'Anderlecht bereikt akkoord: transfer van 2.8 miljoen'

door
'Anderlecht bereikt akkoord: transfer van 2.8 miljoen'

Komend weekend trekt RSC Anderlecht naar Oostenrijk voor een zomers oefenkamp. De Brusselaars hopen tegen dan de inkomende transfer van Kasper Dolberg te hebben afgerond, het dossier zou in zijn finale fase zitten. En ondertussen is er ook aan uitgaande zijde nog wat beweging op komst.


Sportieve baas Jesper Fredberg moet tijdens zijn eerste zomermercato bij Paars-Wit meteen vol aan de bak. Zo is het de bedoeling om de selectie van zijn landgenoot Brian Riemer op meerdere posities te versterken. Met Dolberg zou alvast de langverwachte spits onderweg zijn, maar de Brusselaars mikken op nog veel meer vers bloed. Idealiter volgen voor de transferdeadline een zeven- à achttal aanwinsten.

LEES OOK: 'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Geslaagde huurbeurt

Daar tegenover moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de selectie en het salarisbudget. De aflopende contracten van Lior Refaelov, Adrien Trebel en tot dusver ook Islam Slimani, werden alvast niet verlengd. Bart Verbruggen is dan weer voor zo'n 20 miljoen euro op weg naar Brighton, terwijl ook Hendrik Van Crombrugge en Noah Sadiki wellicht vertrekken. En ondertussen werd eveneens een oplossing gevonden voor Kristoffer Olsson.

De Zweedse international stond onder Vincent Kompany nog doorgaans in de basis bij Paars-Wit, maar vorige zomer werd duidelijk dat hij geen hoofdrol meer speelde in sportieve plannen. Dus werd hij aan FC Midtjylland verhuurd. In Denemarken vond de middenvelder echter zijn beste niveau terug. Midtjylland mikte dan ook op een definitieve transfer, maar de contractueel bepaalde afkoopsom van zo'n 4 miljoen euro was wat te hoog.

Net geen 3 miljoen

Dus werden de onderhandelingen opgestart om een lager transferbedrag te bekomen. En volgens BT Sports zijn de betrokken partijen er nu ook uit. Zo zou Midtjylland 21 miljoen Deense kroon, ruim 2.8 miljoen euro, betalen om de middenvelder definitief over te nemen. Olsson zou dan weer tot eind 2026 tekenen bij de Deense topclub.

Anderlecht moet deze zomer sowieso nog een extra middenvelder halen ...

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

6
6
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

20
20
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

64
64
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

104
104
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

296
296
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

214
214
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

212
212
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

173
173
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

154
154
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

132
132
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

85
85
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

270
270
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

427
427
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

174
174
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

211
211
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

287
287
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

473
473
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

277
277
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

92
92
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

885
885
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

244
244
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

277
277
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws