Oefenzege krijgt vervelend staartje voor Anderlecht

door
Oefenzege krijgt vervelend staartje voor Anderlecht

Ondanks het wachten op de eerste zomerversterkingen, is RSC Anderlecht goed aan zijn oefencampagne begonnen. Na de zege tegen KSV Oudenaarde, werd zaterdag ook het Roemeense FCSB over de knie gelegd. Al kreeg die oefenzege wel een vervelende staartje voor de Brusselaars.


In zijn tweede oefenduel van de voorbereiding, werkte de ploeg van coach Brian Riemer een duel af van in totaal 120 minuten. De Roemeense vice-kampioen was daarin de sparringpartner van dienst. Uiteindelijk haalde Paars-Wit het met 5-2. Al werd het verschil pas gemaakt in het tweede blok van 60 minuten. En de Roemenen lieten het merendeel van hun beste speler aan de kant in dat tweede uurtje.

LEES OOK: 'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

Blessure Stassin

Anderlecht op zijn beurt echter ook met pech af te rekenen. Zo moest Riemer zijn elftal noodgedwongen herschikken in het tweede deel van de vriendschappelijke confrontatie. Lucas Stassin werd immers als diepste man uitgespeeld, maar na een 23-tal minuten viel de jongeling geblesseerd uit. En dus moest RSCA de wedstrijd uiteindelijk uitspelen zonder echte centrumspits.

Transfer in gevaar?

Desondanks kon Paars-Wit de match toch winnen. Maar het uitvallen van Stassin is natuurlijk een streep door de rekening. Volgens La Dernière Heure sloeg de jonge aanvaller zijn rechterenkel om. In de komende dagen moeten verdere onderzoeken bepalen hoe lang hij buiten strijd is. Een zware blessure zou wel eens een grote invloed kunnen hebben op de transferplannen. Zo is de kans groot dat Stassin deze zomer vertrekt, onder meer KVC Westerlo toont interesse. Maar indien hij straks weken in de lappenmand ligt, zou dat de mogelijke transfer wel eens kunnen torpederen.

Stassin heeft te weinig kansen gekregen bij RSCA ...

Meest recent

'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

4
4
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

55
55
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

59
59
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

144
144
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

38
38
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

257
257
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

303
303
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

64
64
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

55
55
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

97
97
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

60
60
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

164
164
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

464
464
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

118
118
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

212
212
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

670
670
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

75
75
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

316
316
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

224
224
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1354
1354
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

286
286
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

985
985
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

683
683
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

734
734

Meer sportnieuws