'Club Brugge passeert langs kassa voor Mata én Openda'

door
'Club Brugge passeert langs kassa voor Mata én Openda'

Club Brugge moet het dit seizoen voor de eerste keer in lange tijd stellen zonder de vetpotten van de Champions League en dat heeft zijn gevolgen voor de transferplannen. Het budget ligt lager dan de voorbije jaren en werd met de transfers van Michal Skoras, Igor Thiago en Hugo Vetlesen al grotendeels opgesoupeerd. Daardoor zullen ze zich in Jan Breydel nu vooral focussen op uitgaande transfers en Club mag de komende dagen alvast twee keer langs de kassa passeren.


De voorbije dagen was Clinton Mata al goed op weg naar Olympique Lyon en Het Laatste Nieuws meldt dat die transfer nu ook helemaal rond is. De deal kwam nog even in gevaar doordat de Franse club met een transferverbod opgezadeld dreigde te worden, maar later op de dag zou de officiële aankondiging van de transfer alsnog moeten volgen.

Daarmee verliest Club één van zijn sterkhouders, maar het mag wel een transfersom van 5 miljoen euro incasseren. In Brugge oordeelden ze dat ze zich wel konden veroorloven om de 30-jarige te laten vertrekken, want ze beschikken nog over Buchanan en Sabbe op de rechtsachter. Pas als ook die eerste zou vertrekken, komt er nog een nieuwe rechtsback.

LEES OOK: 'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Percentage op Openda

Daarnaast zal ook de transfer van Loïs Openda de Brugse kassa nog doen rinkelen. Zijn transfer naar RB Leipzig lijkt helemaal rond te zijn en daar doet Club ook zijn voordeel mee. Ze verkochten de Rode Duivel een jaar geleden voor 10 miljoen euro aan RC Lens en bedong volgens Het Nieuwsblad dat het ook 12,5 procent van de meerwaarde op een doorverkoop zou krijgen. Aangezien Leipzig nu een slordige 43 miljoen euro zou neertellen, mag Club Brugge nu nog eens een dikke 4 miljoen op zijn rekening bijschrijven.

Heeft Club Brugge goed onderhandeld voor deze transfers?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

73
73
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

277
277
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

49
49
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

133
133
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

122
122
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

79
79
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

141
141
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

60
60
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

402
402
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

28
28
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

208
208
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

754
754
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

364
364
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

115
115
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

185
185
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

253
253
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws