'Club Brugge bereikt akkoord over eerste grote vertrekker'

door
'Club Brugge bereikt akkoord over eerste grote vertrekker'

Club Brugge was deze zomer al redelijk actief op de transfermarkt met de komst van Michal Skoras, Igor Thiago, Victor Barbera en eerder deze week nog Hugo Vetlesen. Maar de Brugse mercato lijkt pas nu helemaal onder stoom te komen. Stilaan beginnen ook de uitgaande dossiers immers in beweging te komen. Zo lonkt PSV openlijk naar Noa Lang, maar nog voor de Nederlander lijkt een andere sterkhouder het Jan Breydelstadion te verlaten.


De voorbije dagen was al duidelijk geworden Olympique Lyon zéér graag Clinton Mata bij Club wou komen weghalen. De Franse club lijkt nu ook zijn zin te krijgen, want volgens Het Nieuwsblad is Blauw-Zwart nu ook akkoord gegaan met de transfer. Ze zouden hun jawoord gegeven hebben voor een transfersom die uiteindelijk 5,5 miljoen euro zou bedragen.

Dinsdag stond Mata nog op het oefenveld in het Belfius Basecamp, maar de verwachting is dat het meteen ook voor de laatste keer geweest zal zijn. Nu de clubs er helemaal uit zijn, kan de 30-jarige immers naar Frankrijk afzakken om de laatste details van zijn transfer te regelen en zijn medische testen af te leggen. Bij Lyon ligt er een meerjarig contract klaar voor hem.

LEES OOK: Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Afscheid van een sleutelpion

Met Mata verliest Club Brugge één van zijn belangrijkste pionnen. De rechtsachter kwam in de zomer van 2018 voor 1,5 miljoen euro over van Charleroi en die transfer bleek een schot in de roos. De voorbije vijf seizoenen was Mata vrijwel altijd een sterkhouder en uiteindelijk kwam hij 197 keer in actie voor Club. Hij werd de voorbije jaren met Club ook drie keer kampioen. Door het vertrek van Mata rekenen ze bij Club voorlopig op Tajon Buchanan en de jonge Kyriani Sabbe als rechtsachters. Mocht die eerste nog vertrekken, dan komt oude bekende Thomas Meunier in beeld.

Sluit Club Brugge een goede deal?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

57
57
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

178
178
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

48
48
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

69
69
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

48
48
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

478
478
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

105
105
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

159
159
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

184
184
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

52
52
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

416
416
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

417
417
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

59
59
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

240
240
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

558
558
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

104
104
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

724
724
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

327
327
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

139
139
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

174
174
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

397
397
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

580
580

Meer sportnieuws