'Modric in vieze papieren: celstraf dreigt in corruptiezaak'

door
'Modric in vieze papieren: celstraf dreigt in corruptiezaak'

Luka Modric zal ook volgend seizoen te bewonderen zijn in het shirt van Real Madrid. De Kroatische middenvelder kon voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië, maar besloot zijn contract in Madrid toch te verlengen. Al krijgt de voormalige Ballon d'Or-winnaar nu wel af te rekenen met de serieuze juridische problemen.


Modric is één van de beste voetballers van zijn generatie en lijkt met de jaren zelfs beter te worden, dat bewees hij onlangs nog met straffe prestaties in de Final Four van de Nations League. Maar in eigen land is de middenvelder serieus in opspraak geraakt. Zo blijft een corruptiezaak hem achtervolgen. In die mate zelfs dat Modric een celstraf moet vrezen wegens het afleggen van een valse verklaring.

LEES OOK: ‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Spilfiguur Mamic

De hele affaire heeft te maken met Zdravko Mamic. Die was jarenlang zaakwaarnemer en was tevens actief als technisch directeur van Dinamo Zagreb toen Modric er nog speelde. Tijdens die periode zou Mamic zich echter verrijkt hebben met aanzienlijke delen van transfersommen die niet voor hem bestemd werden. De man in kwestie werd daar ook schuldig aan bevonden en kreeg een celstraf van meer dan 6 jaar.

Meineed

Destijds werd Modric, net als landgenoot Dejan Lovren (Olympique Lyon), verhoord als getuige. De twee zouden toen echter valse verklaringen hebben afgelegd. Even leek het erop dat de zaak geen vervolg zou krijgen voor de twee topvoetballers wegens gebrek aan bewijzen. Maar volgens Kroatische media krijgt de zaak nu toch een staartje en zal het duo aangeklaagd worden. Indien hun schuld wordt bewezen, moeten ze in het ergste geval een celstraf van maximum vijf jaar vrezen.

Zaakwaarnemers worden onvoldoende juridisch gecontroleerd ...

Meest recent

Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

7
7
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

18
18
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

38
38
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

51
51
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

98
98
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

420
420
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

105
105
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

180
180
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

217
217
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

161
161
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

409
409
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

245
245
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

147
147
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

650
650
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

149
149
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

52
52
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

177
177
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

181
181
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

624
624
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

145
145
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

234
234

Meer sportnieuws