'Modric in vieze papieren: celstraf dreigt in corruptiezaak'

door
'Modric in vieze papieren: celstraf dreigt in corruptiezaak'

Luka Modric zal ook volgend seizoen te bewonderen zijn in het shirt van Real Madrid. De Kroatische middenvelder kon voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië, maar besloot zijn contract in Madrid toch te verlengen. Al krijgt de voormalige Ballon d'Or-winnaar nu wel af te rekenen met de serieuze juridische problemen.


Modric is één van de beste voetballers van zijn generatie en lijkt met de jaren zelfs beter te worden, dat bewees hij onlangs nog met straffe prestaties in de Final Four van de Nations League. Maar in eigen land is de middenvelder serieus in opspraak geraakt. Zo blijft een corruptiezaak hem achtervolgen. In die mate zelfs dat Modric een celstraf moet vrezen wegens het afleggen van een valse verklaring.

LEES OOK: 'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Spilfiguur Mamic

De hele affaire heeft te maken met Zdravko Mamic. Die was jarenlang zaakwaarnemer en was tevens actief als technisch directeur van Dinamo Zagreb toen Modric er nog speelde. Tijdens die periode zou Mamic zich echter verrijkt hebben met aanzienlijke delen van transfersommen die niet voor hem bestemd werden. De man in kwestie werd daar ook schuldig aan bevonden en kreeg een celstraf van meer dan 6 jaar.

Meineed

Destijds werd Modric, net als landgenoot Dejan Lovren (Olympique Lyon), verhoord als getuige. De twee zouden toen echter valse verklaringen hebben afgelegd. Even leek het erop dat de zaak geen vervolg zou krijgen voor de twee topvoetballers wegens gebrek aan bewijzen. Maar volgens Kroatische media krijgt de zaak nu toch een staartje en zal het duo aangeklaagd worden. Indien hun schuld wordt bewezen, moeten ze in het ergste geval een celstraf van maximum vijf jaar vrezen.

Zaakwaarnemers worden onvoldoende juridisch gecontroleerd ...

Meest recent

'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

3
3
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

173
173
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

20
20
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

193
193
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

92
92
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

285
285
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

85
85
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

144
144
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

59
59
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

228
228
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

194
194
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

133
133
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

701
701
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

302
302
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

336
336
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

879
879
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

633
633
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

410
410
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

307
307
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

882
882
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

218
218
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

66
66
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

103
103
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

415
415

Meer sportnieuws