'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

door
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

De voorbije weken ontstond er een stevige transfersoap rond Loïs Openda. De 23-jarige Rode Duivel speelde zich het voorbije seizoen in de kijker door maar liefst 21 keer te scoren in de Ligue 1, waarbij hij vooral in de laatste maanden van het seizoen vlot de weg naar de netten vond. Dat trok de aandacht van onder meer de Milanese topclubs, maar al snel bleek dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer naar RB Leipzig.


De spits bereikte immers weken geleden al een persoonlijk akkoord met de Duitse bekerwinnaar en maakte er publiekelijk geen geheim van dat hij Leipzig als een stap vooruit zou beschouwen ten opzichte van Lens. Alleen had de Franse vice-kampioen weinig zin om zijn goudhaantje al na één seizoen te laten vertrekken en dus wees het de ene na de andere Duitse aanbieding af.

Woensdag kwam echter het nieuws dat Leipzig voor de derde keer zijn bod verhoogd zou hebben, tot een transfersom die minstens 43 miljoen euro zou bedragen. Dat lijkt eindelijk voor een doorbraak gezorgd te hebben, want Leipziger Volkszeitung meldt nu dat de clubs een akkoord bereikt hebben en dat de overgang van Openda in kannen en kruiken is. BILD is iets voorzichtiger en zegt dat er nog enkele details uitgeklaard moeten worden, maar dat Openda normaliter wel voor het einde van de week zijn handtekening zal zetten.

LEES OOK: Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Derde Belg bij Leipzig

Daarmee krijgt Openda alsnog zijn zin en wordt hij de derde Belg die zijn handtekening zal zetten bij RB Leipzig, maar wel slechts de tweede die ook effectief het shirt zal aantrekken. Massimo Bruno speelde tussen 2015 en 2018 28 wedstrijden voor de club, vooral in de Duitse Tweede Bundesliga. Daarnaast legde Leipzig ook al Maarten Vandevoordt pas, maar de doelman van KRC Genk zal pas binnen een jaar effectief de overstap maken.

Is RB Leipzig een stap vooruit voor Openda?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

38
38
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

65
65
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

83
83
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

152
152
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

116
116
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

80
80
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

32
32
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

118
118
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

40
40
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

401
401
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

351
351
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

132
132
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

232
232
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

35
35
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

720
720
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

134
134
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

475
475
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

264
264
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

57
57
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

597
597
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

433
433
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

223
223
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

629
629
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

68
68

Meer sportnieuws