Oefenzege krijgt vervelend staartje voor Anderlecht

stemmen
Oefenzege krijgt vervelend staartje voor Anderlecht

Ondanks het wachten op de eerste zomerversterkingen, is RSC Anderlecht goed aan zijn oefencampagne begonnen. Na de zege tegen KSV Oudenaarde, werd zaterdag ook het Roemeense FCSB over de knie gelegd. Al kreeg die oefenzege wel een vervelende staartje voor de Brusselaars.


In zijn tweede oefenduel van de voorbereiding, werkte de ploeg van coach Brian Riemer een duel af van in totaal 120 minuten. De Roemeense vice-kampioen was daarin de sparringpartner van dienst. Uiteindelijk haalde Paars-Wit het met 5-2. Al werd het verschil pas gemaakt in het tweede blok van 60 minuten. En de Roemenen lieten het merendeel van hun beste speler aan de kant in dat tweede uurtje.

LEES OOK: 'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Blessure Stassin

Anderlecht op zijn beurt echter ook met pech af te rekenen. Zo moest Riemer zijn elftal noodgedwongen herschikken in het tweede deel van de vriendschappelijke confrontatie. Lucas Stassin werd immers als diepste man uitgespeeld, maar na een 23-tal minuten viel de jongeling geblesseerd uit. En dus moest RSCA de wedstrijd uiteindelijk uitspelen zonder echte centrumspits.

Transfer in gevaar?

Desondanks kon Paars-Wit de match toch winnen. Maar het uitvallen van Stassin is natuurlijk een streep door de rekening. Volgens La Dernière Heure sloeg de jonge aanvaller zijn rechterenkel om. In de komende dagen moeten verdere onderzoeken bepalen hoe lang hij buiten strijd is. Een zware blessure zou wel eens een grote invloed kunnen hebben op de transferplannen. Zo is de kans groot dat Stassin deze zomer vertrekt, onder meer KVC Westerlo toont interesse. Maar indien hij straks weken in de lappenmand ligt, zou dat de mogelijke transfer wel eens kunnen torpederen.

Stassin heeft te weinig kansen gekregen bij RSCA ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

81
81
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

103
103
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

478
478
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

383
383
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

435
435
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

237
237
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

232
232
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

130
130
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1227
1227
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

53
53
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

314
314
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

192
192
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

245
245
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

499
499
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

896
896
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

703
703
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

269
269
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws