Anderlecht vreest groot probleem met ‘zoutzak’ Dolberg

door
Anderlecht vreest groot probleem met ‘zoutzak’ Dolberg

Een gevoel van comfort en genegenheid was ongetwijfeld een van de belangrijkste factoren in de beslissing van Kasper Dolberg om voor Anderlecht te kiezen. Gedurende zijn carrière heeft hij laten zien dat hij het beste presteert in een veilige omgeving en bij een club die sterk in hem gelooft. Anderlecht biedt Dolberg precies zo'n veilige en vertrouwde omgeving, waar hij veel vertrouwen en steun krijgt van de Deense connectie binnen de club. Zijn komst wordt dan ook beschouwd als een droomtransfer. Niettemin blijft het afwachten hoe Dolberg zich zal manifesteren in het Lotto Park. De spits toont maar bitter weinig emotie tijdens wedstrijden, wat hem in het verleden al de nodige kritiek heeft opgeleverd. Johan Derksen heeft Dolberg omschreven als een 'zoutzak', terwijl Het Parool hem zelfs beschreef als een 'Deens ijskonijn' dat zo onderkoeld was dat het komisch werd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

Anderlecht legt Dolberg in de watten

Na wekenlange onderhandelingen hebben Anderlecht en OGC Nice eindelijk overeenstemming bereikt over de transfer van Kasper Dolberg. De Deense spits verhuist voor een bedrag van vijf miljoen euro naar Brussel, een bedrag dat nog kan oplopen door bonussen. Anderlecht is alvast erg opgetogen met de komst van Dolberg en hoopt dat ze zijn volledige potentieel kunnen benutten. Met zijn honger en ambitie is de 25-jarige Dolberg vastberaden om samen met Anderlecht de volgende stap te zetten. Voor Dolberg was de keuze om naar het Lotto Park te verhuizen dan ook niet moeilijk.

Kasper Dolberg kent Anderlecht al lang en hij had direct het gevoel dat hij goed bij het project en de speelstijl van de club zou passen. Hij heeft uitgebreide gesprekken gevoerd met Jesper Fredberg en Brian Riemer, en hij heeft veel vertrouwen in het project van de club. “Ik wilde hoe dan ook naar een club waar ik me comfortabel voelde en waar ik het gevoel heb dat er iets te winnen valt. Daarom ben ik hier”, zei de spits op Mauve TV. Het gevoel van comfort was ongetwijfeld een van de belangrijkste redenen waarom Dolberg voor Anderlecht heeft gekozen. In zijn carrière is gebleken dat hij het beste presteert in een veilige omgeving en bij een club die sterk in hem gelooft.



Tot dusver heeft de carrière van Kasper Dolberg meer teleurstellingen dan hoogtepunten gekend, en op 25-jarige leeftijd staat hij voor een cruciale periode waarin hij zich opnieuw moet bewijzen. Het is van groot belang dat hij bij Anderlecht weer helemaal in vorm raakt en sterke prestaties levert, zodat hij het stigma van een ‘one-hit wonder’ kan doorbreken. Anderlecht biedt Dolberg in ieder geval een veilige en vertrouwde omgeving, waar hij veel geloof en steun krijgt van de Deense connectie binnen de club, bestaande uit Jesper Fredberg, Mikkel Hemmersam en Brian Riemer. Het drietal beschouwt Dolberg nu al als een droomtransfer voor Anderlecht.

Dolberg heeft alles wat een aanvaller moet hebben

Op voetbaltechnisch gebied is Kasper Dolberg ongetwijfeld een geweldige aanwinst voor Anderlecht. In Nederland zijn er op technisch vlak parallellen getrokken met Marco van Basten en Dennis Bergkamp, terwijl Marca het hoogbegaafde supertalent beschreef als 'de nieuwe Ibrahimovic'. Dolberg kan uitblinken met sublieme individuele acties, heeft een vrijwel perfecte techniek, een uitstekende balaanname en een loepzuiver schot. Daarnaast is hij intelligent, balvast en nuchter. “Hij is fysiek sterk en heeft veel diepgang. Een meester in de afwerking”, aldus Simon Kjaer over zijn landgenoot. “Hij heeft alles wat een aanvaller moet hebben.”

Emotieloze ‘zoutzak’ Dolberg

Ondanks zijn gracieuze bewegingen op het voetbalveld, toont Kasper Dolberg maar bitter weinig emotie tijdens wedstrijden, wat hem in het verleden al de nodige kritiek heeft opgeleverd. Sport/Voetbalmagazine schreef bijvoorbeeld: “Niemand heeft zo'n pokerface als Kasper Dolberg.” Johan Derksen ging zelfs nog verder en beweerde dat Dolberg geen enkele emotie heeft. “Na het scoren loopt hij als een zoutzak naar de middenstip met een houding van 'Ja, wat kan het me schelen', in plaats van blij te zijn!” zei de analist in Veronica Inside. Het Parool beschreef Dolberg zelfs als een Deens ijskonijn dat zo onderkoeld was dat het komisch werd.


Zelfs kritiek van ploegmaats

Volgens Kenneth Perez heeft het stoïcijnse karakter van Dolberg iets moois, maar tijdens zijn tijd bij Ajax bleek het extreem introverte aspect ook een serieus nadeel te zijn. De analist vond het moeilijk om Dolberg te doorgronden en Ajax heeft destijds veel tijd en moeite gestoken in het begrijpen van hem. “Maar uiteindelijk zul je het zelf moeten doen in de top”, voegde hij eraan toe. Ook sommige ploegmaats hebben moeite met het aparte karakter van Dolberg. Dante Bonfim sprak scherp over Dolberg in een interview met Nice-Matin. De Braziliaan zei dat Dolberg het arsenaal heeft van een geweldige spits en dat hij, gezien al zijn kwaliteiten, niet bij OGC Nice zou moeten spelen. “Maar hij moet meer laten zien in zijn lichaamstaal. Voor hemzelf, voor ons en voor de tegenstanders,” zei de aanvoerder van Nice in april. “Ik heb hem al recht in zijn gezicht gezegd wat ik ervan vind, dus ik heb er geen moeite mee om te zeggen dat we meer van hem verwachten.”

Zal Dolberg knallen bij Anderlecht?

Meest recent

'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

0
0
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

9
9
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

50
50
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

52
52
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

138
138
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

768
768
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

46
46
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

159
159
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

227
227
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

57
57
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

150
150
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

297
297
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

68
68
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

174
174
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

92
92
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

575
575
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

345
345
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

289
289
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

314
314
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

591
591
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

64
64
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

184
184
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

100
100
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

609
609

Meer sportnieuws