'Club Brugge bereikt akkoord over eerste grote vertrekker'

door
'Club Brugge bereikt akkoord over eerste grote vertrekker'

Club Brugge was deze zomer al redelijk actief op de transfermarkt met de komst van Michal Skoras, Igor Thiago, Victor Barbera en eerder deze week nog Hugo Vetlesen. Maar de Brugse mercato lijkt pas nu helemaal onder stoom te komen. Stilaan beginnen ook de uitgaande dossiers immers in beweging te komen. Zo lonkt PSV openlijk naar Noa Lang, maar nog voor de Nederlander lijkt een andere sterkhouder het Jan Breydelstadion te verlaten.


De voorbije dagen was al duidelijk geworden Olympique Lyon zéér graag Clinton Mata bij Club wou komen weghalen. De Franse club lijkt nu ook zijn zin te krijgen, want volgens Het Nieuwsblad is Blauw-Zwart nu ook akkoord gegaan met de transfer. Ze zouden hun jawoord gegeven hebben voor een transfersom die uiteindelijk 5,5 miljoen euro zou bedragen.

Dinsdag stond Mata nog op het oefenveld in het Belfius Basecamp, maar de verwachting is dat het meteen ook voor de laatste keer geweest zal zijn. Nu de clubs er helemaal uit zijn, kan de 30-jarige immers naar Frankrijk afzakken om de laatste details van zijn transfer te regelen en zijn medische testen af te leggen. Bij Lyon ligt er een meerjarig contract klaar voor hem.

LEES OOK: 'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Afscheid van een sleutelpion

Met Mata verliest Club Brugge één van zijn belangrijkste pionnen. De rechtsachter kwam in de zomer van 2018 voor 1,5 miljoen euro over van Charleroi en die transfer bleek een schot in de roos. De voorbije vijf seizoenen was Mata vrijwel altijd een sterkhouder en uiteindelijk kwam hij 197 keer in actie voor Club. Hij werd de voorbije jaren met Club ook drie keer kampioen. Door het vertrek van Mata rekenen ze bij Club voorlopig op Tajon Buchanan en de jonge Kyriani Sabbe als rechtsachters. Mocht die eerste nog vertrekken, dan komt oude bekende Thomas Meunier in beeld.

Sluit Club Brugge een goede deal?

Meest recent

Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

29
29
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

6
6
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

55
55
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

16
16
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

20
20
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

59
59
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

199
199
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

4
4
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

245
245
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

153
153
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

113
113
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

39
39
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

184
184
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

64
64
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

47
47
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

76
76
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

113
113
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

85
85
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

72
72
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

589
589
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

60
60
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

274
274

Meer sportnieuws