'Club Brugge passeert langs kassa voor Mata én Openda'

door
'Club Brugge passeert langs kassa voor Mata én Openda'

Club Brugge moet het dit seizoen voor de eerste keer in lange tijd stellen zonder de vetpotten van de Champions League en dat heeft zijn gevolgen voor de transferplannen. Het budget ligt lager dan de voorbije jaren en werd met de transfers van Michal Skoras, Igor Thiago en Hugo Vetlesen al grotendeels opgesoupeerd. Daardoor zullen ze zich in Jan Breydel nu vooral focussen op uitgaande transfers en Club mag de komende dagen alvast twee keer langs de kassa passeren.


De voorbije dagen was Clinton Mata al goed op weg naar Olympique Lyon en Het Laatste Nieuws meldt dat die transfer nu ook helemaal rond is. De deal kwam nog even in gevaar doordat de Franse club met een transferverbod opgezadeld dreigde te worden, maar later op de dag zou de officiële aankondiging van de transfer alsnog moeten volgen.

Daarmee verliest Club één van zijn sterkhouders, maar het mag wel een transfersom van 5 miljoen euro incasseren. In Brugge oordeelden ze dat ze zich wel konden veroorloven om de 30-jarige te laten vertrekken, want ze beschikken nog over Buchanan en Sabbe op de rechtsachter. Pas als ook die eerste zou vertrekken, komt er nog een nieuwe rechtsback.

LEES OOK: 'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Percentage op Openda

Daarnaast zal ook de transfer van Loïs Openda de Brugse kassa nog doen rinkelen. Zijn transfer naar RB Leipzig lijkt helemaal rond te zijn en daar doet Club ook zijn voordeel mee. Ze verkochten de Rode Duivel een jaar geleden voor 10 miljoen euro aan RC Lens en bedong volgens Het Nieuwsblad dat het ook 12,5 procent van de meerwaarde op een doorverkoop zou krijgen. Aangezien Leipzig nu een slordige 43 miljoen euro zou neertellen, mag Club Brugge nu nog eens een dikke 4 miljoen op zijn rekening bijschrijven.

Heeft Club Brugge goed onderhandeld voor deze transfers?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

97
97
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

118
118
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

176
176
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

347
347
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

122
122
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

60
60
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

593
593
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

332
332
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

140
140
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

318
318
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

869
869
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

138
138
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

333
333
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

120
120
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

346
346
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

346
346
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

134
134
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

176
176
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws