'Overname AA Gent nabij: nieuwe hoofdeigenaar staat vast'

door
'Overname AA Gent nabij: nieuwe hoofdeigenaar staat vast'

Ook bij AA Gent werden de trainingen tijdens de afgelopen week hervat. Coach Hein Vanhaezebrouck is dus begonnen met zijn troepen klaar te stomen voor de Europese voorrondes. Ondertussen begint ook de financiële toekomst van de Buffalo's steeds meer vorm te krijgen, zo lijkt de overnemer inmiddels bekend.


Toen de Oost-Vlaamse club eind jaren 90' in zware financiële problemen terecht kwam, werden de Buffalo's uit het slop getrokken door Ivan De Witte. De nieuwe voorzitter zorgde er eerst voor dat Gent financieel weer gezond werden. Vervolgens bouwde hij samen met zijn rechterhand Michel Louwagie aan de nodige sportieve successen. In 2015 leverde dat de club haar eerste landstitel op en sindsdien is Gent een stabiele (sub)topper in de JPL.

LEES OOK: 'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Moordende concurrentie

Ondertussen werd ook de intrek genomen in een nieuw stadion. Desondanks wordt het voor de Buffalo's lastiger en lastiger om aan de top te blijven door de steeds groter wordende concurrentie. In februari raakte dan ook bekend dat De Witte en Louwagie de markt afspeuren op zoek naar nieuwe investeerders en indien nodig zelfs overnemers voor hun club. Inmiddels lijkt ook een oplossing te zijn gevonden. Volgens Het Nieuwsblad is de keuze immers gevallen op de Oost-Vlaamse ondernemer Sam Baro. En het gaat wel degelijk om een overname.

Lokale miljoenen

Baro zou volgens de genoemde bron zo'n 7.7 miljoen euro neertellen om bijna alle huidige aandeelhouders uit te kopen. Daarnaast staat hij garant voor een extra investering van zo'n 21 miljoen euro die rechtstreeks in de club wordt gepompt. Tot slot zou hij via sponsorgelden nog eens 2 miljoen euro investeren. Daarnaast blijft de community-werking en lokale verankering gevrijwaard. Om de machtsoverdracht in goede banen te leiden, zouden Louwagie en De Witte komend seizoen nog mee helpen besturen. De deal zou weldra afgerond kunnen worden.

Dat Gent uit buitenlandse handen blijft is een goede zaak voor het Belgisch voetbal ...

Meest recent

'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

76
76
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

70
70
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

48
48
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

171
171
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

38
38
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

126
126
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

207
207
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

183
183
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

191
191
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

223
223
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

373
373
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

180
180
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

50
50
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

97
97
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

559
559
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

75
75
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

817
817
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

582
582
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

32
32
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

82
82
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

175
175
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

424
424
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

219
219
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

759
759

Meer sportnieuws