'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

door
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

De voorbije weken ontstond er een stevige transfersoap rond Loïs Openda. De 23-jarige Rode Duivel speelde zich het voorbije seizoen in de kijker door maar liefst 21 keer te scoren in de Ligue 1, waarbij hij vooral in de laatste maanden van het seizoen vlot de weg naar de netten vond. Dat trok de aandacht van onder meer de Milanese topclubs, maar al snel bleek dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer naar RB Leipzig.


De spits bereikte immers weken geleden al een persoonlijk akkoord met de Duitse bekerwinnaar en maakte er publiekelijk geen geheim van dat hij Leipzig als een stap vooruit zou beschouwen ten opzichte van Lens. Alleen had de Franse vice-kampioen weinig zin om zijn goudhaantje al na één seizoen te laten vertrekken en dus wees het de ene na de andere Duitse aanbieding af.

Woensdag kwam echter het nieuws dat Leipzig voor de derde keer zijn bod verhoogd zou hebben, tot een transfersom die minstens 43 miljoen euro zou bedragen. Dat lijkt eindelijk voor een doorbraak gezorgd te hebben, want Leipziger Volkszeitung meldt nu dat de clubs een akkoord bereikt hebben en dat de overgang van Openda in kannen en kruiken is. BILD is iets voorzichtiger en zegt dat er nog enkele details uitgeklaard moeten worden, maar dat Openda normaliter wel voor het einde van de week zijn handtekening zal zetten.

LEES OOK: Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Derde Belg bij Leipzig

Daarmee krijgt Openda alsnog zijn zin en wordt hij de derde Belg die zijn handtekening zal zetten bij RB Leipzig, maar wel slechts de tweede die ook effectief het shirt zal aantrekken. Massimo Bruno speelde tussen 2015 en 2018 28 wedstrijden voor de club, vooral in de Duitse Tweede Bundesliga. Daarnaast legde Leipzig ook al Maarten Vandevoordt pas, maar de doelman van KRC Genk zal pas binnen een jaar effectief de overstap maken.

Is RB Leipzig een stap vooruit voor Openda?

Meest recent

Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

41
41
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

133
133
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

95
95
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

149
149
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

193
193
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

396
396
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

81
81
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

146
146
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

182
182
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

90
90
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

49
49
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

83
83
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

127
127
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

43
43
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

77
77
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

208
208
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

57
57
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

146
146
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

557
557
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

248
248
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

49
49
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

181
181
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

235
235

Meer sportnieuws