'Modric in vieze papieren: celstraf dreigt in corruptiezaak'

558 stemmen
'Modric in vieze papieren: celstraf dreigt in corruptiezaak'

Luka Modric zal ook volgend seizoen te bewonderen zijn in het shirt van Real Madrid. De Kroatische middenvelder kon voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië, maar besloot zijn contract in Madrid toch te verlengen. Al krijgt de voormalige Ballon d'Or-winnaar nu wel af te rekenen met de serieuze juridische problemen.


Modric is één van de beste voetballers van zijn generatie en lijkt met de jaren zelfs beter te worden, dat bewees hij onlangs nog met straffe prestaties in de Final Four van de Nations League. Maar in eigen land is de middenvelder serieus in opspraak geraakt. Zo blijft een corruptiezaak hem achtervolgen. In die mate zelfs dat Modric een celstraf moet vrezen wegens het afleggen van een valse verklaring.

LEES OOK: ‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Spilfiguur Mamic

De hele affaire heeft te maken met Zdravko Mamic. Die was jarenlang zaakwaarnemer en was tevens actief als technisch directeur van Dinamo Zagreb toen Modric er nog speelde. Tijdens die periode zou Mamic zich echter verrijkt hebben met aanzienlijke delen van transfersommen die niet voor hem bestemd werden. De man in kwestie werd daar ook schuldig aan bevonden en kreeg een celstraf van meer dan 6 jaar.

Meineed

Destijds werd Modric, net als landgenoot Dejan Lovren (Olympique Lyon), verhoord als getuige. De twee zouden toen echter valse verklaringen hebben afgelegd. Even leek het erop dat de zaak geen vervolg zou krijgen voor de twee topvoetballers wegens gebrek aan bewijzen. Maar volgens Kroatische media krijgt de zaak nu toch een staartje en zal het duo aangeklaagd worden. Indien hun schuld wordt bewezen, moeten ze in het ergste geval een celstraf van maximum vijf jaar vrezen.

Zaakwaarnemers worden onvoldoende juridisch gecontroleerd ...

Meest recent

'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

7
7
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

132
132
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

27
27
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

110
110
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

357
357
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

103
103
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

70
70
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

216
216
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

113
113
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

75
75
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

300
300
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

236
236
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

94
94
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

99
99
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

257
257
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

160
160
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

398
398
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

137
137
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

92
92
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

218
218
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

35
35
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

536
536
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

41
41

Meer sportnieuws