Witte rook: AA Gent maakt akkoord met nieuwe eigenaar bekend

door
Witte rook: AA Gent maakt akkoord met nieuwe eigenaar bekend

Wat al enkele dagen in de lucht hing, werd donderdagavond ook officieel bevestigd: AA Gent krijgt weldra een nieuwe eigenaar. De club maakte via de eigen kanalen bekend dat een intentieovereenkomst werd bereikt met zakenman Sam Baro. In de komende weken moet een aantal instanties nog het licht op groen zetten, vervolgens kan de overname volledig afgerond worden.

Toen de Oost-Vlaamse club eind jaren 90' in zware financiële problemen terecht kwam, werden de Buffalo's uit het slop getrokken door Ivan De Witte. De nieuwe voorzitter zorgde er eerst voor dat Gent financieel weer gezond werden. Vervolgens bouwde hij samen met zijn rechterhand Michel Louwagie aan de nodige sportieve successen. In 2015 leverde dat de club haar eerste landstitel op en sindsdien is Gent een stabiele (sub)topper in de JPL.

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Nieuw kapitaal gezocht

Ondertussen werd ook de intrek genomen in een nieuw stadion. Desondanks wordt het voor de Buffalo's lastiger en lastiger om aan de top te blijven door de steeds groter wordende concurrentie. In februari raakte dan ook bekend dat De Witte en Louwagie de markt afspeuren op zoek naar nieuwe investeerders en indien nodig zelfs overnemers voor hun club. En inmiddels blijkt dus een oplossing te zijn gevonden. Behoudens onverwachte wendingen komt de club in handen van de Oost-Vlaamse ondernemer Sam Baro.

Investering van 30 miljoen

Helemaal rond is de overname nog niet, onder meer de Belgische mededingingsautoriteit en de KBVB moeten het licht nog op groen zetten. Maar dat zou in principe geen problemen mogen opleveren. "De kandidaat-investeerder investeert ongeveer 30 miljoen euro in KAA Gent. Minimum 3/4de daarvan wordt rechtstreeks in de club geïnjecteerd met het oog op de uitvoering van onder meer een investeringsplan. Om de verdere toekomst van de club mee voor te bereiden zullen voorzitter Ivan De Witte en CEO Michel Louwagie gedurende een jaar aan boord blijven", klinkt het in de officiële communicatie.

 

AA Gent hoort bij de vijf grootste clubs van België ...

Meest recent

Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

50
50
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

59
59
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

97
97
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

161
161
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

218
218
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

59
59
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

55
55
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

163
163
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

133
133
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

14
14
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

41
41
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

111
111
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

213
213
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

53
53
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

473
473
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

54
54
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

282
282
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

49
49
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

63
63
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

336
336
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

86
86
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

44
44
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

268
268
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

195
195

Meer sportnieuws