Hoefkens wil geheim wapen halen bij Club Brugge

738 stemmen
Hoefkens wil geheim wapen halen bij Club Brugge

Standard staat onder druk om versterkingen aan te trekken, maar de club moet wel rekening houden met een beperkt transferbudget. Daarom zijn de Rouches op zoek naar slimme transfers, waarbij de naam van Thomas Van den Keybus (Club Brugge) naar voren komt. Van den Keybus heeft een goede band met Carl Hoefkens, mede door hun gezamenlijke periode bij Club Brugge, en Hoefkens heeft veel geloof in de middenvelder. Er zouden alvast verkennende gesprekken lopen om Van den Keybus naar Sclessin te halen. De middenvelder staat bekend om zijn krachtige afstandsschoten, wat hem tot een geheim wapen kan maken voor Standard.

LEES OOK: 'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Het complexe transferplan van Standard

Na de aanstelling van Carl Hoefkens als de nieuwe hoofdcoach heerst er een positieve sfeer bij Standard. Op Sclessin is er veel vertrouwen dat Hoefkens de juiste persoon is om de club vooruit te helpen en de gestelde doelen te bereiken. Tegelijkertijd staat de 44-jarige coach voor een enorme uitdaging aan de oevers van de Maas. Ronny Deila, de voorgaande coach, besloot de club te verlaten vanwege een gebrek aan ambitieuze sportieve en financiële vooruitzichten. Pierre Locht, CEO van Standard, verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat het transferbudget voor het komende seizoen vergelijkbaar zal zijn met het vorige seizoen. Dit betekent dat Standard weinig financiële middelen heeft tijdens de zomermercato.

Standard moet nog steeds saneren en richt zich voornamelijk op het aantrekken van (jonge) spelers zonder contract, waarvoor ze slechts een opleidingsvergoeding hoeven te betalen. Op deze manier heeft de club al drie jonge versterkingen kunnen binnenhalen, allemaal gratis: Aiden O'Neill (Melbourne City), Isaac Price (Everton U21) en Romaine Mundle (Tottenham U21). Het is ook mogelijk dat er betaalde transfers worden gedaan. Het transferbudget is echter beperkt, met een enveloppe van 5 miljoen euro. Desondanks hoopt Standard ongeveer 15 miljoen euro te verdienen aan de verkoop van spelers, wat het aankoopbudget mogelijk enigszins zou kunnen verhogen.



Standard is bezig met de teamstructuur te herbouwen en de rekrutering is nog lang niet voorbij. De club richt zich op het aantrekken van jonge en betaalbare spelers, omdat dergelijke profielen, mits goede prestaties, snel in waarde kunnen stijgen op de transfermarkt. Volgens La Capitale worden er nog minstens vier spelers verwacht bij Standard: een centrale verdediger, een centrale middenvelder, een flankaanvaller en een spits. Voor de positie van centrale verdediger staat Zinho Vanheusden dicht bij een terugkeer naar Sclessin. Wat betreft de centrale middenvelder wordt er gedacht aan Thomas Van den Keybus.

Hoefkens - Van den Keybus

Carl Hoefkens heeft eerder succesvol samengewerkt met Thomas Van den Keybus tijdens hun tijd bij Club Brugge. In de zomer van vorig jaar zorgde de toenmalige coach van Club ervoor dat Maxim De Cuyper en Van den Keybus, die beiden verhuurd waren aan KVC Westerlo, konden deelnemen aan de voorbereiding van het seizoen bij de A-kern van Club Brugge. Hoefkens speelde een belangrijke rol bij het overtuigen van De Cuyper en Van den Keybus dat ze dat niveau aan konden, en Vincent Mannaert nam vorig jaar zelfs persoonlijk contact op met Van den Keybus om hem terug te halen. Daarna sprak Van den Keybus ook met Hoefkens, die enorm in hem geloofde en een terugkeer naar Club Brugge zeker en vast zag zitten.

Thomas Van den Keybus besloot vorig seizoen om nog een jaar bij KVC Westerlo te spelen om zich verder te ontwikkelen, maar in de toekomst sluit hij een terugkeer naar Club Brugge niet uit. Hij zag namelijk dat verschillende jonge spelers, zoals Jorne Spileers, Romeo Vermant en Cisse Sandra, hun kans kregen in het eerste elftal. Bovendien had Van den Keybus zelf eerder al samen gespeeld met hen in de jeugdploegen van Club Brugge. In een interview met Het Nieuwsblad gaf de 22-jarige middenvelder aan dat hij niet bereid is om volgend seizoen opnieuw verhuurd te worden. “Persoonlijk is het belangrijk om duidelijkheid te hebben over waar ik de komende drie, vier jaar kan voetballen”, zei hij.



Terwijl Maxim De Cuyper, een andere teruggekeerde huurling van KVC Westerlo, volop zijn kans waagt als basisspeler bij Club Brugge, lijkt Thomas Van den Keybus zich voor te bereiden op een vertrek uit het Jan Breydelstadion. Club Brugge heeft onlangs de voorlopige samenstelling van de selectie bekendgemaakt, waarbij opviel dat de overbodige teruggekeerde huurlingen Faitout Maouassa, Youssouph Badji en Eder Balanta niet waren opgenomen, maar ook Van den Keybus ontbrak. Westerlo is momenteel in gesprek met Club Brugge over een mogelijke definitieve transfer van Van den Keybus, en de speler heeft al verkennende gesprekken gevoerd met Standard en coach Carl Hoefkens.

Verschroeiend afstandsschot

In het vorige seizoen had Thomas Van den Keybus moeite om zich te laten gelden bij KVC Westerlo, waar hij op een bepaald moment zelfs zijn basisplaats verloor onder trainer Jonas De Roeck. Een van de belangrijkste uitdagingen voor de middenvelder was het gebrek aan statistieken. Slechts 2 doelpunten en 2 assists over het hele seizoen was onvoldoende, terwijl ploegmaats op lagere posities zoals Maxim De Cuyper, Bryan Reynolds en Nicolas Madsen een hoger rendement haalden. “Als ik als speler wil doorgroeien, moet ik betere statistieken voorleggen”, beseft Van den Keybus in een interview met Het Nieuwsblad. Thomas Van den Keybus staat bekend om zijn indrukwekkend afstandsschot, waarmee hij langzaam maar zeker een bepaalde reputatie heeft opgebouwd in België. Voor Van den Keybus is het van groot belang om komend seizoen zijn kwaliteiten te bevestigen in de Jupiler Pro League, omdat hij nog niet volledig heeft weten te overtuigen op het hoogste niveau. Hoewel hij fel in de duels is en altijd streeft naar mooi voetbal, heeft hij nog moeite om zich offensief te laten gelden. Hij neemt te weinig initiatief en lijkt soms te veel na te denken. Carl Hoefkens lijkt alvast de perfecte coach te zijn om het potentieel van Van den Keybus te maximaliseren.

Welke club moet Van den Keybus kiezen?

Meest recent

Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

46
46
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

89
89
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

167
167
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

137
137
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

39
39
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

343
343
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

264
264
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

282
282
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

141
141
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

53
53
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

242
242
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

292
292
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

436
436
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

238
238
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1459
1459
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

580
580
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

248
248
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

159
159
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

336
336
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

327
327
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

988
988
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

390
390
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

143
143
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

467
467
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1408
1408

Meer sportnieuws