'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

door
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

De voorbije weken ontstond er een stevige transfersoap rond Loïs Openda. De 23-jarige Rode Duivel speelde zich het voorbije seizoen in de kijker door maar liefst 21 keer te scoren in de Ligue 1, waarbij hij vooral in de laatste maanden van het seizoen vlot de weg naar de netten vond. Dat trok de aandacht van onder meer de Milanese topclubs, maar al snel bleek dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer naar RB Leipzig.


De spits bereikte immers weken geleden al een persoonlijk akkoord met de Duitse bekerwinnaar en maakte er publiekelijk geen geheim van dat hij Leipzig als een stap vooruit zou beschouwen ten opzichte van Lens. Alleen had de Franse vice-kampioen weinig zin om zijn goudhaantje al na één seizoen te laten vertrekken en dus wees het de ene na de andere Duitse aanbieding af.

Woensdag kwam echter het nieuws dat Leipzig voor de derde keer zijn bod verhoogd zou hebben, tot een transfersom die minstens 43 miljoen euro zou bedragen. Dat lijkt eindelijk voor een doorbraak gezorgd te hebben, want Leipziger Volkszeitung meldt nu dat de clubs een akkoord bereikt hebben en dat de overgang van Openda in kannen en kruiken is. BILD is iets voorzichtiger en zegt dat er nog enkele details uitgeklaard moeten worden, maar dat Openda normaliter wel voor het einde van de week zijn handtekening zal zetten.

LEES OOK: ‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Derde Belg bij Leipzig

Daarmee krijgt Openda alsnog zijn zin en wordt hij de derde Belg die zijn handtekening zal zetten bij RB Leipzig, maar wel slechts de tweede die ook effectief het shirt zal aantrekken. Massimo Bruno speelde tussen 2015 en 2018 28 wedstrijden voor de club, vooral in de Duitse Tweede Bundesliga. Daarnaast legde Leipzig ook al Maarten Vandevoordt pas, maar de doelman van KRC Genk zal pas binnen een jaar effectief de overstap maken.

Is RB Leipzig een stap vooruit voor Openda?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

47
47
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

127
127
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

72
72
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

119
119
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

317
317
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

157
157
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

264
264
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

491
491
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

71
71
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

28
28
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

175
175
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

175
175
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

132
132
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

53
53
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

183
183
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

40
40
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

143
143
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

592
592
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

370
370
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

300
300
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

264
264
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

51
51
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

255
255
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

85
85
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

500
500
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

347
347

Meer sportnieuws