'Modric in vieze papieren: celstraf dreigt in corruptiezaak'

door
'Modric in vieze papieren: celstraf dreigt in corruptiezaak'

Luka Modric zal ook volgend seizoen te bewonderen zijn in het shirt van Real Madrid. De Kroatische middenvelder kon voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië, maar besloot zijn contract in Madrid toch te verlengen. Al krijgt de voormalige Ballon d'Or-winnaar nu wel af te rekenen met de serieuze juridische problemen.


Modric is één van de beste voetballers van zijn generatie en lijkt met de jaren zelfs beter te worden, dat bewees hij onlangs nog met straffe prestaties in de Final Four van de Nations League. Maar in eigen land is de middenvelder serieus in opspraak geraakt. Zo blijft een corruptiezaak hem achtervolgen. In die mate zelfs dat Modric een celstraf moet vrezen wegens het afleggen van een valse verklaring.

LEES OOK: ‘Kompany maakt Real Madrid gek: stunt van 11M nabij?’

Spilfiguur Mamic

De hele affaire heeft te maken met Zdravko Mamic. Die was jarenlang zaakwaarnemer en was tevens actief als technisch directeur van Dinamo Zagreb toen Modric er nog speelde. Tijdens die periode zou Mamic zich echter verrijkt hebben met aanzienlijke delen van transfersommen die niet voor hem bestemd werden. De man in kwestie werd daar ook schuldig aan bevonden en kreeg een celstraf van meer dan 6 jaar.

Meineed

Destijds werd Modric, net als landgenoot Dejan Lovren (Olympique Lyon), verhoord als getuige. De twee zouden toen echter valse verklaringen hebben afgelegd. Even leek het erop dat de zaak geen vervolg zou krijgen voor de twee topvoetballers wegens gebrek aan bewijzen. Maar volgens Kroatische media krijgt de zaak nu toch een staartje en zal het duo aangeklaagd worden. Indien hun schuld wordt bewezen, moeten ze in het ergste geval een celstraf van maximum vijf jaar vrezen.

Zaakwaarnemers worden onvoldoende juridisch gecontroleerd ...

Meest recent

‘Kompany maakt Real Madrid gek: stunt van 11M nabij?’

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

33
33
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

21
21
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

96
96
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

22
22
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

43
43
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

216
216
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

178
178
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

113
113
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

73
73
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

89
89
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

264
264
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

217
217
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

80
80
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

345
345
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

115
115
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

276
276
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

412
412
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

268
268
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

668
668
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

253
253
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

178
178
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

125
125
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

182
182
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

100
100
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

291
291

Meer sportnieuws