Witte rook: AA Gent maakt akkoord met nieuwe eigenaar bekend

495 stemmen
Witte rook: AA Gent maakt akkoord met nieuwe eigenaar bekend

Wat al enkele dagen in de lucht hing, werd donderdagavond ook officieel bevestigd: AA Gent krijgt weldra een nieuwe eigenaar. De club maakte via de eigen kanalen bekend dat een intentieovereenkomst werd bereikt met zakenman Sam Baro. In de komende weken moet een aantal instanties nog het licht op groen zetten, vervolgens kan de overname volledig afgerond worden.

Toen de Oost-Vlaamse club eind jaren 90' in zware financiële problemen terecht kwam, werden de Buffalo's uit het slop getrokken door Ivan De Witte. De nieuwe voorzitter zorgde er eerst voor dat Gent financieel weer gezond werden. Vervolgens bouwde hij samen met zijn rechterhand Michel Louwagie aan de nodige sportieve successen. In 2015 leverde dat de club haar eerste landstitel op en sindsdien is Gent een stabiele (sub)topper in de JPL.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Nieuw kapitaal gezocht

Ondertussen werd ook de intrek genomen in een nieuw stadion. Desondanks wordt het voor de Buffalo's lastiger en lastiger om aan de top te blijven door de steeds groter wordende concurrentie. In februari raakte dan ook bekend dat De Witte en Louwagie de markt afspeuren op zoek naar nieuwe investeerders en indien nodig zelfs overnemers voor hun club. En inmiddels blijkt dus een oplossing te zijn gevonden. Behoudens onverwachte wendingen komt de club in handen van de Oost-Vlaamse ondernemer Sam Baro.

Investering van 30 miljoen

Helemaal rond is de overname nog niet, onder meer de Belgische mededingingsautoriteit en de KBVB moeten het licht nog op groen zetten. Maar dat zou in principe geen problemen mogen opleveren. "De kandidaat-investeerder investeert ongeveer 30 miljoen euro in KAA Gent. Minimum 3/4de daarvan wordt rechtstreeks in de club geïnjecteerd met het oog op de uitvoering van onder meer een investeringsplan. Om de verdere toekomst van de club mee voor te bereiden zullen voorzitter Ivan De Witte en CEO Michel Louwagie gedurende een jaar aan boord blijven", klinkt het in de officiële communicatie.

 

🚀

AA Gent hoort bij de vijf grootste clubs van België ...

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

35
35
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

36
36
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

111
111
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

357
357
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

505
505
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

468
468
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

79
79
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

398
398
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

537
537
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

248
248
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

68
68
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

234
234
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

463
463
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

725
725
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

394
394
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

750
750
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws