'Club Brugge passeert langs kassa voor Mata én Openda'

door
'Club Brugge passeert langs kassa voor Mata én Openda'

Club Brugge moet het dit seizoen voor de eerste keer in lange tijd stellen zonder de vetpotten van de Champions League en dat heeft zijn gevolgen voor de transferplannen. Het budget ligt lager dan de voorbije jaren en werd met de transfers van Michal Skoras, Igor Thiago en Hugo Vetlesen al grotendeels opgesoupeerd. Daardoor zullen ze zich in Jan Breydel nu vooral focussen op uitgaande transfers en Club mag de komende dagen alvast twee keer langs de kassa passeren.


De voorbije dagen was Clinton Mata al goed op weg naar Olympique Lyon en Het Laatste Nieuws meldt dat die transfer nu ook helemaal rond is. De deal kwam nog even in gevaar doordat de Franse club met een transferverbod opgezadeld dreigde te worden, maar later op de dag zou de officiële aankondiging van de transfer alsnog moeten volgen.

Daarmee verliest Club één van zijn sterkhouders, maar het mag wel een transfersom van 5 miljoen euro incasseren. In Brugge oordeelden ze dat ze zich wel konden veroorloven om de 30-jarige te laten vertrekken, want ze beschikken nog over Buchanan en Sabbe op de rechtsachter. Pas als ook die eerste zou vertrekken, komt er nog een nieuwe rechtsback.

LEES OOK: De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Percentage op Openda

Daarnaast zal ook de transfer van Loïs Openda de Brugse kassa nog doen rinkelen. Zijn transfer naar RB Leipzig lijkt helemaal rond te zijn en daar doet Club ook zijn voordeel mee. Ze verkochten de Rode Duivel een jaar geleden voor 10 miljoen euro aan RC Lens en bedong volgens Het Nieuwsblad dat het ook 12,5 procent van de meerwaarde op een doorverkoop zou krijgen. Aangezien Leipzig nu een slordige 43 miljoen euro zou neertellen, mag Club Brugge nu nog eens een dikke 4 miljoen op zijn rekening bijschrijven.

Heeft Club Brugge goed onderhandeld voor deze transfers?

Meest recent

Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

8
8
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

23
23
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

179
179
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

137
137
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

44
44
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

200
200
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

164
164
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

178
178
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

142
142
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

436
436
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

323
323
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

233
233
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

102
102
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

135
135
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

58
58
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

263
263
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

230
230
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

98
98
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

151
151
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

77
77
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

263
263
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

245
245
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

213
213

Meer sportnieuws