TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Club, Genk wil ex-topspitsen JPL'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Club, Genk wil ex-topspitsen JPL'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Lukaku gaat "als een gek" tekeer: "Dat was de prikkel"

Jupiler Pro League

Club Brugge rondde de uitgaande transfer van Noa Lang definitief af. De Nederlandse aanvaller trekt zoals verwacht naar PSV Eindhoven. Zijn transfersom zou zo'n 12.5 miljoen euro bedragen, bonussen niet meegerekend. Ook Abakar Sylla trekt mogelijk andere oorden op. Zo meldt Footmercato dat RC Strasbourg concreet is voor de Ivoriaanse verdediger. Al zullen de Fransen diep in de buidel moeten tasten. Zo mikken de Bruggelingen op een slordige 20 miljoen euro voor Sylla.

KRC Genk is op zoek naar een nieuwe spits en houdt volgens Het Belang van Limburg de situatie van Paul Onuachu in de gaten. Al zal dat wellicht enkel via een uitleenbeurt kunnen. De aanvaller van Southampton is wellicht te duur en Genk beseft dat het terughalen van Onuachu bijzonder moeilijk zal worden, daarom verkennen ze ook andere pistes. Eén daarvan is die van Shamar Nicholson. De oud-spits van Charleroi speelt momenteel bij Spartak Moskou, maar zou daar willen vertrekken.

RSC Anderlecht zou volgens L'Equipe interesse hebben in Rassoul Ndiaye. Dat is een 21-jarige defensieve middenvelder die een vaste waarde is bij de Franse tweedeklasser Sochaux. De speler wil graag een stap hogerop zetten en ploegen als Watford, FC Nantes, Stade Brest en Le Havre worden ook genoemd. Ndiaye kan mogelijk wel eens een buitenkansje zijn voor Anderlecht, want Sochaux zou bereid zijn om de speler voor 1,5 miljoen euro te laten gaan.

Samuel Oum Gouet heeft geen toekomst meer bij KV Mechelen en de Maneblussers willen maar al te graag af van de defensieve middenvelder. Er is ondertussen de nodige interesse in de Kameroener. Vanuit België zien SK Beveren en KV Kortrijk de komst van de speler wel zitten. In het buitenland hebben Rapid Wenen (Oostenrijk) en FC Astana (Kazachstan) hun oog laten vallen op Gouet.

Jaarlijks trekken heel wat Belgische talenten naar Nederland om daar meer aan spelen toe te komen. Dat is ook het geval voor Maarten Swerts. De 19-jarige middenvelder heeft KRC Genk verlaten en bij FC Eindhoven getekend. Dat maakte de Nederlandse club officieel bekend.

Buitenland

Romelu Lukaku heeft zijn zinnen gezet op een definitieve transfer naar Internazionale, maar de Italianen kunnen maar geen akkoord vinden met Chelsea FC. Inter wil voorlopig tot 30 miljoen euro plus bonussen gaan, maar de Blues willen 45 miljoen euro voor de spits voor wie ze zelf nog 115 miljoen euro hebben betaald. Het laatste bod van Inter werd dus ook geweigerd, zo meldt The Athletic. Afwachten of het weldra alsnog tot een doorbraak komt.

PSG hoopt deze zomer om Neymar Jr. en zijn zware salaris kwijt te spelen. Volgens Relevo is er echter een opvallende oplossing in de maak. De Amerikaanse MLS zou namelijk al gesprekken aangeknoopt hebben met de entourage van Neymar. In de Verenigde Staten hebben ze de smaak duidelijk te pakken na de komst van Lionel Messi en ze hopen dat die transfer ook Neymar kan helpen verleiden om de MLS nu al als een valabele optie te zien.

FC Barcelona zou dichtbij de komst van een nieuwe middenvelder staan. Naar verluidt is het vizier nu immers gericht op Oriol Romeu. Het voormalige jeugdproduct van de Catalanen zou voor zo'n 4 miljoen euro weg mogen bij Girona CF en vormt daardoor een interessante piste. Bij SPORT is men zelfs overtuigd dat Romeu weldra terugkeert naar Camp Nou.

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

'Sunderland wil nieuwe miljoenenslag slaan bij Club Brugge'

Na negen speeldagen telt de Premier League de nodige verrassingen en daar is Sunderland ...

72
72
'Grote opluchting na nieuwe ontwikkeling DAZN-soap'

Het is de laatste weken bibberen voor de Pro League en de Belgische profclubs door de ontwikkelingen ...

113
113
Geweldige dag voor deze Standard-man: "Zo gelukkig"

Standard kreeg een week geleden nog een pandoering, maar kan intussen weer lachen. Het stootte ...

21
21
Standard lonkt naar top zes na zege in Waalse kraker

Standard kreeg vorige week nog een pandoering van AA Gent, maar heeft die vakkundig doorgespoeld. De ...

59
59
'Bakayoko sluit opmerkelijke transferdeal met Leipzig'

Onder Domenico Tedesco was hij een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar sinds de ...

34
34
Doelpuntenfestijn op Lisp, Lokeren baalt alweer

Op Halloweenavond werd er stevig gebibberd in de Challenger Pro League. In een zinderend ...

35
35
Antwerp nog in Play-Off I? Wils is duidelijk

Antwerp slaagde er deze week eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen door in de beker Eupen ...

47
47
Volgende Belgische topcoach? Martens pakt fraaie prijs

De voorbije jaren lijkt er een nieuwe generatie Belgische trainers op te staan. Vincent Kompany ...

31
31
Baro doet Gent-fans straffe belofte bij verjaardagsfeest

AA Gent vierde de voorbije dagen al uitgebreid zijn 125ste verjaardag en dat deed het ook in stijl. ...

95
95
Standard weer kampioen: François stelt deadline

Standard nam in de zomer een frisse start, met een nieuwe eigenaar en een nieuw organigram. CEO ...

145
145
'Vedette bezorgt Pocognoli enorme opdoffer'

Sébastien Pocognoli kende een moeizame start bij AS Monaco met gelijke spelen in zijn eerste ...

68
68
Nieuwe procedureslag: datum voor klacht Standard-Antwerp

Het is intussen twee weken geleden dat de partij tussen Standard en Antwerp ontaardde. De partij ...

103
103
Fans Westerlo zijn woedend en eisen reactie

KVC Westerlo verloor met 3-2 van Beerschot en is de enige eersteklasser die werd uitgeschakeld in de ...

49
49
Hasi komt met pijnlijke verklaring over zomeraanwinst

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Olivier Renard maakte daarin geen geweldige ...

192
192
VRT velt verrassend oordeel na veroordeling Ruben Van Gucht

Sportanker Ruben Van Gucht kwam deze week opnieuw in het nieuws, maar niet omwille van een ...

257
257
Smaakmakers Anderlecht en Standard laten Duivels links liggen

Congo kijkt heel erg naar België voor het selecteren van spelers voor de nationale ploeg. Twee ...

205
205
DAZN voert druk op: donkere wolken boven Pro League

Het conflict tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen beroeren. De situatie dreigt stilaan ...

268
268
Extra troef voor Anderlecht: Hasi dumpt vaste titularis

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar zaterdag KV Mechelen op bezoek komt. Nu ...

171
171
Emotionele stap Racing Genk gaat door merg en been

In de Cegeka Arena is niet elke muur bedoeld om te juichen. Er is er ook één die stil ...

110
110
Wat een transformatie: De Ketelaere laat Italië ontploffen

Bij Atalanta knettert het — coach Jurić tikt publiekslieveling Carnesecchi publiekelijk op de ...

457
457
Wils verschaft update uit bomvolle ziekenboeg Antwerp

Antwerp spoelde de schamele twee op 21 door met een deugddoende kwalificatie voor de achtste finale ...

57
57
Hayen glundert: gigantische opsteker voor Club Brugge

In de 1/16 finale van de Croky Cup deed Club Brugge wat het moest doen tegen derdenationaler ...

372
372
Croky Cup: speeldata achtste finales bekendgemaakt

De afgelopen dagen werden de 1/16 finale van de Croky Cup afgerond, waarna meteen ook de loting voor ...

88
88
Conflict met DAZN escaleert: Pro League in alle staten

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 13 op het programma. Voorlopig zijn de ...

327
327
Marc Coucke in complete shock: Keiharde uithaal zindert na

Marc Coucke, de kleurrijke ondernemer en eigenaar van RSC Anderlecht, beleeft momenteel een periode ...

235
235

Meer sportnieuws