De Witte geeft eerste reactie op nakende overname AA Gent

door
De Witte geeft eerste reactie op nakende overname AA Gent

AA Gent staat aan de vooravond van een nieuw hoofdstuk in de clubgeschiedenis. De Buffalo's kondigden donderdag immers aan dat een 'intentieovereenkomst' werd getekend omtrent de verkoop van de club. Indien de betrokken instanties de lichten op groen zetten, komt de Oost-Vlaamse club in handen van ondernemer Sam Baro.

De Buffalo's werden destijds uit het slop getrokken door voorzitter Ivan De Witte. Samen met CEO Michel Louwagie leidde hij de club onder meer naar de landstitel en heel wat andere successen. Maar het genoemde duo is inmiddels aardig op leeftijd geraakt. Bovendien had Gent steeds meer nood aan vers kapitaal om te kunnen blijven concurreren aan de Belgische top. En nu is dus een oplossing gevonden. Indien er geen onverwachte wendingen opduiken, komt de club weldra in handen van Baro.

LEES OOK: STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Belangrijke rol in Belgisch voetbal

Via de clubkanalen heeft De Witte inmiddels ook gereageerd op de nakende overname. "Onze club blijft ambitieus en wil zich verder profileren op het vlak van de financiële gezondheid, sportieve successen en de uitbouw van de maatschappelijke rol. Wanneer we deze elementen - financieel, sportief en maatschappelijk - op een vloeiende wijze kunnen integreren, kunnen we met een gezonde ambitie het nieuwe seizoen tegemoet zien en een belangrijke rol spelen in de Belgische competitie en in Europa", klinkt het.

Ongelooflijke visie

De Witte blijft wel nog een jaartje op post om de machtsoverdracht in goede banen te leiden. Zijn opvolger is alvast enthousiast. "Ik ben zeer tevreden en sta voor de volle 100 procent achter het gemaakte afsprakenkader. We delen een ongelooflijke visie en hebben een solide basis gelegd voor een succesvolle toekomst. We wachten nu de goedkeuringen af van o.m. de Belgische Mededingingsautoriteit en de Koninklijke Belgische Voetbalbond, maar ik kijk met veel enthousiasme uit naar de start", aldus Baro, die zo'n 30 miljoen euro zou neertellen.

Gent doet binnen de vijf seizoenen weer om de titel ...

Meest recent

Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

10
10
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

39
39
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

34
34
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

425
425
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

72
72
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

59
59
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

135
135
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

156
156
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

95
95
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

105
105
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

391
391
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

100
100
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

273
273
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

418
418
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

342
342
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

215
215
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

342
342
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

159
159
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

105
105
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

102
102
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

72
72
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

39
39
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

307
307
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

281
281

Meer sportnieuws