'Club Brugge passeert langs kassa voor Mata én Openda'

door
'Club Brugge passeert langs kassa voor Mata én Openda'

Club Brugge moet het dit seizoen voor de eerste keer in lange tijd stellen zonder de vetpotten van de Champions League en dat heeft zijn gevolgen voor de transferplannen. Het budget ligt lager dan de voorbije jaren en werd met de transfers van Michal Skoras, Igor Thiago en Hugo Vetlesen al grotendeels opgesoupeerd. Daardoor zullen ze zich in Jan Breydel nu vooral focussen op uitgaande transfers en Club mag de komende dagen alvast twee keer langs de kassa passeren.


De voorbije dagen was Clinton Mata al goed op weg naar Olympique Lyon en Het Laatste Nieuws meldt dat die transfer nu ook helemaal rond is. De deal kwam nog even in gevaar doordat de Franse club met een transferverbod opgezadeld dreigde te worden, maar later op de dag zou de officiële aankondiging van de transfer alsnog moeten volgen.

Daarmee verliest Club één van zijn sterkhouders, maar het mag wel een transfersom van 5 miljoen euro incasseren. In Brugge oordeelden ze dat ze zich wel konden veroorloven om de 30-jarige te laten vertrekken, want ze beschikken nog over Buchanan en Sabbe op de rechtsachter. Pas als ook die eerste zou vertrekken, komt er nog een nieuwe rechtsback.

LEES OOK: 'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

Percentage op Openda

Daarnaast zal ook de transfer van Loïs Openda de Brugse kassa nog doen rinkelen. Zijn transfer naar RB Leipzig lijkt helemaal rond te zijn en daar doet Club ook zijn voordeel mee. Ze verkochten de Rode Duivel een jaar geleden voor 10 miljoen euro aan RC Lens en bedong volgens Het Nieuwsblad dat het ook 12,5 procent van de meerwaarde op een doorverkoop zou krijgen. Aangezien Leipzig nu een slordige 43 miljoen euro zou neertellen, mag Club Brugge nu nog eens een dikke 4 miljoen op zijn rekening bijschrijven.

Heeft Club Brugge goed onderhandeld voor deze transfers?

Meest recent

Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

5
5
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

34
34
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

54
54
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

64
64
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

256
256
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

162
162
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

111
111
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

151
151
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

272
272
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

302
302
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

156
156
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

72
72
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

51
51
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

231
231
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

50
50
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

178
178
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

73
73
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

104
104
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

513
513
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

79
79
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

53
53

Meer sportnieuws