

187
187
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

114
114
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

68
68
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

631
631
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

454
454
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

223
223
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

288
288
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

89
89
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

72
72
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

332
332
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

783
783
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

176
176
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

532
532
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

252
252

Meer sportnieuws