‘Spanning’ tussen Fredberg en Riemer door miljoenendeal

646 stemmen
‘Spanning’ tussen Fredberg en Riemer door miljoenendeal

Jesper Fredberg heeft meer dan 9 miljoen euro gebudgetteerd voor de transfers van Kasper Dolberg (OGC Nice) en Santiago Hezze (CA Huracán), terwijl de CEO Sports ook nog 4 miljoen euro reserveert voor de vermoedelijke komst van Rodrigo Zalazar (Schalke 04). De Uruguayaanse nummer tien heeft een profiel dat uitstekend past bij de visie en de filosofie van het instituut Anderlecht, maar veel minder bij de conditionele en fysieke vereisten van Brian Riemer. De Deense coach streeft naar een constante hoge pressing op de helft van de tegenstander en verwacht dat zijn spelers voortdurend blijven rennen. Zalazar lijkt niet precies het type speler te zijn dat aan deze eisen voldoet. Sterker nog, bij Schalke 04 speelde hij zelden een volledige wedstrijd uit en werd hij doorgaans vroegtijdig vervangen. Volgens de Westdeutsche Allgemeine Zeitung is het gebrek aan uithoudingsvermogen zelfs een van de belangrijkste redenen waarom Zalazar niet volledig kan overtuigen bij Schalke.

LEES OOK: 'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

4 miljoen voor ‘nieuwe’ Verschaeren

Eind maart verkeerde Yari Verschaeren in absolute topvorm, totdat hij zijn kruisbanden scheurde tijdens de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. De getalenteerde nummer tien van Anderlecht werd kort daarna succesvol geopereerd aan zijn knie, waarna een langdurige revalidatieperiode kon beginnen. Verwacht wordt dat Verschaeren pas begin 2024 weer op het veld zal verschijnen, en zelfs dan is het onzeker of hij zijn oude niveau zal kunnen bereiken. Afgelopen seizoen was de 21-jarige vrijwel de enige speler die voor creativiteit kon zorgen en in zijn eentje het verschil kon maken bij Anderlecht. Daarom is het absoluut noodzakelijk voor Sporting om tijdens de zomermercato op zoek te gaan naar een creatieve aanvallende middenvelder die Yari Verschaeren (tijdelijk) kan doen vergeten. Jesper Fredberg heeft die boodschap goed begrepen want volgens BILD heeft hij zijn oog laten vallen op Rodrigo Zalazar, een Uruguayaanse nummer tien van Schalke 04. Door de degradatie van Die Königsblauen naar de 2. Bundesliga wil Zalazar een nieuwe uitdaging aangaan en volgens de Duitse krant is de paars-witte interesse “verregaand” te noemen. Fredberg zou al een eerste bod uitgebracht hebben bij Schalke en de vermoedelijke transferprijs zou zo’n 4 miljoen euro moeten bedragen.

Sterretje, publiekslieveling en balkunstenaar

Anderlecht zou daarmee Torino en Villarreal te snel af zijn, net als een hele resem Braziliaanse topclubs. Rodrigo Zalazar heeft een profiel dat uitstekend past bij de visie en de filosofie van het instituut Anderlecht. Hij is een echte nummer tien met snelle reacties en een groot voetballend vermogen. “Ik hou ervan om de bal te hebben, te dribbelen, één-op-één te gaan, en de laatste pass te versturen”, zei hij eerder dit jaar zelf over zijn kwaliteiten. Timo Schultz had Zalazar onder zijn hoede als coach van FC St.Pauli en de trainer omschreef hem als een sterretje. “Hij is het sterretje, eentje die elk team kan gebruiken.”



Rodrigo Zalazar kan werkelijk schitteren met verbluffende en attractieve acties, vaak op een verwoestend tempo, en met een overvloed aan schijnbewegingen en trucjes. “Hij hangt overal rond. Hij heeft een onstuitbare wil, een zeer goede techniek en een hoge dynamiek”, zei Timo Schultz. Zalazar heeft zichzelf bij Schalke 04 ontpopt tot een geliefde speler bij het publiek, mede dankzij zijn beslissende doelpunt vorig seizoen dat de club terugbracht naar de Bundesliga. Maar zijn populariteit komt ook voort uit zijn verbondenheid met de club, zijn emotionele en intensieve spel, en zijn uitstekende relatie met de fans.

Fredberg laat miljoenen rollen

Rodrigo Zalazar kreeg vorig seizoen weinig speeltijd bij Schalke 04 en hij behoort tot de spelers die zwaar gefrustreerd zijn door het gebrek aan kansen. Als er een passend bod komt waar alle partijen tevreden mee zijn, zoals de aanbieding die nu op tafel ligt van Anderlecht, is de kans zeer groot dat Zalazar de club zal verlaten. 5 miljoen euro is en blijft echter een aanzienlijk bedrag en een grote investering voor Anderlecht, vooral omdat Jesper Fredberg nog meer dan 9 miljoen euro heeft gereserveerd voor de aankoop van spelers zoals Santiago Hezze (CA Huracán, 4 miljoen euro) en Kasper Dolberg (OGC Nice, meer dan 5 miljoen euro).

Rodrigo Zalazar kreeg afgelopen seizoen weinig speeltijd bij Schalke 04, en dit kan worden toegeschreven aan verschillende factoren. Er wordt gezegd dat de Zuid-Amerikaan een temperamentvol karakter heeft, wat er soms toe leidt dat hij op het veld (te) veel door emoties wordt geleid en daarom zijn defensieve taken verwaarloost. Bovendien blijkt hij niet voldoende beslissend te zijn voor het team, zoals blijkt uit zijn magere statistieken. Volgens de Westdeutsche Allgemeine Zeitung voldoet de Uruguayaan vooral op het gebied van uithoudingsvermogen niet aan de vereisten van de club. Dit verklaart waarom hij vorig seizoen slechts in 2 van de 17 basisplaatsen de volledige wedstrijd heeft gespeeld en meestal vroeg in de tweede helft werd gewisseld.



Het is zelfs niet ongebruikelijk dat zijn vervangingen plaatsvonden tussen de 50e en 60e minuut. Aan de andere kant heeft Rodrigo Zalazar een explosieve speelstijl, waardoor hij meer en sneller energie verbruikt dan andere spelers. Maar zo’n profiel lijkt echter niet overeen te komen met de conditionele en fysieke eisen die Brian Riemer stelt bij Anderlecht. De Deense coach streeft naar een constante hoge pressing op de helft van de tegenstander en verwacht dat zijn spelers voortdurend blijven rennen. Zalazar lijkt niet precies het type speler te zijn dat aan deze eisen voldoet. Aan de andere kant heeft de getalenteerde Uruguayaan met zijn techniek, dribbels, creativiteit, voetballend vermogen en onvoorspelbaarheid wel alles om de X-factor te worden voor Anderlecht.

Wat moet Anderlecht doen?

Meest recent

'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

64
64
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

37
37
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

143
143
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

513
513
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

118
118
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlight

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

241
241
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

78
78
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

360
360
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1093
1093
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

175
175
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

119
119
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

87
87
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

340
340
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

156
156
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

343
343
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

40
40
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

134
134
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

100
100
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

325
325
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

70
70
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

183
183
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

185
185
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

236
236
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

791
791
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

344
344

Meer sportnieuws