'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

door
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

De voorbije weken ontstond er een stevige transfersoap rond Loïs Openda. De 23-jarige Rode Duivel speelde zich het voorbije seizoen in de kijker door maar liefst 21 keer te scoren in de Ligue 1, waarbij hij vooral in de laatste maanden van het seizoen vlot de weg naar de netten vond. Dat trok de aandacht van onder meer de Milanese topclubs, maar al snel bleek dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer naar RB Leipzig.


De spits bereikte immers weken geleden al een persoonlijk akkoord met de Duitse bekerwinnaar en maakte er publiekelijk geen geheim van dat hij Leipzig als een stap vooruit zou beschouwen ten opzichte van Lens. Alleen had de Franse vice-kampioen weinig zin om zijn goudhaantje al na één seizoen te laten vertrekken en dus wees het de ene na de andere Duitse aanbieding af.

Woensdag kwam echter het nieuws dat Leipzig voor de derde keer zijn bod verhoogd zou hebben, tot een transfersom die minstens 43 miljoen euro zou bedragen. Dat lijkt eindelijk voor een doorbraak gezorgd te hebben, want Leipziger Volkszeitung meldt nu dat de clubs een akkoord bereikt hebben en dat de overgang van Openda in kannen en kruiken is. BILD is iets voorzichtiger en zegt dat er nog enkele details uitgeklaard moeten worden, maar dat Openda normaliter wel voor het einde van de week zijn handtekening zal zetten.

LEES OOK: ‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Derde Belg bij Leipzig

Daarmee krijgt Openda alsnog zijn zin en wordt hij de derde Belg die zijn handtekening zal zetten bij RB Leipzig, maar wel slechts de tweede die ook effectief het shirt zal aantrekken. Massimo Bruno speelde tussen 2015 en 2018 28 wedstrijden voor de club, vooral in de Duitse Tweede Bundesliga. Daarnaast legde Leipzig ook al Maarten Vandevoordt pas, maar de doelman van KRC Genk zal pas binnen een jaar effectief de overstap maken.

Is RB Leipzig een stap vooruit voor Openda?

Meest recent

'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

1
1
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

41
41
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

12
12
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

25
25
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

96
96
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

51
51
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

32
32
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

149
149
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

248
248
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

62
62
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

191
191
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

204
204
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

242
242
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

245
245
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

42
42
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

317
317
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

204
204
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

28
28
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

554
554
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

228
228
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

417
417
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

327
327
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

660
660
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

671
671

Meer sportnieuws