'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

908
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

De voorbije weken ontstond er een stevige transfersoap rond Loïs Openda. De 23-jarige Rode Duivel speelde zich het voorbije seizoen in de kijker door maar liefst 21 keer te scoren in de Ligue 1, waarbij hij vooral in de laatste maanden van het seizoen vlot de weg naar de netten vond. Dat trok de aandacht van onder meer de Milanese topclubs, maar al snel bleek dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer naar RB Leipzig.


De spits bereikte immers weken geleden al een persoonlijk akkoord met de Duitse bekerwinnaar en maakte er publiekelijk geen geheim van dat hij Leipzig als een stap vooruit zou beschouwen ten opzichte van Lens. Alleen had de Franse vice-kampioen weinig zin om zijn goudhaantje al na één seizoen te laten vertrekken en dus wees het de ene na de andere Duitse aanbieding af.

Woensdag kwam echter het nieuws dat Leipzig voor de derde keer zijn bod verhoogd zou hebben, tot een transfersom die minstens 43 miljoen euro zou bedragen. Dat lijkt eindelijk voor een doorbraak gezorgd te hebben, want Leipziger Volkszeitung meldt nu dat de clubs een akkoord bereikt hebben en dat de overgang van Openda in kannen en kruiken is. BILD is iets voorzichtiger en zegt dat er nog enkele details uitgeklaard moeten worden, maar dat Openda normaliter wel voor het einde van de week zijn handtekening zal zetten.

LEES OOK: Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Derde Belg bij Leipzig

Daarmee krijgt Openda alsnog zijn zin en wordt hij de derde Belg die zijn handtekening zal zetten bij RB Leipzig, maar wel slechts de tweede die ook effectief het shirt zal aantrekken. Massimo Bruno speelde tussen 2015 en 2018 28 wedstrijden voor de club, vooral in de Duitse Tweede Bundesliga. Daarnaast legde Leipzig ook al Maarten Vandevoordt pas, maar de doelman van KRC Genk zal pas binnen een jaar effectief de overstap maken.

Is RB Leipzig een stap vooruit voor Openda?

Meest recent

Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

10
10
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

23
23
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

107
107
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

48
48
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

36
36
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

252
252
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

20
20
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

392
392
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

43
43
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

630
630
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

61
61
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

24
24
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

528
528
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

211
211
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1028
1028
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

160
160
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

27
27
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

210
210
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

98
98
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

324
324
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

252
252
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

301
301
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130

Meer sportnieuws