TRANSFERUURTJE: 'Eerste topaanwinst Anderlecht, binnenlandse transfer Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste topaanwinst Anderlecht, binnenlandse transfer Club'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Jupiler Pro League

Ze hebben bij Anderlecht zeer lang moeten wachten, maar het lijkt er nu op dat de eerste aanwinst van de zomer eindelijk op komst is. Er lijkt een doorbraak gekomen te zijn in het dossier van Kasper Dolberg, waardoor de Deense spits binnen afzienbare tijd op Neerpede zou moeten staan. Anderlecht trok zijn bod op en zou uiteindelijk een akkoord gevonden hebben met OGC Nice over een transfersom van ongeveer 6 miljoen euro.



Anderlecht kon doordrukken voor Dolberg omdat de kassa rinkel met de verkoop van Bart Verbruggen. De Nederlandse doelman zou al aan zijn ploegmaats onthuld hebben dat hij inderdaad naar Brighton vertrekt. De Engelsen zouden maar liefst 20 miljoen euro neertellen voor de deal, die wellicht snel rond zal zijn. Daardoor moet Anderlecht wel weer de markt op. Omdat er ook nog steeds met Genk onderhandeld wordt over Hendrik Van Crombrugge, zou RSCA op zoek gaan naar twee nieuwe doelmannen.

Ook van Islam Slimani nam Anderlecht al afscheid, maar een verrassende wending is niet uitgesloten. De Algerijn zou namelijk nog steeds een aanbod op zak hebben om alsnog een nieuw contract te tekenen en een duo te vormen met Dolberg. Er zijn echter nog kapers op de kust, want ook PAOK en Watford zouden concreet zijn.



Bij Club Brugge beweegt er ook nog één en ander. Zo lijken ze op weg om een deal te sluiten met een andere Belgische club. Een aantal spelers mogen Blauw-Zwart immers verlaten, onder wie Youssouph Badji. Club zou onderhandelen met Charleroi over een definitieve transfer, ondanks dat de Carolo's de aankoopoptie van de Senegalees niet gelicht hebben.

Misschien gaat Club ook nog inkomende transfers doen. Eén naam mag wel geschrapt worden. De Bruggelingen legden bij Bologna een bod van 3 miljoen euro neer voor Denso Kasius, een 20-jarige rechtsachter en Nederlands belofteninternational. Ze werden echter op snelheid gepakt door AZ, dat met de jonge verdediger aan de haal gaat.



Antwerp moet deze zomer nog het vertrek van een aantal smaakmakers vrezen. Zo bevestigt Jean Butez nogmaals dat hij een transfer deze zomer wel ziet zitten. De Franse doelman voegde er meteen aan toe dat de Great Old ook wel bereid is om hem te gelde te maken, al werd een eerste bod van Burnley wel geweigerd. Daarnaast heeft Antwerp ook het contract van Viktor Fischer ontbonden. De Deense winger zet door een slepende blessure op amper 29-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière.

Bij Union moeten ze nog de knoop doorhakken over een nieuwe trainer na het plotse vertrek van Karel Geraerts. De Brusselaars verkenden daarbij ook een piste in eigen land, want ze dachten aan Miron Muslic, die de voorbije maanden hoge ogen gooide met Cercle Brugge. Het lijkt er echter op dat het uiteindelijk Alexander Blessin zal zijn die zal overnemen. De Duitser ligt in polepositie en een akkoord zou in de maak zijn.



KRC Genk moet nog op zoek naar een spits deze zomer en dat zou weleens een verrassende naam kunnen worden. Het zou immers niet uitgesloten zijn dat Ally Samatta alsnog in de Cegeka Arena blijft. Genk zal zijn aankoopoptie niet lichten, maar het zou kunnen dat er toch nog een andere deal gesloten wordt met Fenerbahçe om de Tanzaniaan alsnog aan boord te houden.

Buitenland

Het lijkt erop dat Radja Nainggolan een zeer opmerkelijke transfer zal maken. De ex-Rode Duivel vertrekt na zes maanden alweer bij SPAL nadat de club degradatie naar de Serie C niet kon afwenden en zou nu zowaar een avontuur in San Marino beginnen. Hij zou onderhandelen met La Fiorita, dat onze landgenoot wil binnenhalen voor ze aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League.

In Saudi-Arabië blijven ze maar grote namen halen. Al-Nassr wil Cristiano Ronaldo bijvoorbeeld ook nog enkele kleppers als ploegmaat bezorgen en zou dicht staan bij de komst van Marcelo Brozovic, die de komende drie jaar maar liefst 100 miljoen euro kan gaan verdienen. Daarnaast is ook Seko Fofana (Lens) nog steeds op komst. De transfer van Hakim Ziyech zou dan weer op de tocht staan, nadat de spelmaker van Chelsea niet door de medische keuring geraakt zou zijn.

Zal Dolberg de verwachtingen inlossen bij Anderlecht?

Meest recent

'Alles op de titel: City pakt uit tijdens wintermercato'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

1
1
'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting Europese ...

47
47
Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

83
83
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

87
87
Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

154
154
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

133
133
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

112
112
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

76
76
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

43
43
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

54
54
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

110
110
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

210
210
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

60
60
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

94
94
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

57
57
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

775
775
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

103
103
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

66
66
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

38
38
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

246
246
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

279
279
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

226
226
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

85
85
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

265
265
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

1025
1025

Meer sportnieuws