De Witte geeft eerste reactie op nakende overname AA Gent

341
De Witte geeft eerste reactie op nakende overname AA Gent

AA Gent staat aan de vooravond van een nieuw hoofdstuk in de clubgeschiedenis. De Buffalo's kondigden donderdag immers aan dat een 'intentieovereenkomst' werd getekend omtrent de verkoop van de club. Indien de betrokken instanties de lichten op groen zetten, komt de Oost-Vlaamse club in handen van ondernemer Sam Baro.

De Buffalo's werden destijds uit het slop getrokken door voorzitter Ivan De Witte. Samen met CEO Michel Louwagie leidde hij de club onder meer naar de landstitel en heel wat andere successen. Maar het genoemde duo is inmiddels aardig op leeftijd geraakt. Bovendien had Gent steeds meer nood aan vers kapitaal om te kunnen blijven concurreren aan de Belgische top. En nu is dus een oplossing gevonden. Indien er geen onverwachte wendingen opduiken, komt de club weldra in handen van Baro.

LEES OOK: Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Belangrijke rol in Belgisch voetbal

Via de clubkanalen heeft De Witte inmiddels ook gereageerd op de nakende overname. "Onze club blijft ambitieus en wil zich verder profileren op het vlak van de financiële gezondheid, sportieve successen en de uitbouw van de maatschappelijke rol. Wanneer we deze elementen - financieel, sportief en maatschappelijk - op een vloeiende wijze kunnen integreren, kunnen we met een gezonde ambitie het nieuwe seizoen tegemoet zien en een belangrijke rol spelen in de Belgische competitie en in Europa", klinkt het.

Ongelooflijke visie

De Witte blijft wel nog een jaartje op post om de machtsoverdracht in goede banen te leiden. Zijn opvolger is alvast enthousiast. "Ik ben zeer tevreden en sta voor de volle 100 procent achter het gemaakte afsprakenkader. We delen een ongelooflijke visie en hebben een solide basis gelegd voor een succesvolle toekomst. We wachten nu de goedkeuringen af van o.m. de Belgische Mededingingsautoriteit en de Koninklijke Belgische Voetbalbond, maar ik kijk met veel enthousiasme uit naar de start", aldus Baro, die zo'n 30 miljoen euro zou neertellen.

Gent doet binnen de vijf seizoenen weer om de titel ...

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

1
1
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

44
44
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

7
7
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

41
41
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

55
55
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

138
138
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

53
53
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

172
172
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

249
249
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

327
327
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

261
261
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

106
106
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

174
174
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

112
112
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

106
106
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

38
38
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

32
32
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

516
516
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85

Meer sportnieuws